Trať jsme nechali stejnou jako v loňském roce a skládala se z 2km běhu po Krymlově, poté následovalo 17 km v přilehlých lesích na kole a na závěr ještě 4km běh k lesní studánce. Díky vytrvalému dešti byla trať velmi náročná a proto závodníci v cíli ocenili teplý čaj a sladký zákusek. Kromě toho za svůj výkon obdrželi účastnickou medaili a mohli si vybrat věcnou cenu.

V minulých letech tvořila skoro polovinu startovní pole dámská část, ale letos vzhledem k počasí a zdravotním potížím závodily pouze dvě nejodvážnější a úspěšnější z nich byla Iva Šubotníková. Velký respekt zaslouží čtyři dvanáctiletí mladíci, kteří si střihli dospěláckou trať a jeden z nich - Robert Cincibus skončil dokonce mezi deseti nejlepšími závodníci.

Rád bych poděkoval Obecnímu úřadu v Olešce, který finančně podpořil dětské závody a Krymlovské hospodě, která věnovala poukazy na pivo. V příštím roce nejspíš přidáme možnost absolvovat duatlon štafetově, protože se ozvalo pár závodníků, kteří by se rádi zúčastnili, ale netroufnou si na kolo nebo naopak cyklisté, kteří neradi běhají.

Jan Vedral