Pekly se takzvané medovníky, dříve nazývané marcipánky. Kurz vedla renomovaná lektorka Alena Sokolová, která s kouřimským skanzenem dlouhodobě spolupracuje.

Účastníci sladkého kurzu se seznámili z počátky výroby pečiva z medu a s uměním vyřezávaných dřevěných forem. V praktické části si vyzkoušeli přípravu medového základu, který musí před samotným zpracováním nějakou dobu zrát (minimálně 14 dní, lépe měsíc), takže vytvořený základ si vzali s sebou domů k pozdějšímu využití. Věděli jste, že takový medový základ není třeba zpracovat hned? Při správném uložení vydrží měsíce či roky.

Na přípravu materiálu k vytlačování přímo na kurzu Alena Sokolová donesla základ již zralý. Účastníci z něho připravili správné těsto a potom si ve formách s jarními motivy vytlačili několik vlastních medových tvarů. Vytlačené medovníky se pak musí nejméně 24 hodin nechat sušit, poté péct na nízkou teplotu a velmi pomalu 4 až 5 hodin, díky tomu se zachová krásný vytlačený reliéf.

Na závěr kurzu se účastníci naučili, jak se starat o dřevěné formy po použití a jak se vytlačené medovníky pečou. A jaký by to byl kurz o sladkém umění, kdyby chyběla ochutnávka již uleželého pečiva? Pochopitelně nechyběla. A ačkoli medovníky mohou na pohled působit poměrně tvrdě, opak je pravdou - jsou opravdu velmi lahodné.