Kultivované publikum podpořilo soubor divadla výbornou interakcí a znalostí problematiky domácího třídění odpadu. A tak se také Kouřimí dvakrát nesl zvuk třídícího chorálu Halalí, tralalí, netřídí jen pomalí a soubor se vydal dále do Ledče nad Sázavou na stavění scény dalších představení první letní šňůry.

V roce 2024 se bude konat více jak 150 divadelně animačních aktivit po celé České republice, a už je spousta termínů naplánovaná i na příští rok. Budou to představení ekopohádek O Balynce, dobrém štěněti, O vodníku Pačískovi, O prasátku Arturovi a další, které mají ve svém druhém plánu podněty a informace o správném způsobu třídění odpadu.

Pohádky budou odehrány v divadlech, kulturních zařízeních, ale také na hradech a zámcích a při příležitostech realizace různých open air kulturních a sportovních aktivit, na kterých se dá očekávat účast velkého množství dětí. Divadelní představení jsou připravována v sofistikovaném oblouku příprava-realizace-evaluace-praxe, díky němuž se dostanou informace o správném třídění skrze děti také do českých domácností. Česká republika patří mezi evropskou špičku ve třídění odpadu, přesto ještě přibližně 30 procent populace může svůj postoj ke třídění výrazně zlepšit.