V této kategorii měl náš klub jediné zastoupení, a to devítiletou Irenu Lee. Ta ve své skupině C skončila na osmém postupovém místě, které si dokázala udržet i v sobotním semifinále, čímž si zajistila start ve finále. Tam nastoupila hned první a výkon stačil na celkové osmé místo za závodnicemi z USA, Turecka, Filipín, Německa, Řecka a Rumunska. Ireně Lee se podařilo porazit 56 soupeřek z 24 zemí světa.

V úterý 5. května se o naši radost postaraly v kategorii juniorky (134 závodnic) všechny tři naše závodnice. Výkony Taehan juniorek byly ohodnoceny tak, že se všechny tři dostaly do semifinále. Ve skupině D postoupila Kateřina Svítilová z 9. místa a Ludmila Rosenbaumová z 12. místa, ze skupiny C postoupila z 10. místa Judita Hájková.

Semifinálové kolo, kde bylo z 40 až 60 závodníků v kategorii vybráno osm finalistů, se konalo v pátek 8. května. Na postup do finále výkony našich juniorek ani kadetky Hany Lee (black belt) sice nestačily, ale i tak musíme všechny závodnice pochválit za jejich píli a snažení při trénování.

Ve středu 6. května se nejprve začalo rozhodovat o juniorech, kde Českou republiku reprezentoval Tomáš Markov. Ten byl nalosován hned jako první ve skupině, což je velký handicap. Jeho výkon stačil na 14. nepostupové místo.

Po juniorech přišly na řadu kadetky s barevnými pásky. Zde byla situace velmi napínavá, Michaela Rosenbaumová musela do poslední chvíle čekat, zda se dostane mezi postupující polovinu, s velkým štěstím obsadila nakonec 8. postupové místo ve skupině B. Ve skupině A proběhla naše největší radost, kadetka Michaela Baštecká obsadila nádherné 2. místo s třetím nejvyšším bodovým ziskem v celé kategorii (80 závodnic). Ve stejné skupině bojovala ještě naše kadetka Karolína Hroudová, která nakonec obsadila 11. místo, což na postup do dalšího kola těšně nestačilo.

Z devíti závodníků našeho klubu se jich do semifinále nejobsazenějšího turnaje tedy dostalo celkem sedm. Sobota 9. května byl pro Taehan den plný překvapení. Naše kadetka Míša Baštecká splnila tajná očekávání a podařilo se jí postoupit ze 4. místa do finále. Gratulace patří i Míše Rosenbaumové, která nakonec ve stejné kategorii v semifinálovém kole obsadila 39. místo.

V neděli 10. května bylo sportování našich finalistek odměněno. Irena Lee získala 8. místo a kadetka Michaela Baštecká udělala radost nejen našemu klubu, ale celé reprezentaci, neboť díky ní získala Česká republika bronzovou medaili na Otevřeném mistrovství Evropy on-line s účastní celého světa poté, co se jí podařilo zvítězit nad 50 soupeřkami z 25 zemí světa ve své kategorii.

Michaela Baštecká postoupila do finále ze čtvrtého místa a svým finálovým vystoupením tuto bronzem odměněnou pozici obhájila za závodnicemi z Dánska, Itálie a Filipín. Česko se nakonec mohlo radovat i z druhé bronzové medaile, kterou vybojoval Ondřej Havlíček, z klubu Sejong.

Gratulujeme všem účastníkům k účasti na tomto zajímavém sportovním projektu. Ještě větší dík patří všem sedmi Taehan semifinalistům a největší potlesk posíláme oběma finalistkám a Ondrovi! Děkujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů!

Kateřina Pešková