Do klání v různých disciplínách nastoupilo celkem 38 borců z Taehanu Kolín, z nichž většina soutěžila v poomsae. A tuto královskou disciplínu vyhráli rozdílem třídy s 783 body za druhým Kangsimem s 299 body a třetím Sejongem s 275 body.

Kromě standardně kvalitních výsledků ostřílených Taehan závodníků se klub dočkal i soutěžních překvapení, kdy zejména kadet C Eduard Ivičič ve finále zacvičil nebývale kvalitně a získal svoji první stříbrnou medaili.

| Video: Youtube

Závodníci Taehanu začali sbírat zlaté medaile již v nejmladších kategoriích trpaslíků (Ela Hájková, Matvei Silaiev, střibro Maria Silaieva). Přemožitele nenašli ani chlapci v kategorii mladších žáků D, kdy stupně vítězů kompletně obsadili David Markov, Sami Kriaa a Petr Pekárek. Ve zlaté jízdě pokračovali i mladší žákyně C Zina Lee a mladší žák C Ondra Horák. Stříbro získala i mladší žákyně D Edita Pekárková.

V kategoriích kadeti C a D potvrdily své kvality a zlato získaly Kristýna Spálová, která zároveň získala pohár pro absolutního vítěze kategorie C, a Andrea Svobodová. Stříbro a bronz ještě přidali Martin Kalínský a Martin Tadial. Dva junioři doplnili sbírku nejcenějšího kovu pro Taehan Kolín o další dvě vítězství. O poslední zlata se postarali dospělí závodníci, kteří ve svých seniorských kategoriích přidali ještě tři zlata a jedno stříbro.

Velký úspěch zaznamenaly také oba Taehan týmy v závodě Czech Poomsae Grand Prix 2023. Každý z poomsae klubů mohl do závodu vyslat za přísných podmínek pouze dvě tříčlenné formace složené z mužů a žen technické kategorie A i B. Týmy byly rozlosovány do pavouků a na začátku každého kola se vylosoval člen či členové, kteří předvedli taktéž vylosovanou technickou sestavu poomsae jako jednotlivci, dvojice a nakonec všichni společně ve trojici. Body jednotlivých členů týmu se sečetly a zprůměrovaly, takže o vítězi nakonec rozhodovaly setiny bodů.

O zlato se kolínská trojice ve složení Tomáš Markov, Marie Bulíčková a Klára Bulíčková utkala s týmem Kangsimu a zvítězila o 0,07 bodu. Na bronzové příčce ve stejné soutěži skončilo další kolínské trio Hana Lee, Michaela Baštecká a Minh Anh Jakubík. Za svá vítězství získaly celky od organizátorů poprvé i finanční odměnu.

Nesmí se zapomenout ani na statečné zápasníky, kteří svými výkony získali v disciplíně kyorugi dvě stříbra a jeden bronz. Na závodníka ve finálovém zápase nestačili Konstiantyn Hinda a Yaroslav Chertkov, a získali tak stříbro, o bronz se postarala Uliana Cherniaeva.

V japonském bojovém umění chambara nastoupila Irena Lee, která v bojové disciplíně s meči tate kodachi a nito získala bronz a stříbro. V disciplíně kodachi přidal ještě bronz i Tomáš Markov.

Pro Taehan Kolín velmi úspěšný turnaj měl přátelskou atmosféru. Díky týmovému nadšení a kvalitním sportovním výsledkům se stal absolutním vítězem turnaje v poomsae a vyhrál i další kolo Národní ligy poomsae pro rok 2023. Domů si závodníci odvezli celkem 12 zlatých, 7 stříbrných a 4 bronzové medaile. Dalším turnajem bude Prague Open 2023.