Kolínská střední škola informatiky a spojů se může pyšnit dalšími úspěšnými absolventy Cambridge jazykové zkoušky B2 First. Mezinárodně uznávaný certifikát, který deklaruje pokročilou znalost anglického jazyka, získávali studenti školy již v předchozích letech, ale ti letošní jako první zažili velkou novinku.

Střední odborná škola informatiky a spojů se totiž jako jediná v Kolíně stala také zkouškovým centrem, tedy studenti školy od letoška konají zkoušky ve známém prostředí a nemusí nikam cestovat. V minulosti nejčastěji jezdili do Prahy nebo Pardubic, nyní mohou zkoušky vykonávat takzvaně v domácím prostředí. I proto byl letos o zkoušky velký zájem.

close Dvanáctka studentů ze Střední odborné školy informatiky a spojů v Kolíně převzala Cambridge jazykový certifikát. info Zdroj: Michal Keltner zoom_in Studenti ze Střední odborné školy informatiky a spojů v Kolíně převzali Cambridge jazykový certifikát.

A další výhody? Držitelé mezinárodního Cambridge jazykového certifikátu mají nepochybně vyšší konkurenceschopnost na trhu práce, zároveň je Cambridge certifikát kladně vnímám vysokými školami, a navíc držitelé certifikátu na úrovni B2 a vyšší mohou tímto nahradit školní část maturitní zkoušky z anglického jazyka.

Letošní úspěšní absolventi Cambridge jazykové zkoušky si zaslouží gratulaci, vždyť polovina z nich uspěla dokonce na úrovni C1.