Při té příležitosti představí i právě vydanou výpravnou knihu s mnoha barevnými fotografiemi, která na seriál navazuje. Chybět nebude autogramiáda. Zájemci se mohou těšit také na besedu s autory Otomarem Dvořákem a Marií Holečkovou, dozví se mnoho zajímavostí z Krčínova života i z natáčení seriálu.

Zdroj: Youtube

„Vypráví se, že rybníkář Jakub Krčín uzavřel smlouvu se samotným ďáblem, aby pronikl k nejhlubším tajemstvím vodního světa. Pod touto bájí se skrývá pravda o muži, jenž svedl zápas se zemí i vodou, aby do ní vtiskl pečeť své nezměrné vůle,“ uvedl Otomar Dvořák.

Zdroj: Youtube

Návštěvníky setkání navíc čeká speciální bonus: regent Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan se totiž rozhodl navštívit své rodné město osobně! Dostaví se v plné parádě, právě tak, jak ho vidíte na reklamním snímku před jeho tvrzí v Křepenicích.

Pozvánka na projekci seriálu, křest a besedu s autory knihy „Vodní světy Jakuba Krčína“ ve Veigertovském domě v Kolíně.Pozvánka na projekci seriálu, křest a besedu s autory knihy „Vodní světy Jakuba Krčína“ ve Veigertovském domě v Kolíně.Zdroj: se svolením Regionálního muzea v Kolíně

Další stálá výstava v Regionálním muzeu na Karlově náměstí patří hmyzu.
Kolínské Regionální muzeum ve Veigertovském domě otevřelo další stálou expozici