Dekorativní závěs na strop s figurálními motivy souhvězdí byl zhotoven podle návrhu kouřimského rodáka akadamického malíře Františka Kysely a vyroben byl v roce 1937. Ve sbírkách muzea se nachází zkušební exemplář pro zhotovení finálního výrobku.

Když pracovníci muzea sobotní expozici ve Veigertovském domě připravovali, všimli si, že na plátně je zobrazeno souhvězdí, které by teoreticky nemělo být vůbec vidět. Jde o souhvězdí Musca - Moucha, viditelné jen na jižní hvězdné obloze. Jak je to možné?

Vysvětlení existuje, poskytli ho pražští astronomové: „Takzvaná Severní Moucha je dnes neplatné souhvězdí. Historicky se v některých atlasech používalo od 17. století, ale nyní se nepoužívá. Souhvězdí jsou schválena od roku 1922. Předtím v nich byl zmatek, a proto je zřejmě také zaznamenáno na gobelínu z roku 1918. Naopak Moucha (jižní) je platné souhvězdí, z našeho území neviditelné.“

Kromě samotného vystavení tapiserie je v sobotu 28. října ve všech budovách muzea připraven doprovodný program k výstavám a expozicím. Vstupné je v tento den 1 koruna.

Pořadatelé zvláště upozornili od 14 hodin ve Veigertovském domě na veřejnou prezentaci publikace „Hvězdné nebe. Sochorovi a František Kysela“ za účasti autorů Gabriely Adámkové a Vlastimila Havlíka. Titul knihy je inspirován názvem monumentální textilie.