close Rozpis zbývajících tří Blešáků na vzduchu v Komenského parku v Kolíně v roce 2023. info Zdroj: se svolením organizátorů zoom_in Rozpis zbývajících tří Blešáků na vzduchu v Komenského parku v Kolíně v roce 2023. Krom komunitního bazaru bude na akci možnost občerstvení a dobré kávy, dětský koutek a tvořící koutek pro dospělé.

„Baví nás blešáky drobnými, někdy možná ne úplně patrnými krůčky neustále zlepšovat. Další věcí, kterou chceme zkusit, je zřídit relax-piknikovou zónu v prostranství před sochou Jana Amose Komenského, kde bude možné si posedět na dece, popovídat si s kamarády nebo jen tak nasávat příjemnou atmosféru. Deky máme, ale samozřejmě uvitáme, když si návštěvníci přinesou vlastní, a uvidíme, zda se jim časem náš nápad zalíbí," řekla jedna z organizátorek Zuzana Křivánková.

| Video: Youtube

A jaké bylo ve zkratce první setkání v roce 2023? V sobotu 29. dubna dorazilo do Komenského parku v Kolíně i přes ranní déšť a další pozdější přeháňku na sto prodejců, také dost návštěvníků a panovala dobrá nálada.

O Blešáku na vzduchu
Blešák na vzduchu je série bleších trhů, bazarů, které jsou v Kolíně organizovány neziskově, malým týmem dobrovolníků od roku 2017. Trhy jsou zaměřeny na prodej věcí od soukromých osob, ne profesionálů podnikajících v oboru. Doplněny bývají občerstvením a různým doprovodným programem. Kromě dvou organizátorek se na něm podílí jejich rodiny a přátelé. Hlavním posláním je podporovat znovuvyužívání nepotřebných věcí a rozvíjet kulturní a komunitní život v Kolíně. Konání Blešáků na vzduchu finančně podpořilo město Kolín.

tým dobrovolníků, organizátorů Blešáku na vzduchu