V letošním roce se budou blešáky konat ve čtyřech termínech, vždy v sobotu: 29. dubna, 27. května, 26. srpna a 7. října od 8.30 do 12.30 hodin, přičemž nejdřívější vstup pro prodejce do parku je v 8 hodin.

Rozpis Blešáků na vzduchu v Komenského parku v Kolíně v roce 2023.Rozpis Blešáků na vzduchu v Komenského parku v Kolíně v roce 2023.Zdroj: se svolením Zuzany Křivánková a Zuzany IstenčinovéSetkání pořádají v Kolíně dobrovolníci. Jejím cílem je podpora znovuvyužívání použitých věcí a vytváření příležitosti pro komunitní život místních obyvatel.

Akci znovu finančně podpořilo Město Kolín a podílí se na ní další partneři - Mateřské centrum KidzTown Kolín s dětským koutkem, Církev Kolín - s kavárničkou, občerstvení zajistí Bistro U Stapu a brigádně pomohou i klienti obecně prospěšné společnosti Mela.

Vstup je zdarma, ale dobrovolný příspěvek do kasičky u stolu organizátorů velmi pomůže.

Jaro na takzvané medvědí louce v Kolíně.
Foto: U kolínských medvědů panuje jarní nálada. Hned je svět veselejší

O Blešáku na vzduchu
Blešák na vzduchu je série bleších trhů, bazarů, které jsou v Kolíně organizovány neziskově, malým týmem dobrovolníků od roku 2017. Trhy jsou zaměřeny na prodej věcí od soukromých osob, ne profesionálů podnikajících v oboru. Doplněny bývají občerstvením a různým doprovodným programem. Kromě dvou organizátorek se na něm podílí jejich rodiny a přátelé. Hlavním posláním blešáků je podporovat znovuvyužívání nepotřebných věcí a rozvíjet kulturní a komunitní život v Kolíně. Konání Blešáků na vzduchu finančně podpořilo město Kolín.

Zdroj: Youtube

Zuzana Křivánková, Zuzana Istenčinová