Čtenářská výzva 2023: květen
Přečíst knihu z období druhé světové války. Přečíst knihu o přátelství. Akce probíhá v oddělení pro dospělé čtenáře v Husově ulici a na pobočkách městské knihovny na sídlišti v Benešově ulici a ve Štítarech.

V květnu Recykluj mobil s kolínskou knihovnou
Recykluj mobil je kampaň propagující recyklaci mobilních telefonů, která se koná v květnu. Vyřazené přístroje lze odevzdat na mnoha místech, včetně všech oddělení kolínské knihovny. Cílem kampaně je chránit přírodu podporou recyklace mobilů.

3. května / Přednáška pro pečující Alzheimerova nemoc a jiné typy demence
Poslední z cyklu čtyř přednášek organizace Dementia o demenci na téma štěstí přeje připraveným. Od 17 hodin v sále městské knihovny přednáší Kristýna Hejduková. Vstupné dobrovolné.

4. května až 30. června / Výstava prací členů spolku Fotoklub FOKO Kolín
Vernisáž výstavy prací členů spolku Fotoklub FOKO Kolín se uskuteční ve čtvrtek od 17 hodin v sále městské knihovny. Výstava potrvá do pátku 30. června. Vstup volný v otevírací době čítárny.

9. května / Den matek
Tradiční posezení ke Dni matek ve výstavním sále knihovny v prvním patře od 9 do 11 hodin. Hudba a občerstvení. Účastnický poplatek 50 korun. Rezervace účasti na telefonu 776 321 852 nebo osobně na oddělení pro dospělé čtenáře.

11. května / Beseda s Václavem Pechem
Beseda s Václavem Pechem, předsedou Českého zahrádkářského svazu v Kolíně na téma zahradničení. Od 16.30 hodin v sále městské knihovny. Vstupné dobrovolné.

15. května / Čtenářská dílna pro děti
Čtenářská dílna pro žáky prvních až třetích tříd od 16 do 17 hodin na pobočce městské knihovny na sídlišti v Benešově ulici. Přihlášky na telefonu 776 320 853 nebo přímo na pobočce.

15. až 19. května / II. květinový minijarmark
Květinový minijarmark – pobočka městské knihovny na sídlišti v Benešově ulici a oddělení pro dospělé čtenáře v Husově ulici – ve výpůjční době.

17. května / Přednáška Andrey Vokálové - Láska, štěstí, záměr
Jak najít lásku, štěstí, naplnění a záměr ve svém životě. To přiblíží ve své přednášce Andrea Vokálová od 16 hodin v sále městské knihovny. Vstupné dobrovolné.

23. května / Putování na zámek Kačina
Tradiční putování tentokrát na zámek Kačina. Sraz účastníků bude v 8.15 hodin na kolínském nádraží. Rezervace účasti a bližší informace na telefonu 776 321 852 nebo osobně na oddělení pro dospělé čtenáře v Husově ulici.

Semínkovna městské knihovny

Výměna semínek, sazeniček nebo celých rostlinek. Přineste do čítárny v prvním poschodí hlavní budovy knihovny v Husově ulici své přebytky a naopak si vyberte si z nabídky.

Smyslem a cílem Semínkovny je svobodné sdílení semen, hlíz a cibulek nebo sazenic pro vlastní spotřebu, podpora soběstačnosti v pěstování a produkci semen a zemědělských plodin, snižování závislosti na nadnárodních semenářských společností a obchodních řetězců, šíření a produkce méně známých a regionálních plodin, snaha o zachování maximální genetické diverzity osiv a rostlin, přírodně šetrná produkce a ohleduplnost k životnímu prostředí.

Bližší informace a pozvánky na jednotlivé akce najdete na webu knihovny nebo jejím Facebooku.

Městská knihovna Kolín