Návštěvníky čeká nabitý program. V rámci víkendových závodů proběhnou v Kolíně zároveň i další kola Středočeské jezdecké ligy. Vyvrcholením pak bude poslední nedělní soutěž, které se mohou účastnit pouze ženy. Klání pořádá kolínská Stáj Václav.

„Hlavní závod nejvyšší obtížnosti je určen pouze ženám a dívkám. Odtud název Amazonka. Hlavní cenou, která láká do hlavní soutěže na kolínské kolbiště i ty nejlepší jezdkyně ze vzdálenějších koutů republiky, je luxusní italské kontaktní sedlo Equipe od Sedlářství Libich,“ sdělil pořadatel závodů a uznávaný stavitel náročných parkurových tratí Václav Drbal.

V úvodních sobotních skokových soutěžích budou překážky postaveny ve výšce 80 cm. Speciální kategorie je přichystána pro děti a juniory a pro mladé koně startující teprve prvním nebo druhým rokem. Poté přijde na řadu skoková soutěž stupně ZM (90 cm). Následovat bude soutěž stupně Z s překážkami ve výšce 100 cm, která je zároveň Středočeskou jezdeckou ligou pro děti do 14 let a družstva.

Závody budou pokračovat skokovou soutěží stupně ZL s překážkami vysokými 110 cm, která se pojede zároveň jako Středočeská jezdecká liga juniorů do 18 let. Sobotní závody uzavře skoková soutěž obtížnosti L s překážkami ve výšce 115 cm, která bude jedním z kol Středočeské jezdecké ligy seniorů.

V neděli zahájí závody otevřené soutěže kategorií ZM (90 cm) a Z (100 cm). Kromě ostatních kategorií je na neděli naplánována i speciální soutěž stupně Z (100 cm) pod názvem Amazonečka určená pouze pro dívky do 18 let, které doposud nestartovaly v soutěži L a vyšší. Následuje soutěž ZL (110 cm) a po ní soutěž L* (115 cm) nazvaná Cena města Kolín.

Vyvrcholením celé dvoudenní akce bude nedělní hlavní závod Amazonka – Libich 2023 obtížnosti S* s překážkami ve výšce 125 cm určený ženám, juniorkám, dívkám a mladým jezdkyním na koních bez omezení.

Vstupné bude pro všechny zdarma, občerstvení na místě zajištěno.