Na kurzy první pomoci se podařilo vybrat 37 960 korun a dalších 50 tisíc korun činil dar od ČSOB. „Podpora veřejnosti nám umožnila zvýšit plánovaný počet kurzů. První série proběhne do léta, poté oznámíme další termíny pro druhou polovinu roku. Nabídneme několik zásadních témat, každé trvající devadesát minut, s možností účasti dopoledne nebo odpoledne. Připomínáme, že kurzy jsou bezplatné, ale míst je jen dvanáct,“ uvedl Michal Tasch.

Zdroj: Youtube

A právě o registraci byl hned od pondělí 19. února velký zájem, vždyť první čtyři termíny kurzů první pomoci na téma bezvědomí a resuscitace u dospělých se už podařilo zcela naplnit. Přihlášky na další čtyři setkání v první polovině letošního roku teprve budou zpřístupněny přes elektronický formulář. „Zájemci získají dovednosti, které mohou zachránit životy, a naučí se, jak efektivně poskytovat první pomoc,“ poznamenal Michal Tasch.

Vypsané termíny kurzů první pomoci v Kolíně v prvním polovině roku 2024.Vypsané termíny kurzů první pomoci v Kolíně v prvním polovině roku 2024.Zdroj: Oblastní spolek Českého červeného kříže v Kolíně

Několik volných míst ještě je na příměstský tábor Detektivové, který se v režii Oblastního spolku Českého červeného kříže v Kolíně uskuteční o jarních prázdninách od pondělí 26. února do pátku 1. března v Kolíně nebo v Týnci nad Labem. Zájemci se mohou závazně přihlásit ZDE.

Ze slavnostního ocenění bezpříspěvkových dárců krve v Městském společenském domě v Kolíně.
Poděkování za obětavost. Dárci krve si převzali zasloužené medaile a kříže