Tentokrát jde o získání finančních příspěvků od veřejnosti, které rozhodnou o konečné výši podpory od ČSOB. Čas je do úterý 9. ledna.

Na webu ČSOB pomáhá regionům je na výběr 75 projektů, v každém kraji o přízeň veřejnosti usiluje pět organizací nebo spolků. Banka jim přispěje v závislosti na částce, kterou pošle veřejnost. ČSOB ocení vítěze v každém kraji částkou 50 tisíc korun, ale i zbývající finalisté získají finanční příspěvek. Celkem je připraveno 2,4 milionu korun, pro každý region částka 160 tisíc korun.

„Každý dar, ať už malý nebo velký, má pro nás obrovský význam a jsme za něj velmi vděční. Vaše příspěvky podpoří šíření povědomí o první pomoci v našem regionu,“ vyzval veřejnost Michal Tasch, ředitel Oblastního spolku Českého červeného kříže v Kolíně.

O projektu
První pomoc pro širokou veřejnost nabízí tematické bloky v délce 90 minut, které účastníky prakticky seznámí s resuscitací, prací s automatizovaným externím defibrilátorem, postupy při krvácení, cévní mozkové příhodě, nebo dušení dětí. Setkání se budou konat jednou za měsíc, celkem desetkrát v roce 2024. Témata na sebe volně navazují, ale lze se účastnit pouze vybraných. Místem konání bude Kolín.

Jak lze přispět? Je to jednoduché. Klikněte ZDE, následně na tlačítko Přispět a postupujte dle instrukcí. Všechny příspěvky jsou transparentní a budou využity na realizaci projektu a následnou podporu aktivit spolku.

„Do finále podzimní vlny se opět probojovala řada skvělých projektů, které pomáhají napříč Českem a soustřeďují se zejména na lokální komunity. Na jaře jsme spolu s českou veřejností poslali do regionů více než pět milionů korun. Bude skvělé, když znovu společně ukážeme, že se umíme spojit pro dobrou věc. Zapojte se prosím i vy na www.csobpomaharegionum.cz a podpořte projekt blízký vašemu srdci,“ řekl Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.