Všechny přivítalo počasí připomínající předjaří. Dětem však připravili organizátoři ze spolku Dobšané symbolickou novoroční nadílku - menší sněhový kopec v cíli určitě každého překvapil. A největší radost měly skutečně děti, některé se hned začaly koulovat, jiné stavěly sněhuláky. Na dospělé zase čekaly hrnce čaje a svařáku.

„Lidé se se zde rádi potkávají, při setkání si tradičně přejí štěstí a zdraví. Může to být také oddech od všech televizních programů, překonání lenosti a pohodlí. Věřím, že se tady za rok znovu sejdeme,“ s úsměvem komentoval za organizátory Oldřich Novotný.

Opět také došlo k udělení několika ocenění. Nejmladšími účastníky výstupu byli vyhlášeni: Honzík Hrůza a Vanesa Dvořáková z Polních Chrčic. Naproti tomu nejstarší turistkou byla Hana Valášková z Ohař. A nejvzdálenějším účastníkem akce se stal Mattheus Cocheta z belgického města Bruggy. Všem pogratuloval i starosta Polních Chrčic Miloslav Vokál.

Při závěrečném společném fotografování se usmálo na účastníky setkání sluníčko, snad jako předzvěst dobrých dní v roce 2024.