Soutěžní klání v taekwondo poomsae – technických sestavách probíhala na čtyřech závodních plochách ve čtyřech technických kategoriích, a to v jednotlivcích, smíšených párech a tříčlenných týmech. Turnaj byl zároveň dalším kolem národní ligy a extraligy taekwondo poomsae.

Soutěž tradičně zahájil starosta Města Kolína pan Michael Kašpar a o doprovodný program se postaraly taneční týmy kolínského klubu Crossdance. Dle ohlasů zúčastněných týmů byl Kolín cup  2022 jednoznačně nejlepším turnajem letošní sezóny, za což vděčíme především kolínským firmám, které poskytly pro účastníky pohoštění zdarma a díky nimž nemuseli soutěžící hradit startovné a úspěšní závodníci byli odměněni řadou hodnotných dárků.

Krásy podzimní fauny a flóry.
Obrazem: To je nádhera! Nejen vysoká zvěř si užívá podzim

Kromě radosti z úspěšně zorganizovaného turnaje, na jehož bezproblémovém chodu se podílelo i mnoho rodičů z kolínského Taehanu, za což jim patří velké dík, se sportovní taekwondo klub Taehan stal celkovým vítězem turnaje se ziskem 1782 bodů za druhým pražským klubem Kangsim (583 bodů) a třetím klubem Sejong (544 bodů) také z Prahy. Zároveň se podařilo Taehanu zvítězit v předposledním kole národní ligy, ale také i extraligy poomsae, což v součtu bodů znamená, že je Taehan Kolín již nyní celkovým vítězem obou těchto soutěží pro rok 2022, a to ještě před posledním kolem, které se uskuteční v prosinci v Mělníku na turnaji Hansoo Cup 2022.

V pražské Bold galerii na vás čeká úchvatná výstava fotografií, kterou připravil norský umělec Christian Houge.
Foto: Hořící vycpaná žirafa, zebra i lidské ostatky. To je výstava Ch. Hougeho

Turnaj v Kolíně byl zároveň příležitostí pro malé a nové závodníky, kteří si vyzkoušeli atmosféru taekwondo závodů úplně poprvé a mnozí z nich k překvapení svému i trenérů vystoupali po svém sportovním výkonu na stupeň vítězů a odvezli si domů krásné medaile a poháry pro vítěze. Doufáme, že mezi nimi najdeme nové nadějné závodníky, kterým se stejně jako jejich týmovým kolegům podaří brzy zařadit do týmů talentované mládeže a někdy později třeba i do reprezentace České republiky.

Děkujeme Kolínu za výstavbu nové krásné sportovní haly a za podporu, které se v Kolíně sportu dostává.

Autor: Tereza Lee

zámek Zásmuky
KVÍZ: Znáte historii hradů a zámků Středočeského kraje? Otestujte se
Z Bylanského Dušičkobraní.
Obrazem: Děti i rodiče si v Bylanech užili Dušičkování
Rakovnický dům hrůzy.
Video, foto: Hroby, kosti, kouř a tajemné zvuky! Vydejte se s námi do domu hrůzy
Nádherné scenérie zachycené při návštěvě Faerských ostrovů.
Lahůdka pro fanoušky bondovek. Točila se zde No time to die, agent 007 tu zemřel