Každý závodník, který se pravidelně účastní turnajů, se umisťuje v celoročním žebříčku. Z něj ti, kteří nejčastěji obsazují medailové pozice a získávají tak nejvíce průběžných bodů, jsou vyhlášeni jako vítězové celoroční soutěže. Ta probíhá ve dvou ligách – Národní liga poomsae zahrnuje cvičence s nižšími technickými stupni, do Extraligy poomsae jsou zařazeni držitelé vyšších a mistrovských pásků.

Kolínští závodníci v roce 2022 své kategorie ovládli a tím obsadili většinu z oceněných pozic. V Národní lize poomsae získalo ocenění dvanácti vítězů, z toho osm z našeho oddílu. Z kolínské části ceny obdržely jmenovitě Natálie Kašperková, Zina Lee, Tereza Lee Neumanová, Natálie Řimková a Kristýna Spálová.

Co se týká Extraligy poomsae, Taehan Kolín také nezůstal pozadu a ze třinácti vyhlášených získal hned šest cen. Mezi oceněné v této soutěži patří Marie a Klára Bulíčkovy, Hana a Irena Lee a Tomáš Markov.

Speciální cenu si domů odvezla Judita Hájková, která byla vyhlášena jako nejúspěšnější členka národní reprezentace poomsae, jež si vysloužila zejména svou účastí na mistrovství světa a výborným umístěním v turnaji President’s Cup 2022, díky čemuž je zařazena ve světovém poomsae žebříčku na 31. místě.

Taehan Kolín obdržel také ocenění za tým; díky našim pečlivým a úspěšným závodníkům si oddíl odvezl poháry za první místa v obou ligách s velkým bodovým náskokem za dalšími v pořadí.

Letošní galavečer ale nebyla pouze oslava vítězů z minulého roku; připomínalo se také výročí 30 let od založení Českého svazu taekwondo. Bohatý program byl složen z exhibice národního týmu Moohwa, vystoupením jednoho z našich para závodníků a také nejrůznějších kompilací videí, která připomínala, jakou cestu taekwondo v České republice urazilo.

Všichni si akci užili a nabrali novou motivaci pokračovat do budoucna. Doufáme, že se české taekwondo bude dále rozvíjet, a že nás čeká ještě mnoho dobrodružství spojené s tímto krásným sportem!

Ludmila Rosenbaumová