Po celý den probíhal doprovodný program. Na své si přišly hlavně děti. Pro ně byl připraven zajímavý program. Za zmínku jistě stojí vystoupení Broučcci, divadélko, velké množství workshopů, dlabání dýní, historický kolotoč i další aktivity. Tatínkové si mohli prohlédnout veterány, historické traktory i práci s motorovou pilou. Maminky na zámku uvítaly podzimní vazbu ze živých i suchých květin, ukázku zdobení perníčků i předení na kolovrátku. Zámecký zahradník v bývalé kočárovně představil známé i méně známé plodiny zámeckého políčka. Poradil se sklizní a dal několik tipů, jak zeleninu zpracovat.

Na nádvoří zámku vzniklo velké tržiště, které nabízelo nejrůznější rukodělné výrobky i gastronomické speciality. Zajímavostí byla návštěva potomků Žofie Chotkové a Františka Ferdinanda d'Este.

Akce probíhala v příjemném duchu.

Autor: Lucie Bednárková

Novodobé menhiry na návsi v Libenicích.
Víte, že po obci Libenice na Kolínsku je pojmenovaná planetka ve vesmíru?
Hřib královský (Boletus regius) je uveden v Červeném seznamu makromycetů ČR v kategorii EN (ohrožený druh) a je zároveň i zvláště chráněným druhem podle vyhlášky MŽP 395/1992 (v kategorii kriticky ohrožený druh). Jeho sběr je zakázán!
Podívejte se na překrásné hřiby královské. Ale pozor, v lese nesbírat!
Páni z Kolína se ukázali na Karlštejnském vinobraní.
Obrazem: Sláva císaři! Páni z Kolína se zúčastnili Karlštejnského vinobraní