Vzhledem k tomu, že David Machač z Kolína ukončil kariéru, půjde Petr Benda do nové sezony jako nejstarší hráč Kooperativa NBL. V devětatřiceti letech se ale rozhodně končit nechystá. „Basketbal mě stále baví a hlavní pro mě je, abych měl týmu ještěco dát. Myslím si, že jsem stále platný. A vzhledem k tomu, že mi klub nabídl novou smlouvu, tak si to myslí asi i jiní. Tělo také neprotestuje, takže se těším na další sezonu,“ řekl Petr Benda.

Nymburská hala Bios prošla rozsáhlou rekonstrukcí
FOTO: Nymburská Bioska prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Je z ní moderní hala

Za 20 sezon v nejvyšší soutěži odehrál 721 zápasů a nastřílel 7701 bodů. V uplynulém ročníku měl v lize průměry 6,9 bodu, 4,5 doskoku a 1,8 asistence na zápas. V Lize mistrů to bylo 6,6 bodu, 4,1 doskoku a 1,8 asistence.

Zdroj: Youtube

„Petr nám sice kazí věkový průměr týmu, ale jsme rádi, že jsem sespolu domluvili a naše spolupráce bude pokračovat,“ řekl sportovní ředitel Nymburka Ladislav Sokolovský. „Příští rok uvažujeme o založení veteránského týmu nad 40 let, tak třeba Petr přejde plynule tam,“ dodal s úsměvem.

Novým trenérem nymburských basketbalistů se stal Aleksander Sekulič
Šlo to rychle. Trenérem basketbalového Nymburka se stal po Amielovi Sekulič

V Nymburce naopak po dvou sezonách nebude pokračovat americký pivot Hayden Dalton, který se rozhodl přijmout nabídku nejlepšího týmu Slovinska Cedevity Olimpije Lublaň, se kterou bude hrát Adriatickou ligu a EuroCup. V Lublani podepsal smlouvu na dva roky a stane se spoluhráčem jiného bývalého hráče Nymburka Luky Rupnika.

David Šváb