Skupina Arakain odhalí Jekylla a Hydea
KDY:
6. března, 20:00
KDE: Městské divadlo, Kolín
ZA KOLIK: Předprodej 395 Kč, v den konání 480 Kč

Skupina Arakain přijíždí v rámci turné k vydání CD JEKYLL & HYDE, které se zároveň brzy po svém vydání stala zlatou a stále se těší pozitivním reakcím posluchačů i hudební kritiky. Fanoušci si během turné užijí jak skladby z nové desky, tak i léty ověřené tradiční hity Arakainu. V roli hostů se představí JEREM´I a WALKMANZ.

Načarej rozehraje Madonu
KDY:
7. března, 19:00
KDE: Kavárna U Madony, Český Brod
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné

Pražsko- brandýská foková kapela Načarej přichází se svým repertoárem převážně autorských písní a lidových písní z různých koutů světa. Hudebníci předvedou své umění ve hře na kytaru, cajon, akordeon, baskytaru, housle i flétnu.

Divadlo oslaví Osmyčky
KDY:
6. března, 19:00
KDE: Městské divadlo, Kolín
ZA KOLIK: 310 Kč – 410 Kč

Kdo by neznal pojem osudové osmičky českých dějin? Kabaretně laděná komediální revue s písněmi, která nasvěcuje české dějiny z nečekaného pohledu. Tématem ovšem nejsou pouze známá osmičková léta, ale i ty osmičkové roky, ve kterých se zdánlivě nestalo nic důležitého. Zábavný pohled na českou historii od vstupu na Říp až po nejsoučasnější současnost.

Výstava odhalí řeckou historii
KDY: do 31. března 2021
KDE: Regionální muzeum, Kolín
ZA KOLIK: 50 Kč
Výstava prostřednictvím exponátů ze sbírek Ústavu pro klasickou archeologii FF UK, Národního muzea a dalších institucí představuje mozaiku vzájemných vlivů a kontaktů utvářejících antickou hmotnou kulturu. Řecká kultura ve sice svých počátcích inspirovala hmotným i myšlenkovým bohatstvím antického Orientu, ale sama se pak stala vzorem dalším národům.

Letos uplyne 400 let od Bílé hory
KDY:
6. března, 19:30
KDE: Zvonice kostela Nejsvětější Trojice, Český Brod
ZA KOLIK: Zdarma

Českobratrská církev evangelická zve na přednášku s podtitulem „Bělohorský mýtus mezi českými evangelíky“. Přednášet bude historik doc. Ota Halama ThD., autor mnoha knih a publikací. Po přednášce jistě zbyde čas i na otázky.