Klub českých turistů zve na promítání
KDY:
15. února, 14:00
KDE: Domov Anna, Český Brod
ZA KOLIK: Zdarma

Klub českých turistů Český Brod zve do kazetového sálu Domova Anna na promítání a vyprávění pana Zusky a setkání účastníků z roku 2019.

Hasiči zvou k tanci
KDY:
15. února, 20:00
KDE: Sokolovna, Kostelec nad Černými lesy
ZA KOLIK: 150 Kč

Sbor dobrovolných hasičů zve na již 13. Hasičský ples. Kromě hudby a tance je připraven bohatý doprovodný program a občerstvení.

Režisér osobně uvede promítání
KDY:
14. února, 19:30
KDE: Kino 99, Kolín
ZA KOLIK: 140 Kč

Česká černá teenage komedie Martyho Pohla Párty Hárd pojednává o třech spolužácích, kteří chtějí udělat ten nejlepší mejdan pod sluncem aby zapůsobili na své vysněné dívky. Projekci uvede osobně režisér Martin Pohl.

Jaký byl socialistický sen?
KDY:
do 16. února
KDE: Regionální muzeum, Kolín
ZA KOLIK: každý z celků za 50 Kč

Projekt Socialistický sen. Vize a realita se dělí do dvou výstavních celků. První část projektu, instalovaná ve Veigertovském domě, mapuje panelovou výstavbu v Kolíně a podobu tehdejší bytové kultury. Druhá část, instalovaná v Červinkovském domě, se zaměřuje na běžný život obyvatel socialistického Československa od 50. do konce 80. let 20. století.

Výstava odhalí řeckou historii
KDY:
do 31. března 2021
KDE: Regionální muzeum, Kolín
ZA KOLIK: 50 Kč

Výstava prostřednictvím exponátů ze sbírek Ústavu pro klasickou archeologii FF UK, Národního muzea a dalších institucí představuje mozaiku vzájemných vlivů a kontaktů utvářejících antickou hmotnou kulturu. Řecká kultura ve sice svých počátcích inspirovala hmotným i myšlenkovým bohatstvím antického Orientu, ale sama se pak stala vzorem dalším národům.