Černokostelecký kostel se přidává k Noci kostelů
Černoskostelecký kostel svatých Andělů strážných na náměstí Smiřických si pro návštěvníky na celorepublikovou akci Noc kostelů, která nabízí netradiční pohled do českých svatostánků, připravil program pro děti, který se odehraje před kostelem, a v prostorách kostela pak zahajovací modlitbu za návštěvníky a účinkující (18:00), Mši svatou (18:05), koncert sboru Chorus angelicus, který předvede duchovní hudbu (19:00), večerní prohlídku kostela (19.30) a nakonec závěrečnou modlitbu (20:30).

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in

Další víkendové pozvánky

Stresor nakonec zahraje v Ovčárech
Koncert kapely Stresor byl přesunut na nový termín a nové místo. Nyní na něj můžete vyrazit v sobotu 13. června do Ovčár, kde si jej vychutnáte dokonce venku u místního spolkového domu. Česká coverová kapela Stresor posluchačům přinese největší české rockové hity od legendárních skupin Kabát, Harlej, Alkehol, Škwor nebo Arakain. Předskokanem bude od 19 hodin heavy metalová kapela Vanaheim, od 21 hodin přijde na řadu Stresor. Během večera proběhne také volba Miss bílé (krásné) tričko. Vstupné na akci je 150 Kč.

Přijďte ochutnat čerstvý chléb
Organizace M'am'aloca o.p.s. zve v sobotu 13. června od 10 hodin na první letní pravidelné pečení chleba, které bude tentorkát spojené s bleším trhem. Příjemnou atmosféru u pece podpoří ochutnávky čerstvého kváskového chleba, housek, dalamánků, koláčů i dalších voňavých dobrot. Zároveň bude díky blešímu trhu možnost objevit nové poklady do svých sbírek nebo nabídnout věci, které vám už radost nedělají, ale někomu jinému by mohly.

Proběhněte se s Festivalem běhu 2020
Letošní ročník Festivalu běhu, který se uskuteční 13. června od 9 hodin je rozšířen o maratonskou trať MarathOn LABE s osvědčením Českého atletického svazu. Samozřejmostí je také 15km trasa. Nadšení sportovci přispívají částí startovného, přesně 50 Kč, společnosti VOLNO, z.ú., která pomáhá rodinám pečujícím o děti s autismem. K dispozici budou šatny i sprchy zimního stadionu. Registrovat se bylo možné on-line na stránkách kolinska14.cz do 8. června. Na stejné adrese najdou zájemci také propozice závodů a popisy a mapy tras.

Galerie otevírá nové výstavy
Černokostelecká galerie Jan Svatoš přináší hned dvě nové výstavy, které otevře vernisáží 13. června od 14 hodin. První výstava s názvem Quadro představí tvorbu šperkařů, sklářů a keramiků inspirovanou čtvercem. Druhou výstavu keramiky pojmenovanou Přeletět, překročit, přeplavat pro radost vytvořila Hana Exnarová. Vernisáž doplní jazzová hudba v podání Jiřího Šlupky Svěráka a Eduarda Kuhna a takzvané Hybohledy Pavla Macka. Vstupné je 50 Kč.