Zkusíte najít velikonoční vajíčko
KDY:
 Od 1. do 5. dubna
KDE: Podskalí u mostu, Kouřim
ZA KOLIK: Zdarma

Město Kouřim přináší zábavnou procházku pro rodiny s dětmi s názvem Hledáme velikonoční vajíčko. Na trase stezky budou připraveny úkoly a otázky, jejichž řešení pak mohou zájemci zaslat na e-mail soutez@mestokourim.cz do 5. dubna a těšit se na velikonoční odměnu. Trasa začíná v Podskalí u mostu.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in Páteční Deník s TV magazínem.

Co takhle navštívit vodopád?
KDY:
 Kdykoliv
KDE: Z Kolína do Ratboře, údolím Chotouchovského potoka
ZA KOLIK: Zdarma

Jarní dny čím dál tím více lákají k procházkám přírodou. Pro jednu takovou je vhodná i 12 km dlouhá trasa z Kolína do Ratboře podél Polepky, nebo Chotouchovského potoka. Hned kousek za Kolínem je rarita zdejší krajiny Polepský vodopád. Cesta následně zavede do malé obce Pašinka, kde je bývalá tvrz Pašinka. Další zajímavostí, kterou je možné po cestě potkat, je skála u Kohoutova mlýna, která je přístupná horolezcům. Za vidění stojí i kamenný železniční viadukt na trati Kolín – Rataje nad Sázavou.

Vydejte se do Jeruzaléma
KDY:
 Kdykoliv
KDE: www.farnostcbrod.cz
ZA KOLIK: Zdarma

Římskokatolická farnost Český Brod na svých stránkách přináší interaktivní výukovou prezentaci ke Svatému týdnu. Zájemci se vydají společně se svým průvodcem oslíkem do Jeruzaléma, kde se poučí o posledním týdnu života Ježíše Krista. Celou cestu provází materiály k vytištění, hudební zážitky, biblické úryvky a krátké hry související s tématem. Kdo by si chtěl zavzpomínat na Vánoce, má možnost díky interaktivní prezentaci Pečeme vánoční píseň, která také nabízí výukové materiály, tentokrát vztahující se s adventu a vánočním svátkům. „Vstupné“ do prezentací je dobrovolné. Případný příspěvek je možné poslat na účet farnosti.

Putování po stopách skautské klubovny
KDY:
2. – 5. dubna
KDE: Plaňany
ZA KOLIK: Zdarma

Také už vás nebaví být zavření doma a hledáte jakoukoliv záminku vyrazit do přírody? Věříme, že ano, a proto se oldskauti našeho střediska (Wattappa & Hroch) dali do akce a vytvořili pro vás jedinečnou stezku historií. Akce je nejvhodnější pro odvážné děti nebo rodiny s dětmi. Stezka je plná záhadných úkolů pro děti všech věkových kategorií, ale určitě by zaměstnala i kdejakého dospěláka se smyslem pro humor. Zároveň je plná zajímavých informací z plaňanské historie, které málo kdo ví. Stezku můžete absolvovat kdykoliv od 2. do 5. dubna. Více informací zjistíte na Facebookových stránkách.

Cesta za snem aneb Camino na kolečkách
KDY:
1. dubna od 19:00
KDE: Po zaplacení na smsticket vám přijde odkaz na sledování
ZA KOLIK: 99-300 Kč

Myslíte si, že na cestu za svým snem potřebujete plné zdraví, fůru peněz a spoustu dalšího? Přesvědčte se, že k tomu je zapotřebí hlavně touha, odhodlání a vytrvalost. Honza Dušek a Petr Hirsch vám představí jejich netradiční pouť na invalidním vozíku do Santiaga de Compostela ve Španělsku. Honza vás svým vyprávěním přesvědčí, že za mottem "Na vozíku život nekončí" nejsou jen prázdná slova, ale skutečné činy. A Honzovým dalším "kouskem" bude expedice do Černobylu. Podpořit ho můžete příspěvkem v Hithit kampani. Večerem provází Jan Dušek a Petr Hirsch.

Účastí na konferenci podpoříte neziskové organizace
KDY:
2. - 4. dubna
KDE: GoOut.net
ZA KOLIK: Od 70 Kč

Velikonoční víkend přinese také konferenci na téma „Dítě – o něm, pro něj“ pořádanou organizačním týmem Psychologické české asociace studentů, která propojuje studenty psychologie po celé České republice. Součástí konference budou přednášky a workshopy z okruhů psychologie a školská zařízení, dítě a rodina, vývojová psychologie, dětská psychopatologie a další. Také doprovodný program složený z tanečního a pěveckého vystoupení. Konference je pořádaná nejen za účelem doplňujícího vzdělání, ale také za účelem podpory neziskových organizací, které měly kvůli situaci v tomto roce velké problémy.

Webinář: Jak tělo zrazuje mysl aneb o lži bez tajemství
KDY:
1. dubna od 18:00
KDE: Po zaplacení na smsticket vám přijde odkaz na sledování
ZA KOLIK: 200-260 Kč

Chcete mít bystré oko Sherlocka Holmese a svižné šedé buňky mozkové Hercula Poirota? Naučte se vidět detaily, které vás dovedou k pravdě! Ať už chcete lépe porozumět lidem, získat výhodu oproti svému partnerovi anebo uspět v pracovní oblasti, schopnost číst mikro výrazy a řeč těla vám dá výhodu. Přednáška lektora Ondřeje Staňka nám přiblíží metody, jak rozpoznávat signály skrytých emocí, jak analyzovat chování a jak rozpoznávat lži.

Film přiblíží cestu Kláry Kolouchová až na vrchol K2
KDY:
3. dubna od 20:30 
KDE:GoOut.net
ZA KOLIK: 100-1000 Kč

V rámci projektu Moje kino Live bude v sobotu 3. dubna promítnut film s názvem K2 vlastní cestou. Jedná se o snímek, který bude jistě zajímat všechny cestovatele, a především pak horolezce. Tento dokument totiž vypráví příběh Kláry Kolouchové, která jako první rodilá Češka zdolala před lety Mount Everest a v loni jako první Češka a teprve dvacátá žena světa vystoupala i na druhou nejvyšší horu světa – na nebezpečnou K2. Co pohání tuto jedinečnou ženu kupředu? Nejen to se ve filmu dozvíte. Vstupenky lze zakoupit na webu goout.net.

Explozi života na rovníku představí online Jan Korba
KDY:
2. dubna od 20:00 
KDE: Po zaplacení na smsticket vám přijde odkaz na sledování
ZA KOLIK: 99-177 Kč

Cyklus cestovatelských přednášek s názvem Kolem světa online pokračuje
v pátek 2. dubna. Od 20 hodin bude o explozi života na rovníku Jan Korba. Ten diváky zavede až do Ekvádoru. „Malá jihoamerická země se řadí k 10 zemím s největší biologickou rozmanitostí na světě. Rozmanitost života v Ekvádoru je pro Evropany neuvěřitelná. Najdeme zde ohromné množství ekosystémů na ploše jen 3x vetší než Česká republika,“ láká Korba. Vstupenky lze zakoupit na portálu smsticket.cz, jejich cena začíná na 99 korunách.

Vydejte se na online prohlídku Lobkowiczkého paláce
KDY:
4. dubna od 18:00 
KDE: www.lobkowicz.cz
ZA KOLIK: Zdarma

Krásu Lobkowiczkého paláce můžete obdivovat prostřednictvím internetu. Jedna taková online prohlídka se koná v neděli. „Provedeme Vás po nádherném paláci z 16. století, a představíme vždy hlavní perly nejrozsáhlejší soukromě vlastněné sbírky v České republice,“ uvedli organizátoři. Zúčastněné bude paláce provádět sám William Rudolf Lobkowicz společně s Ditou Baker, ředitelkou Správy Lobkowiczkých sbírek a edukačních programů. K prohlídce se zájemci mohou přihlásit na webu lobkowicz.cz. Koho by zajímala prohlídka v angličtině, stačí si počkat do 20 hodin.

Jak se krotí zlá žena na špičkách?
KDY:
3. dubna od 19:00
KDE: GoOut.net
ZA KOLIK: 100-200 Kč

Zcela nové zpracování světoznámého díla Zkrocení zlé ženy v baletní formě má všechny znaky humoru Shakespearovy komedie a břitkostí vtipu tanečních partů si nikterak nezadá s verši velkého dramatika. Inscenace se v roce 2019 dočkala hned tří ocenění na prestižní soutěžní přehlídce soudobé taneční tvorby Balet 2019, pořádané Asociací tanečních umělců ČR, které se zúčastnilo jedenáct souborů z celé ČR s celkem 28 inscenacemi. 

Brejlando: Hamleti
KDY:
2. nebo 5. dubna
KDE: GoOut.net
ZA KOLIK: 49–2499 Kč

Původní inscenace tvůrčího týmu Mikulášek – Viceníková o životě herců natočená pro 360° kameru a zvuk přináší zážitek ve virtuální realitě v rámci projektu Brejlando.
Kolik osobností herci pojmou a jak to odskáčou? Je herectví opravdu vysněným povoláním? Má režisér vždycky pravdu? Co všechno se na jevišti nesmí? Odpověď na tyto a mnohé další otázky se nabízí ze zcela nového úhlu pohledu díky kameře umístěné přímo na jevišti. Ta diváka posune doslova do středu dění a nabídne unikátní virtuální zážitek, a to i pro ty, kteří již představení viděli živě. Zapůjčení brýlí pro virtuální realitu je zahrnuto v ceně vstupenky. Véce informací ZDE.