Přehlídka motorových vozidel všeho druhu, která proběhne v sobotu 20. června od 8 hodin na náměstí SMiřických v Kostelci nad Černými lesy, bude doplněna doprovodným programem ve formě vystoupení dětské taneční skupiny, představení školy bojových umění Ge Baek Hosil Sool, soutěžemi, dražbou tří originálních obrazů vozů Jiřího Filípka, motoristickým pětibojem i prezentací BESIPu o dopravní bezpečnosti. Večer bude akce zakončena spanilou jízdou vystavených vozidel. Programem bude provázet Bára Tlučhořová z rádia Kiss.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in

Další víkendové pozvánky

Psi se utkají v dostihu
Dostih pořádaný v sobotu 20. června od 8 hodin na psí dostihové dráze v Kolíně je určen pro všechna plemena psů FCI X a vyjmenovaná plemena dle NDaČR ČMKU s platnou dostihovou licencí FCI a pro psy plnící licenční podmínky pro dostihovou licenci. Závodníci budou postupně soupeřit v rozbězích a finálových bězích. Dráha je vhodná pro dvě distance, 360 metrů pro malá plemena a 420 metrů pro velká. Má tvar oválu, povrch je travnatý, doběh je do písku. Samotný závod začne v 10.00 hodin.

Lesní terapie pomůže zklidnit mysl
Lesní terapie, kterou mohou zájemci zažít v sobotu 20. června od 13 hodin v arboretu v Kostelci nad Černými lesy, je způsob, jak nenáročnými aktivitami v přírodním prostředí zklidnit a zpomalit lidskou mysl, snížit stres a civilizační zátěž a posílit imunitní systém. Terapie probíhá ve formě provázené, velmi klidné a nenáročné procházky s mnoha zastávkami, během kterých je možné zkoumat a rozšiřovat propojení s přírodou pomocí smyslů. Délka trvání je cca 3 hodiny a jde o fyzicky nenáročnou aktivitu vhodnou téměř pro každého včetně seniorů.

Bio Bezdíkov přináší Léto na startu
Léto na startu nabízí v soboti 20. června od 13.30 hodin v parku na Masarykově náměstí ve Škvorci pohodové odpoledne a večer s mnoha soutěžemi, koncertem a filmem promítaným v rámci letního kina. Od 13.30 hodin bude park patřit dětem, které budou moci soutěžit na mnoha hasičských stanovištích a nakonec si užijí i hasičskou pěnu. Od 16.00 hodin přítomným zahraje dixielandová kapela Děsband a ve 21.15 hodin začne promítání animovaný dobrodružný film Sněžný kluk o putování za svobodou, přátelství a rodinou. Na místě promítání nejsou lavičky.

Vyzkoušejte lesní koupel Shinrin Yoku
Japonská lesní, kterou mohou zájemci vyzkoušet v neděli 21. června od 14 hodin v arboretu v Kostelci nad Černými lesy koupel Shinrin Yoku je tříhodinová jemná a zároveň intenzivní procházka lesem s aktivitami, které jsou navrženy tak, aby účastníkům umožnily ponořit se do prostředí a energie lesa a pomohly jim zpomalit, zbavit se stresu a soustředit se na své tělo a smysly, a to zejména na ty, které v každodenním životě tolik nepoužívají. Vhodnou výbavou jsou pohodlné boty, které lze lehce zout, a sedací podložka. Po procházce bude připraveno malé občerstvení a čaj. Vstupné je 550 korun.