Láska a Aleš Petržela zahrají na terasách

Písničkář Láska a Aleš Petržela vystoupí v pátek 17. července od 17 hodin v rámci projektu Víc hudby do ulic, který vznikl na podporu muzikantům v době opatření a zákazů kvůli koronavirové pandemii, na terasách za Městským společenským domem v Kolíně. Láska, vlastním jménem Václav Vaňura, navíc právě vydává svůj debut s názvem Deska, který bude pro návštěvníky koncertu k dostání přímo na místě. Písničkář dříve působil v artrockové kapele Geoft Tyson Band a později především v známé pop punkové skupině Zakázaný ovoce.

Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Další víkendové tipy

Skanzen zve na Dny lidové architektury

V sobotu 18. a neděli 19. července proběhnou v Muzeu lidových staveb v Kouřimi oslavy Dnů lidové architektury. Program bude zahájen v 11 hodin úvodním slovem hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové, představením knihy Lidové stavby Středočeského kraje a zahájením výstavy Lidová architektura Středočeského kraje. V 11:30 a 14:00 na návštěvníky čekají lidové tance a písně z Čech a ve 12:30, 15:00 a 16:30 představení z venkovské školy. Po celý den ve skanzenu budou probíhat také ukázky tradičních řemesel, výstava košíkáře Petra Oláha i odborný výklad. V neděli od 14:00 proběhne komentovaná prohlídka s výkladem ředitele muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka.

Kouřim bude zpívat s festivalem

Již 12. ročník hudebního festivalu Zpívající Kouřim přinese od 19. do 26. července klavírní i jiné workshopy a koncerty, které budou probíhat v sále městského úřadu, penzionu U Kamene, v chrámu sv. Štěpána nebo v parku Na Hradbách. Vstupné na všechny koncerty i workshopy je dobrovolné, kromě koncertu latinskoamerických autorských písní Marty Töpferové a Gaba Naase. Přesný program a seznam účinkujících a lektorů je k dispozici na webových stránkách města Kouřim.

Z natáčení dokumentu na Křivoklátě
OBRAZEM: Páni z Kolína natáčí na Křivoklátě

Náměstí zaplní tržnice

Českobrodská tržnice, která se koná pravidelně každý pátek, přináší 17. července na náměstí Arnošta z Pardubic v Českém Brodě kromě stánků s místními domácími produkty, výpěstky, pochoutkami i kulturní program v parčíku u zvonice Múzy v koutě. Ten představuje především začínající interprety z oblasti hudby, divadla, literatury. Tentokrát od 12 hodin vystoupí Adéla Spurná, absolventka ZUŠ Český Brod s několika multižánrovými covery i s vlastní tvorbou.

Staré Lázně se ponoří do tropické atmosféry

Klub Staré Lázně v Kolíně se 18. července od 21 hodin promění v tropickou divočinu a zve na pravou nespoutanou Tropickou párty. Na účastníky čeká úžasná tropická výzdoba, havajské věnce, akční tematické drinky, správná letní atmosféra a následný fotoreport z akce. DJs, kteří návštěvníky pobaví jsou Stayer MIKE FROST, Matthew, DOMYS a DJ MACI. Vstupné je 100 Kč, vstup je povolen pouze osobám starším 17 let s platným občanským průkazem.