Kolín bude opět hostit Gasparádu
Na divadelním festivalu Gasparáda konaném na kolínském Karlově náměstí 4. a 5. září k poctě „největšího z pierotů“ J. G. Deburaua se letos představí deset souborů pouličního či nonverbálního divadla. Diváci se tak mohou těšit na to nejzajímavější a nejlepší z domácí produkce. Dramaturgie festivalu je velice pestrá a z programu si jistě vyberou jak ctitelé brilantního pohybového divadla a pantomimy, tak i fanoušci nového cirkusu či scénických efektů. Připraveny jsou pohádky pro nejmenší, akrobatická vystoupení, show plná skečů a výstupů pedagogů a studentů z HAMU nebo fyzické divadlo s prvky grotesky.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in

Další víkendové pozvánky

Chodci mohou podpořit sbírku na chybějící kouřimský zvon
První zářijový víkend, v sobotu 5. září od 8 hodin, proběhne historicky první ročník pochodu Apolena, který zahrnuje tři různě dlouhé okruhy z Kouřimi do Kouřimi. Na výběr jsou 3 trasy: symbolická dlouhá 5 km, rodinná měřící 22 km a hlavní trasa pochodu Apolena s délkou 50 km. Začátek pochodů je v areálu Kouřimské skály. Startovné ze všech okruhů poputuje v plné výši na sbírku na zvon Apolena, který již dlouhá léta schází v kouřimské zvonici. Registrovat se je možné již jen v den konání pochodu na místě od 7 hodin ráno.

Kolín navštíví filmová delegace
Do Kina 99 v Kolíně zavítá 6. září 2. mimořádná předpremiéra pohádky Princezna zakletá v čase. Princeznu Ellenu provází příslib mocné kletby. Ve chvíli, kdy v den jejích 20. narozenin zajde slunce, princezna zjišťuje, že zůstala uvězněná v čase. Pokaždé, když se kletba naplní, Ellena procitne do stejného dne a je nucena ho prožít celý znovu. Aby zachránila své království i sebe samotnou, musí v sobě nalézt odvahu a čisté srdce a dávné kletbě se jednou provždy postavit. Promítání fantasy pohádky proběhne od 17 a 19 hodin. Za diváky znovu přijede Veronika Freimanová a účast také potvrdil Marek Lambora.

Tradiční Kolínský drak se vrací na Labe už počtrnácté
Tradiční závody posádek dračích lodí na Labi Kolínský drak – O putovní pohár starosty města Kolína na trati dlouhé 200 m a 1000 m se 5. září od 10 hodin uskuteční už počtrnácté. Po celý den je připraven bohatý doprovodný program. Připravena je bubenická show, divadelní pohádky pro děti, žonglování, bublinová a žonglovací dílnička, dětské jízdy na dračích lodích, malování na obličej i skákací hrad. Svou posádku může sestavit kdokoli. Přihlášky je možné vyplnit do 3. září na webu draci-lode.cz.

Vernisáž zahájí výstavu
Vernisáž zahájí 4. září od 18 hodin výstavu fotografií Zápisník Václava Němce v Kulturním domě Svět v Českém Brodě. Fotograf se svým objektivem snaží formou subjektivního dokumentu zachytit prchavé okamžiky, které zažívá na svých cestách. Nejde ani tak o to zdokumentovat místo dočasného pobytu, jako spíše zaznamenat vizuální a výtvarné, avšak i pocitové a symbolické aspekty reality. Snaží se, aby každá jednotlivá fotografie byla svébytným obrazem vycházejícím z reality. Autor své fotografie zásadně nearanžuje, pracuje s útržky žitého světa.