Je však možné trasu zahájit kdekoli jinde, dojet do pivovaru a zakončit kolečko opět na svém startu. Trasy jsou značeny oranžovými šipkami či fáborky, na rozdvojeních i s délkou dané trasy. Mapy jsou k dispozici na webových stránkách projektu cvikr.info.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in

Další víkendové pozvánky

Kostelec přináší výstavu děl Jaroslava Veselého
Muzeum hrnčířství zve na obnovenou výstavu děl Jarka Veselého. Expozice představuje mnohé z obrazů, loutek, drobných předmětů i městských kronik a Černokosteleckého zpravodaje na jejichž vzniku a ilustraci se podílel. Kromě akvarelů se Jaroslav Veselý věnoval olejomalbě. K vidění je také série obrazů kosteleckých keramických dílen, které jsou již zaniklé. Otevřeno je od čtvrtka do soboty 10:00 – 12:00 a 13:00 – 16:00. Muzeum si pro návštěvníky během nouzového stavu připravilo virtuální pozvánku na výstavu, která je ke zhlédnutí na jeho webu.

Výstava Františka Pavla Kunerta stále trvá
V historickém sále Centra rozvoje podnikání v kolínském zámku je stále k vidění prodejní výstava Františka Pavla Kunerta Světlo v akvarelu – inspirace duši blízké i vzdálené. Do 2. července je tak možné zhlédnout jednu z částí Kunertovy práce, akvarelové obrazy, ve kterých se autor zaměřuje především na krajiny, které oslovují jeho duši, a portréty lidí, kteří oslovují jeho srdce. Kromě akvarelu se Kunert věnuje také tvorbě suchým pastelem nebo linorytu, fotografii a občanské a bytové architektuře.

Víkend je v Kolíně plný filmových hitů
Kino 99 v sobotu svým divákům nabídne pestrý program pro malé i velké. Ve 14:30 dorazí animovaný film pro nejmenší Tlapková patrola: Vždy ve střehu. V 17:00 kino ovládne Vin Diesel alias komiksový Bloodshot ve stejnojmenném akčním snímku. Dalším filmem, který poběží od 17:30, bude francouzská dobrodružná komedie Zapomenutý princ o rodičovské lásce. Dospělé a milovníky napětí jistě zaujme film promítaný od 19:30, thriller Neviditelný s hvězdou seriálu Příběh služebnice Kate Moss. Posledním filmem dne pak bude od 20:00 promítané drama V Mariině ráji vyprávějící o dospívání a vztazích.