Ukliďme v sobotu Kolín
KDY:
24. dubna od 9:00
KDE: Kolín
ZA KOLIK: Zdarma


Cílem všech dobrovolnických úklidových akcí je zbavit města, vesnice a přírodu volně odhozeného nepořádku a černých skládek. Zapojte se i vy do jarního úklidu v Kolíně v sobotu 24. dubna 2021, kdy v dopoledních hodinách budou občanům ZDARMA na předem vytipovaných stanovištích v pevně stanovené časy vydávány pytle na sběr odpadu. Během dne bude probíhat dobrovolný úklid prostor města a v odpoledních hodinách budou nasbírané pytle s odpady ze stejných míst odváženy. V rámci tohoto projektu budou občanům k dispozici i sběrné dvory. Organizátoři dobrovolnické akce s názvem Ukliďme Česko i letos nevynechali a tuto úklidovou akci v březnu vyhlásili. Město Kolín informovalo veřejnost o tom, že z důvodu současné epidemické situace bude termín akce v Kolíně posunut na pozdější termín. Rozhodli jsme se spojit tuto úklidovou akci s další jí podobnou, a to Ukliďme svět. Tato úklidová akce probíhá většinou v dubnu, kdy hlavním posláním je připomenout Den Země. Tímto zveme občany města k zapojení do tohoto projektu, jehož výsledkem by mělo nýt čistější město, ve kterém žijeme. Seznam stanovišť včetně časů vydávání pytlů na místech jsou na ZDE.

Páteční Deník s TV magazínem.Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Vydejte se po stopách starého kouřimského vlka
KDY:
 Kdykoliv
KDE: Kouřim
ZA KOLIK: Zdarma

Ve městě Kouřim ožívá legenda o starém vlku. Tu legendu pozná pouze ten, kdo dokáže být úspěšným stopařem. Vaším úkolem je najít všech 14 symbolů, které jsou různě umístěné na území města. Každý symbol něco znamená a má své číslo. I když všechny najdete, nedoberete se konce legendy… zjistíte pouze začátek. Po získání všech 14 symbolů pošlete část své vystopované legendy na e-mail: romankubelka@seznam.cz. Následně ostanete další instrukce.Jakmile najdete nějaký symbol, překreslete si ho, nebo si ho zapamatujte a napište si dle mapy jeho číslo (vše si zaznamenávej pečlivě, ať se na místo nemusíš vracet). Následně na webových stránkách hry zjistěte, co symbol znamená. Více informací nebo mapy a odkazy naleznete na vlcatakourim.cz.

K čemu sloužil předmět na fotografii?
HÁDANKA: Poznáte, k čemu sloužil předmět na fotografii?

Užijte si komedii, drama i dokument i módní ikoně
KDY:
23., 24. a 25. dubna od 20:30
KDE: MojeKinoLive.cz
ZA KOLIK: 100 Kč

Moje kino Live si na tento víkend připravilo komedii Až vyjde měsíc, drama Šarlatán a dokumentární snímek Westwood: Punk, Icon, Activist o ikoně módního průmyslu Vivienne Westwood. Pátek bude odlehčí romantická komedie Až vyjde měsíc, která vypráví příběh Sama a Suzy, kteří se do sebe zamilují a rozhodnou se spolu utéct do divočiny. Problém je v tom, že jim je dvanáct. Film bude promítán v angličtině s českými titulky. Sobotní večer bude patřit cenami ověnčenému českému dramatu Šarlatán s Ivanem Trojanem v hlavní roli, které je inspirováno skutečnými osudy léčitele Jana Mikoláška, na kterého se v průběhu několika desetiletí obracely s prosbou o pomoc tisíce lidí ze všech společenských vrstev včetně nejvýznamnějších osobností politického i kulturního života. A nakonec v neděli večer bude připravena lahůdka pro milovníky módy v podobě dokumentu Westwood: Punk, Icon, Activist o životě a tvorbě Vivienne Westwood. Snímek bude v anglickém znění s českými titulky.

Skrze obrazovky potěší koncert Robina Mooda a Evy Burešové
KDY: 
21. dubna od 20:00
KDE: Scena2020.cz
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné

Do mladoboleslavského Domu kultury se svým koncertem zavítají Robin Mood a Eva Burešová. Robin Mood je projekt libereckého skladatele, producenta a kytaristy Jakuba Lenze, který má za sebou několik úspěšných singlů, jako například, Gravitace, Mizím a Na Měsíc, který se dostal v hitparádě českých rádií až na 3. místo nejhranějších českých písní. Hudebník již spolupracoval se známými interprety, jako jsou Marek Ztracený, Helena Vondráčková, Paulie Garand, Eddie Stoilow a další. Eva Burešová je známá česká herečka, zpěvačka a dabérka, kterou mohou diváci aktuálně vídat jako Týnu v seriálu Slunečná nebo porotkyni pořadu Tvoje tvář má známý hlas.

Prohlédněte si fotky vesničky Velim nedaleko Kolína
Čtenáři fotí: Pojďte se projít do Velimi

Zabavte děti pohádkou o kašpárkovi
KDY: 24. dubna od 18:00
KDE: DivadlovDlouhe.cz
ZA KOLIK: 90-270 Kč

Dvoudílnou pohádku „Kašpárek domek staví“ v rámci festivalu „Dítě v Dlouhé“ mohou diváci zhlédnout v sobotu 24. dubna od 18 hodin. Co vše se může stát, když se Kašpárek rozhodne usadit a Čertovi se Smrťolou to moc nevoní? Padne kosa na kámen? Hraje se s písničkami v bohaté výpravě. Kašpárek se hodlá usadit a na paloučku si postavit domeček. Čert se mu to snaží zhatit ale ani s pomocí kolegyně Smrťoly se mu to nepovede. V pokračování pohádky Kašpárek očekává narození prvního potomka a návrat své ženy Kalupinky z porodnice s potomkem. Ale staří známí Čert se Smrťolou se mu chtějí pomstít.

Setkejme se v tanci
KDY: 
25. dubna od 18:00
KDE: divadloponec.cz
ZA KOLIK: Zdarma (možnost finančně podpořit)

Dalším ze série čtyř událostí v rámci projektu „Bláznivé tance o přestávce“ je krátký inspirační film, diskuse a interaktivní, pohybová část s hostujícím umělcem, který mohou zájemci zhlédnout v neděli 25. dubna od 18 hodin. Tentokrát autorky projektu Zden Brungot Svíteková a Barbora Látalová uvítají tanečnici a choreografku Cécile Da Costa a její Roselyne. Roselyne toho má hodně co říct. Fantomové využívají zákoutí. Markétu zajímá, co nového ji přinese překážka a Viktor zas z obyčejných předmětů staví neuvěřitelné kousky. Projekt Bláznivé tance o přestávce přinášel taneční umění do chodeb školy, v současné době přivádí tanec do online výuky a v neděli také k divákům domů. Čtyři setkání, čtyři umělci, čtyři krátké filmy.

Prohlédněte si fotografie Kolína
Čtenáři fotí: Poznáváte tato místa v Kolíně?

Krásnou faunu a flóru Tanzanie ukáže online přednáška
KDY: 
25. dubna od 20:00
KDE: www.smsticket.cz
ZA KOLIK: 99-177 Kč

Chtěli byste vidět nekonečné pláně Serengeti, jezero Ndutu nebo kráter NgoroNgoro? Můžete se na tato kouzelná místa Tanzánie podívat alespoň v rámci další cestovatelské online přednášky. Cestovatel David Švejnoha bude mluvit také o kouzelné fauně této rovníkové země. Vstupenky na přednášku z cyklu Kolem světa online lze zakoupit za 99 korun na www.smsticket.cz.

Připojte se k plesu tanečních mistrů
KDY: 
24. dubna od 20:00
KDE: GoOut.net
ZA KOLIK: 245-690 Kč

Ples tanečních mistrů online je příležitostí, jak si zatančit pod vedením profesionálních učitelů tance z celé České republiky. Kromě výukových bloků, kdy lektoři naučí účastníky tančit waltz, valčík a jive na parketu o velikosti obýváku zúčastněných tanečníků, bude možné zhlédnout také taneční vystoupení profesionálních párů. Více informací na GoOut.net.

Kostel sv. Václava v Žabonosech.
Čtenáři fotí: Po okrese s objektivem Heleny Volencové