Poděbrady - Naštval vás v práci šéf? Pak se rozhodně nezachovejte jako sedmadvacetiletá prodavačka z prodejny oděvů Time Out na poděbradském Náměstí Jiřího. Ta ve vzteku vzala po práci uloženou tržbu 156 tisíc a schovala si ji k mamince. Prý jen proto, aby vedoucího vytrestala.
Případ se stal 7. ledna v půl šesté večer. „Prodavačka počkala, až všichni odejdou. Věděla, kam se ukládají peníze. Vzala 156 tisíc korun a ukryla je v bydlišti své matky, aniž ta by o tom věděla,“ řekl kriminalista Jaroslav Malý.
Podle výpovědi prodavačky se tak zachovala proto, že ji šéf vytýkal její netaktní chování k zákazníkům. „S tím ona ovšem zásadně nesouhlasila,“ poznamenal kriminalista.
V obchodě se druhý den ráno pochopitelně ihned začalo po chybějící sumě pátrat. Rozčilené vedení na ni okamžitě po příchodu do práce udeřilo. A svým způsobem spokojená prodavačka se na místě přiznala. „Částku vrátila do koruny,“ potvrdil Malý.
Jenže případ má pro prodavačku poněkud nečekanou dohru. V tuto chvíli je stíhána pro zpronevěru, s čímž ve svých plánech evidentně nepočítala. „Formální znaky trestného činu byly v tomto případě naplněny, ačkoliv je jasné, že se v dané věci jedná spíše o klukovinu. O její případné vině a trestu musí ale rozhodnout soud,“ uvedl policista.
Jedna věc je ale zřejmá už nyní. Ve zmíněném obchodě už asi žena pracovat nebude.