Pro jednoho zobyvatel Liblic se stalo nedělní dopoledne časem, na který nebude rád vzpomínat. Našel pár desítek metrů od svého domu mrtvolumuže.

Jak se vše zběhlo? Karel Hrdlička šel kolem desáté hodiny na dřevo na svůj bývalý pozemek, jenom za potok Šemberu. Vduchu si pochvaloval slunečné počasí a pohodu. Osud mu ale nachystal nemilé překvapení. Vzpomíná, jak naložil první kolečko dřeva a chtěl přidat poslední klacek. Vtom jeho pozornost upoutalo cosi asi vmetr vzdáleném křoví.Začíná vyprávět: „Mezi větvemi a suchou trávou něco leželo. Říkal jsem si, že to vypadá jako hlava nějakého zvířete. Napadla mě koza, beran, ale raději jsem volal na syna.“ Ten nebyl na pochybách, vkřoví ležela mrtvola člověka. Oba se shodují, že to nebyl hezký pohled. „Musela tam být už dlouhou dobu. Byla vidět hlava a část hrudníku. Vypadala jako mumie.“ Muži na nic nečekali a ze sousedova mobilu informovali policii.

Mluvčí středočeských policistů Pavel Truxa potvrdil, že skutečně obyvatel Liblic nahlásil po jedenácté hodině vneděli dopoledne nález mrtvoly. Vyšetřovatelé na místě zjistili, že se jedná omrtvolu staršího muže ve značném stupni rozkladu. „Podle prvního ohledání nebylo příčinou smrti cizí zavinění,“ konstatovalTruxa.

Zpráva se rychle rozšířila po obci. „Je to hrozné pomyšlení, že sice na druhou stranu, ale kousek od místa, kam chodím na procházku, leží mrtvý člověk,“ přemýšlela nahlas starší žena. Petra Marková ztrojice venčící psa se podivovala nad tím, kdo to mohl být. „Onikom pohřešovaném zokolí nevím,“ dodala.

Karel Hrdlička uvažoval podobně. „Pár metrů od domu mi leží bůhví kolik týdnů, možná měsíců mrtvola. Ale to je tím místem, nikdo to neseká, je to zarostlé, nepřehledné. Vždyť já kdybych stál ometr dál, nenarazil bych na nitaky.“

Věk zemřelého, příčina smrti a další okolnosti budou předmětem následného vyšetřování, které potrvá několik týdnů.