Dalším šetřením totiž zjistili, že dotyčný má nejprve Okresním soudem v Kolíně vysloven zákaz řízení motorových vozidel a jelikož to zřejmě nestačilo, obdobný zákaz mu uložil také Okresní soud pro Prahu 9. Jak dopadne následující orientační dechová zkouška, už se dalo předpokládat. Muž nadýchal 1,08 promile alkoholu v dechu. Po svém zadržení si od policistů vyslechl sdělení podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.

Vloupal se do auta

Doposud neznámý pachatel se vkradl do vozidla Peugeot Boxer, které stálo zaparkované na Husově náměstí v Českém Brodě. Ukradl batoh, ve kterém měl majitel z Přerova peněženku s finanční hotovostí. Vzniklá škoda činí 20 tisíc korun.

Navštívil kancelář

Celkem 37 tisíc korun v hotovosti si odnesl lump, který se vloupal do kanceláří na Obecním dvoře v Kolíně. Vypáčil dveře a prohledal několik místností. V patách mu je nyní kolínská policie.

Odjel na kole

Do sklepní kóje v Roháčově ulici v Kolíně se vloupal lapka, kterému se nejvíce zalíbila dvě horská kola a jedny dětské kolečkové brusle. Třiatřicetileté majitelce tím způsobil celkovou škodu 29 tisíc korun.

Odnesl si pilu

Oknem do rodinného domku v ulici 5. května v Pečkách vnikl prozatím neznámý dareba. Celé stavení prohledal a nakonec si odnesl ruční kotoučovou pilu. Šestačtyřicetiletému majiteli z Kouřimi tím způsobil škodu bezmála 7 tisíc korun.