Když šel ve středu večer devatenáctiletý mladík zČeského Brodu provádět svou pravidelnou očistu, ještě nevěděl, že to může být jeho poslední blahodárná lázeň. Osud si pro něj připravil krutou zkoušku. Otrávil se oxidem uhelnatým.

Co se vlastně stalo? Ve středu večer krátce před jedenadvacátou hodinou musela záchranka výjíždět do Českého Brodu. Rodiče tam nalezli bezvládně ležícího syna. Nepřímí svědci události popsali doslova hororově. „Rodiče se po dvaceti minutách nemohli dostat do zamčené koupelny. Museli násilím rozštípat dveře,“ vylíčil jeden ze sousedů. Vkoupelně na ně čekal hrůzný pohled. „Jejich syn tam ležel a nehýbal se. Měl mít dokonce ipěnu uúst. Okamžitě volali záchranku,“ poznamenal.

Nina Šeblová ze středočeské záchranky to potvrdila. Na pomoc vyjel sanitní vůz zČeského Brodu. „Záchranáři poskytli přednemocniční neodkladnou péči. Zaintubovaného pacienta jsme nejprve převezli na anesteziologicko-resuscitační oddělení do nemocnice vKolíně,“ uvedla. Tam se také otrava oxidem uhelnatým potvrdila.

Zkolínské nemocnice musel pacient putovat do Prahy. Proč? To vysvětlila mluvčí Oblastní nemocnice vKolíně Gabriela Uriková. „Potřeboval léčbu vhyperbarické komoře a tu naše nemocnice nevlastní. Musel být proto převezen do Prahy do nemocnice Na Homolce,“ objasnila. Podle informací zrodiny by měl být mladík mimo ohrožení života. „Už je na tom lépe,“ řekl včera našemu Deníku otec. Více se ale ktomu vyjadřovat nechtěl.