„Jsme rádi za vítězství. Na Slavii se nevyhrává lehce,“ uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.

Z hokejového utkání Chance ligy Kolín - Přerov (2:3 po prodl.)
Kozlové srovnali minutu před koncem, v prodloužení po námazu slavil soupeř

„I přesto, že jsme vedli čtyřicet minut, tak to bylo skoro vyrovnané utkání. Slavia dohrála zápas dobře. Nám se dařila střelba za 2 a 3 body. Hlavně v prvním poločase. A byli jsme lepší na doskoku. To rozhodlo, střelba a doskoky,“ dodal Predrag Benáček.

„Zápas by se dal rozdělit na dvě úplně rozdílné části. První půlku jsme nehráli s veškerou energií, se kterou bychom mohli, a kterou jsme pak předvedli v druhé půlce. Druhá polovina byla úplně jiný příběh, ale bylo pro nás složité se vrátit z patnácti bodového deficitu proti takhle dobrému týmu. Musíme hrát celý zápas, jako jsme hráli ve druhé polovině, a výsledky se brzy dostaví,“ řekl trenér Slavie Hugo Salgado.

Kolín si od začátku budoval náskok. Využíval okének v obraně soupeře a v průběhu druhé čtvrtiny vedl o sedmnáct bodů (36:53). Po změně stran polevil, Slavia se dotáhla na rozdíl osmi bodů. Medvědi se ale brzy vzpamatovali a opět si vybudovali díky dlouhým střelám výrazný náskok šestnácti bodů. Zdálo se být rozhodnuto. Nebylo. Slavia se oklepala a dvě a půl minuty před koncem čtvrté čtvrtiny prohrávala pouze o tři body (84:87).

Ztráta v útoku jim ale vzala šanci jít ještě blíž a pět bodů Medvěda Halady a dva využité útočné doskoky jeho týmu už zavřely vodu nad sešívanou nadějí nadobro.

Matej Ulik
Jezdec kolínské stáje Matej Ulík vyhrál slovenský šampionát v cyklokrosu

„V prvním poločase to bylo nahoru dolů. Byl to koš za košem. Věděli jsme, že kdo začne dřív bránit, ten se utrhne a vyhraje zápas. Naštěstí jsme to byli my a celou dobu jsme si drželi dvouciferný náskok. Sice ke konci jsme to nechali trochu do nervózního závěru, ale naštěstí jsme to udrželi. Bylo to docela v suchém triku o sedm,“ řekl s úsměvem autor 17 bodů Kolína Lukáš Stegbauer.

„V první polovině jsme nechali soupeře skórovat, oni získali sebevědomí a to se vezlo už celý zápas. Pro příště musíme hrát lépe v obraně, to je základ. Máme spoustu talentovaných hráčů a je potřeba to proměnit v nějaké výhry,“ podotkl pivot Slavie Alex Thompson.

Body: Varner 21, Agravanis 16, Okereafor 16, Thompson 16, Shelton 11, Pumprla 8, Mareš 3, Jelínek 2 – Novotný 19, Stegbauer 17, Číž 16, Redparth 12, Halada 11, Veljković 11, Goga 8, Štěpán 6. Rozhodčí: Kučírek, Salvetr, Jeřáb. Trojky: 21/8:30/15. Střelba 2 body: 50/30:25/16. TH: 11/9:25/23. Doskoky: 22:37. Chyby: 23:18. Diváků: 378. Průběh: 24:27, 42:57, 65:75.

Z basketbalového utkání Kooperativa NBL Kolín - Ústí nad Labem (112:108 po prodl.)
Kolín vykročil za obhajobou bronzových medailí správnou nohou