Jak ukázala první polovina základní části, žádný zápas v AAC není lehký. A nebude ani tento. Třebaže KK Dubrava má z pěti odehraných zápasů bilanci jedné výhry a čtyř proher. Medvědi to mají vyrovnané 3:3. Protože tu výhru zaznamenali chorvatští borci v předešlém utkání, když doma v Záhřebu přehráli dosavadního neporaženého suveréna z Temešváru (78:72).

Medvědi mají na první utkání s Dubravou také jistě zvláštní vzpomínky. V první půli se jim téměř nic nedařilo a k vítězství o dva body (79:81) dokráčeli po obratu z – 27 bodů. Ale domácí trenér, Jeronimo Sarin, bude mít pro odvetu k dispozici zkušeného rozehrávače Karlo Vragoviče, který v prvním zápase nehrál. A právě on byl v duelu s Temešvárem jedním z hlavních strůjců překvapivého výsledku.

Ovšem není sám, na koho si budou muset dát Medvědi velký pozor. Třeba švýcarské křídlo Toni Ročak nebo nadějný chorvatský rozehrávač Jean-Francois Rajaofera podávají taktéž stabilně kvalitní výkony. Přesto to týmu z hlavního města Chorvatska zatím nestačí na lepší než 10. místo v domácí Premijer lize. Z posledních sedmi zápasů brali jen jednu výhru. Ale dvě utkání prohráli až po prodloužení a ani v některých dalších zápasech ligy nebo AAC neměli k výhře daleko.

Možná je to daň za nezkušenost, neboť Dubrava má v sestavě velké množství mladých hráčů. Nic to nemění na tom, že tým se v domácí soutěži pohybuje v pásmu sestupu.

Utkání začíná v 17.45 hodin.

(Michal Vlček)