„Ostrava byla lepší, vyhrála zaslouženě a postupuje do play-off,“ konstatoval trenér Kolína Predrag Benáček.

„My máme problémy se spoustou zranění a odchody hráčů. Taková je realita. Hráli jsme bez koncentrace. Rozhodla první čtvrtina, kdy si Ostrava udělala velký náskok,“ dodal Benáček.

O soudu utkání bylo rozhodnuto již po první čtvrtině ve které Ostrava vedla již šestadvacetibodovým rozdílem. Kolín doslova vyhořel na obou polovinách hřiště a nakonec pohrál 57:82.

„Byli jsme si vědomi šíře našeho kádru. Sázeli jsme na to, že Kolín utavíme a uběháme. Navíc jsme mohli nechat hrát i naše české kluky, kteří si na hřišti rozuměli a ukázali kvalitu. Udělali jsme si bodový polštář a já jsem si mohl dovolit točit sestavou,“ potěšilo trenéra Ostravy Adama Cholevu.

„Teď jdeme na Opavu a určitě bude plný Tatran. Věříme si na ně, ale stejně tak respektujeme sílu úřadujícího mistra,“ dodal.

Zatímco v táboře domácích bylo veselo, na druhé straně bylo hodně chmurno.

„My jsme se jako tým rozpadli, odešli nám někteří hráči a jiní byli zase zranění. Navíc se ještě zranil Adam Goga. Já jsem to dnes odehrál na „jedné“ noze. Bohužel to je Kolín,“ posteskl si kapitán Kolína Adam Číž.

„Máme tým na střed ligy doplněný o dva špatné cizince. Musíme na příští rok zmobilizovat síly, anebo já musím změnit působiště, jelikož ten konec sezony byla velká ostuda,“ dodal nazlobený ústřední rozehrávač Medvědů.

Body: Stevens 14, Williams 14, Škranc 12, Š. Svoboda 9, M. Svoboda 8, Madden 7, Majerčák 6, Rhodes 6, Snopek 3, Heinzl 2, Jakel 1 – Halada 15, Číž 12, Bistrović 9, Novák 7, Stegbauer 5, Veljković 5, Novotný 2, Štěpán 2. Rozhodčí: Vyklický, Scholze, Petrák. Trojky: 27/8:33/6. Střelba 2 body: 46/23:34/16. TH: 18/12:16/7. Doskoky: 56:40. Chyby: 19:16. Diváků: 907.