„Celý zápas byl vyrovnaný. Myslím, že Pardubice nečekaly, že to tak bude. Až v závěru si uvědomily, že je můžeme porazit,“ vedl trenér Kolína Predrag Benáček.

„Hlavně druhý poločas kluci odehráli výborně. I bez zraněného Adama Číže a pak Adama Gogy jsme dokázali favorizované Pardubice porazit. Na konci utkání jsme měli i štěstí, ale já říkám, že štěstí se musí zasloužit a my jsme si ho za bojovnost zasloužili. Možná nás Pardubice podcenily, ale my jsme toho využili a zaslouženě zvítězili,“ dodal Benáček.

„Prohra nás samozřejmě mrzí, ale hráčům nemám moc co vytknout. Vítěznou sérii jsme drželi hodně dlouho, s dvěma výjimkami v podstatě od 30. prosince. Postrádáme několik zkušených hráčů a odpovědnost hodně leží na mladších hráčích, bylo až nerealistické, jak jsme to zvládali. Porážka zkrátka jednou přijít musela,“ podotkl trenér Pardubic Vanja Miljkovič.

„Náš největší problém v utkání byl, že hned od první . sekundy jsme nehráli s takovou energií a s takovým nasazením, jaké jsme předváděli v předcházejících týdnech. Touto prohrou se nesmíme příliš zabývat, je potřeba si v hlavách nastavit na nedělní utkání s Nymburkem, což je jediný tým v lize, který jsme v této sezoně zatím neporazili,“ dodal Miljkovič.

Takový výsledek čekal málokdo. I sázkové kanceláře jasně favorizovaly Pardubice. Měly důvod. Východočeši vyhráli všechny tři zápasy v letošní sezoně NBL, navíc se v poslední době pyšnili skvělou sérií šesti vítězných zápasů v řadě, kdy sestřelili téměř všechny elitní celky včetně mistrovské Opavy. Jenomže proti oslabenému Kolínu, který nastoupil bez elitního rozehrávače Adame Číže, narazili.

Medvědi se postupně hledali, pak však našli svoji tvář a drželi s favoritem tempo. Rozhodující krok k vítězství udělali v posledních 140 sekundách, kdy odskočili ze stavu 74:75 na 74:82.

„Měli jsme dostatek energie. Dalším klíčem k vítězství bylo, že jsme neměli tolik ztrát míče, také jsme se snažili pohlídat útočný doskok domácích. Chyběli nám Adam Číž a pak i zraněný Adam Goga, doufám, že oba budou brzy v pořádku a příště už nastoupí,“ řekl kolínský rozehrávač Dino Bistrovič.

Body: Šafarčík 19, Chatman 16, Škifić 13, Švrdlík 10, Potoček 9, Pekárek 7, Svojanovský 5, Burda 3 – Novotný 22, Bistrović 17, Veljković 14, Bošković 11, Halada 10, Stegbauer 9, Goga 2. Rozhodčí: Baloun, Vošahlík, Kovačovič. Trojky: 35/10:29/11. Střelba 2 body: 38/18:32/18. TH: 18/16:26/16. Doskoky: 40:40. Chyby: 21:17. Diváků: 531. Čtvrtiny: 17:11, 17:23, 22:24, 26:27.