VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZDENĚK HEJDUK

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Z kolínského Karlova náměstí opět startovaly historické automobily

Kolín /FOTOGALERIE/ - Už od sobotního rána se plnilo kolínské Karlovo náměstí historickými automobily, motorkami, a dokonce traktory a nákladními automobily, to vše v rámci již třicáté čtvrté plaketové jízdy organizované Veteran Car Clubem Kolín a startované tradičně místostarostou města Tomášem Růžičkou.

Sběratelé se sešli před prázdninami naposledy

Kolín /FOTOGALERIE/ - Naposledy před dvěma měsíci prázdnin se třetí červnovou sobotu sešli v saloncích Městského společenského domu v Kolíně sběratelé především pohledů, známek a mincí. 

Veselá trojka opět rozezpívala a roztleskala své věrné publikum

Kolín – Dle jejich vzpomínek se už po sedmé vrátila ve čtvrtek do velkého sálu Městského společenského domu v Kolíně dvojice okolo kapelníka Pavla Kršky říkající si Veselá trojka.

Pavel Zemen nadchl členy Klubu přátel hudby především Intermezzem Brahmse

Kolín – Plánovaný poslední koncert první poloviny letošního Kruhu přátel hudby se uskutečnil druhé červnové úterý v komorním sále Městského společenského domu v Kolíně a měl podobu mladého nadějného klavíristy Pavla Zemena.

Malí i velcí tanečníci ukázali, co se za školní rok naučili

Kolín /FOTOGALERIE/ – Celkem pětadvacet tanečních programových bodů měl Galavečer tanečních oborů Základní umělecké školy Františka Kmocha v Kolíně, který se uskutečnil v pátek v Městském divadle.

Mažoretky déšť zastavil, fanynkám Pavla Callty nevadil vůbec

Kolín /FOTOGALERIE/ – Tolik zahrádkáři a zemědělci vzývaný déšť přišel v neděli odpoledne i do Kolína, bohužel z něj neměli radost fanoušci a organizátoři právě vrcholícího hudebního festivalu Kmochův Kolín.

Sobota na Kmochově Kolínu byla pestrá, vrcholem se stal koncert Václava Neckáře

Kolín /FOTOGALERIE/ – Zaplněné Karlovo náměstí po osvěžujícím dešti sledovalo se zatajeným dechem devadesátiminutový koncert nestora české muziky Václava Neckáře s doprovodem nejen jeho domovské kapely Bacily, ale i smyčcového kvarteta.

Rozpálenými kolínskými ulicemi pochodovaly mažoretky a dechové orchestry

Kolín /FOTOGALERIE/ - Dvacet jedna skupin mažoretek a sedmnáct orchestrů z tuzemska i zahraniční se vydaly dvě hodiny po poledni z kolínského Vodního světa na tradiční průvod městem, jeden z vrcholů hudebního festivalu Kmochův Kolín.

Děti s rodiči bavil Jaroslav Uhlíř, běžci startovali od Bartoloměje

Kolín /FOTOGALERIE/ – Jako první v sobotním nabitém hudebním programu letošního festivalu Kmochův Kolín vystoupil na Karlově náměstí zpěvák, skladatel a klavírista Jaroslav Uhlíř, který především nejmladší publikum pobavil nesmrtelnými písničkami z autorské dílny Zdeněk Svěrák – Jaroslav Uhlíř. Nejen jejich Dělání či Není nutno si zpívali úplně všichni a jekotem a potleskem si vyžádali ještě přídavek. 

Spojené orchestry, Tomáš Klus a dechovkový metal nadchly davy fanoušků

Kolín /FOTOGALERIE/ – Až v časných ranních sobotních hodinách skončil první den letošního již 55. ročníku hudebního festivalu Kmochův Kolín.

OBRAZEM: Kmochův Kolín začal tradičním pasováním předškoláků

Kolín – Úplně první tóny letošního mezinárodního festivalu Kmochův Kolín patřily kapele Tetovanka, která už dvě hodiny po poledni vyhrávala u věže Prachovna na kolínském Zálabí. Zde se totiž konalo tradiční pasování předškoláků kolínských mateřských škol na panoše Družiny kolínských draků a to v režii kolínské Městské knihovny.

Kmochův Kolín odstartovala neoficiálně už ve čtvrtek Otevřená ulice

Kolín /FOTOGALERIE/ – Procházka po kolínských historických památkách se starostou města Kolína Vítem Rakušanem oblečeném i v tropickém horku do historického kostýmu z první republiky, jejíž cílem byl Kmochův ostrov, odstartovala již tradičně už ve čtvrtek odpoledne letošní mezinárodní festival Kmochův Kolín.

Kolínským sálem Na Zámecké zase zněla hymna Zámecká

Kolín /FOTOGALERIE/ – Naposledy před prázdninami se první červnovou neděli sešli členové a příznivci Klubu přátel Františka Kmocha v sále kolínského sálu Na Zámecké, kde jim především k tanci vyhrával taneční orchestr Akord řízený Josefem Vancem.

OBRAZEM: Malí i velcí tanečníci se inspirovali příběhem odvážné Vaiany

Kolín - Už tradicí se stalo, že závěrečný večer žáků tanečního oddělení Základní umělecké školy v Kolíně vedený Jolanou Burešovou, je netradiční.

Deset studentek a dva studenti zdravotní školy přebrali svá maturitní vysvědčení

Kolín /FOTOGALERIE/ - Synagogu vybralo coby místo ke slavnostnímu předání maturitních vysvědčení vedení Střední zdravotnické školy v Kolíně.

OBRAZEM: Mára s Frankiem rozezpívali a roztleskali společenský dům

Kolín - Zpěvačka říkající si Mára, vlastním jménem pak Jaroslava Stočesová a jedna z osobností TV Šlágr, se poslední květnový den po delší době opět představila svým fanouškům ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně. Společnost jí dělal ukrajinský saxofonista, skladatel a zpěvák Frankie Zhyrnov. 

Stovky tanečníků Dance Clubu Inferno ukončilo sezonu závěrečnou show

Kolín /FOTOGALERIE/ – Na poslední show určenou všem spolutanečníkům a především rodičům a dalším příbuzným se poslední květnovou středu sešli členové kolínského Dance Clubu Inferno ve svém takřka domovském velkém sále kolínského Městského společenského domu.

První ročník nového festivalu představil tři revivalové kapely

Kolín /FOTOGALERIE/ - Tři revivalové kapely vystoupily na prvním ročníku Kozel Music Festu konajícímu se poslední květnovou sobotu na kolínském zimním stadionu. Festival určený širokému spektru diváků by měl položit základy k nové kolínské hudební tradici.

Pochyby nevěsty řešilo více žen ztělesněných Šárkou Vaculíkovou

Kolín /FOTOGALERIE/ - Více jak hodinu bavila v sobotu diváky kolínského Městského divadla herečka Šárka Vaculíková ve vlastní autorské one woman show nazvané Milena má problém.

OBRAZEM: Křížovky šly nejlíp Ostravákům, hádanky Příbramákům

Kolín - Po roce se opět do kolínského Městského společenského domu sjeli členové kroužků luštitelů hádanek a křížovek z celé republiky, aby změřili své síly v Mistrovství České republiky kroužků v řešení hádanek a křížovek.

OBRAZEM: Romové se bavili na své zábavě, dorazil i Antonín Gondolán

Kolín – Stovky Romů se sešly v páteční podvečer ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně, kde pro ně uspořádal zábavu sám muzikant Milan Kratejl. Večer hudebně zahájila kapela Gipsy Midajko, zahráli i Diny Košice, coby hosté se představili Funky Brothers a kdysi se svými sourozenci velice populární Antonín Gondolán. Povětšinou mladí lidé se bez problémů bavili až do třetí hodiny ranní.

Kolínský výtvarník Jan Havránek se po letech vrátil do muzejní výstavní síně

Kolín /FOTOGALERIE/ – Po čtvrtstoletí se předposlední květnový čtvrtek do Kolína vrátila expozice místního rodáka, malíře a původně vyučeného obuvníka Jana Havránka.

Vlachovo kvarteto nadchlo členy Kruhu přátel hudby v zaplněné synagoze

Kolín /FOTOGALERIE/ – Tentokrát v krásném prostředí historické kolínské synagogy pokračovala série koncertů v rámci již 54. cyklu kolínského Kruhu přátel hudby, v němž tentokrát zahrálo špičkové Vlachovo kvarteto.

Klub přátel Františka Kmocha navštívila pravnučka slavného skladatele

Kolín /FOTOGALERIE/ – Na pravidelné nedělní taneční setkání členů a příznivců Klubu přátel Františka Kmocha zavítala vzácná návštěva, dorazila mezi ně Jiřina Kašková, pravnučka samotného skladatele Františka Kmocha.

Charlie Slavík roztančil i paní s chodítkem, Danny Bryant sklidil ovace sálu

Kolín /FOTOGALERIE/ – Již sedmý ročník festivalu zasvěcenému jižanské a bluesové muzice nazvaný Southern Rock & Blues Kolín se uskutečnil třetí květnovou sobotu. Přesně při zvuku odbíjení radničních hodin poledne jej zahájili oba jeho organizátoři Dalibor „Dališ“ Mierva a Vojta Klouček společně s místostarostou města Tomášem Růžičkou a moderátorem celé akce Jaroslavem Forštem.

OBRAZEM: Kapela BBONK kromě tradičního blues vsadila i na punk a Cimrmana

Kolín - Před lety to byla pouhá atrakce a legrácka na jednom z plesů kolínské nemocnice. Jenže kapela pojmenovaná BBONK neboli Blues Band Oblastní nemocnice Kolín a tvořená jejím ředitelem a v tomto případě sólovým kytaristou a zpěvákem Petrem Chudomelem, basovým kytaristou a zástupcem ředitele pro zdravotní péči Pavlem Hoffmannem, zpěvákem, kytaristou a personalistou Danielem Veselým a bubeníkem Tomášem Vidímem hrála nejen na dalších bálech, ale vzala hudbu vážně.

OBRAZEM: Večer Na Zámecké patřil nejen orientálním tanečnicím

Kolín – Vedoucí kolínského Tanečního studia Gina Bellydance Regina Hroudová – Modlitbová uspořádala v pátek v kolínském sále Na Zámecké Taneční večer, na nějž pozvala i spřízněné soubory z regionu.

Jiří Černý vyprávěl o životě básníka Josefa Kainara, pouštěl swing, rock i folk

Kolín /FOTOGALERIE/ – Nejen do rockové hudby, když otextoval přelomová alba tuzemské rockové muziky jako Město Er kapely Framus Five a Kuře v hodinkách skupiny Flamengo, ale i do dalších hudebních žánrů zasáhl básník Josef Kainar. A to nejen textařsky, když rockerům tyto texty napsal, ale i básnicky, to v případě, že jeho verše zhudebnili Vladimír Mišík, Zuzana Navarová nebo Karel Plíhal i hudebně, to ve chvíli, kdy některé rané swingovky i sám složil.

Pod Točnou vystavuje především velkoplošné havraní obrazy Jiří Voves

Kolín – Pondělní vernisáží se opět proměnila výstava ve Studiové scéně Pod Točnou Městského divadla Kolín, kde pod lapidárním názvem Obrazy vystavuje svá povětšinou rozměrná plátna znázorňující různé podoby hejn havranů, ale i další výtvarné techniky pražský malíř Jiří Voves.

V Jarním koncertu Kolínské filharmonie zazněla světová premiéra

Kolín – Skladba Přízrak autora Alexeje Klepcina zazněla ve světové premiéře v rámci úterního Jarního koncertu Kolínské filharmonie ve velkém sále kolínského Městského společenského domu.

Noty na pomoc tentokrát finančně příliš nepomohou

Kolín /FOTOGALERIE/ - Pouhých čtrnáct návštěvníků zaplatilo stokorunové vstupné na již čtrnáctém ročníku benefičního festivalu nazvaného Noty na pomoc, který se odehrával druhou květnovou sobotu v tradičním místě – velkém sále Městského společenského domu v Kolíně.

Na setkání sběratelů plynule navázal prodej vinylových desek

Kolín /FOTOGALERIE/ – Dvě odlišné tváře mělo sobotní setkání dvou druhů sběratelů. Zatímco tradiční setkání těch, co schraňují především mince, pohledy a známky, které se konalo od časných ranních hodin v salóncích Městského společenského domu v Kolíně, přilákalo jako obvykle jen několik prodejců a jejich stálé zákazníky a šlo tradičně především o ono setkání, porozprávění, a přitom tak nějak výměnu či prodej, od jedenácté hodiny dopolední nastala ve stejných prostorách změna.

OBRAZEM: Gaia Mesiah zakončila dvoudenní soustředění výborným koncertem

Kolín - Dva dny opanovala velký sál Městského společenského domu v Kolíně ze tří čtvrtin ženská rocková kapela Gaia Mesiah.

V kolínské jízdárně se bojovalo za posledního krále

Kolín /FOTOGALERIE/ - Již po třiadvacáté uspořádala druhou květnovou sobotu v kolínské jízdárně místní šermířská skupina Páni z Kolína rekonstrukci dějinné události, především samozřejmě bitvy. Tentokrát se její vedoucí a scénárista Miroslav Horáček zaměřil na osudy posledního českého krále Jiřího z Poděbrad, jeho korunovaci i bitvy proti husitům.

Kapela Gaia Mesiah opanuje dva dny společenský dům

Kolín – Na dva dny se nastěhovala na pódium kolínského městského společenského domu energetická kapela Gaia Mesiah tvořená ze tří čtvrtin ženami. 

Den záchranářů se nesl v tradičním duchu, narušila jej jen Lucie Bílá

Kolín /FOTOGALERIE/ - Populární zpěvačka Lucie Bílá se stala neplánovanou atrakcí tradičního Dne záchranářů, který se odehrál ve sváteční Den vítězství na Karlově náměstí a Kmochově ostrově. Zlatá slavice totiž předávala šek z výtěžku akce Přes bariéry s policií, který se uskutečnil na kolínském atletickém stadionu a Kolíňák Miroslav v něm obdržel coby příspěvek na nový invalidní vozík částku 34 993 koruny.

Na sóla oslavenců tentokrát Na Zámecké nedošlo

Kolín – Bez tradičního tanečního sóla pro oslavence se obešlo setkání členů a příznivců Klubu přátel Františka Kmocha v kolínském sále Na Zámecké první květnovou neděli.

V akci Oregon dětem si účastnickou kartu vyzvedlo téměř devět stovek soutěžících

Kolín /FOTOGALERIE/ - Již po osmnácté uspořádal kolínský Tábornický klub Oregon při České tábornické unii v kolínském lesoparku Borky u místní veřejnosti velice oblíbenou akci nazvanou Oregon dětem.

Pod Hodinama vystoupily tři kapely, v jedné z nich hrál samotný muzikant

Kolín /FOTOGALERIE/ - Tentokrát coby narozeninová oslava punku byl koncipovaný první hudební květnový pátek v kolínském Baru Pod Hodinama, kde zahrály tři kapely.

Nedělnímu komornímu koncertu dominovaly smyčce

Kolín /FOTOGALERIE/ – Netradičně v nedělní podvečer se uskutečnil ve velkém sále kolínského Městského společenského domu koncert českobrodského komorního orchestru Vox Bohemica. Navzdory horku venku a nepříliš povzbudivému předprodeji nakonec nejvěrnější fanoušci dorazili.

Kolínská taneční soutěž byla mezinárodní, neztratili se ani domácí

Kolín /FOTOGALERIE/ – Tradiční soutěž v latinskoamerických a standardních tancích pojmenovaná po guru kolínských tanečních kurzů i soutěží Memoriál Bohuslava Matiáše jeho pořadatelé letos přesunuli z ledna na úplný závěr dubna. Uskutečnila se poslední dubnovou neděli, před oslavou čarodějnic i prvního máje.

Mladí z kolínské televize čerpali nové impulzy

Kolín /FOTOGALERIE/ – Venku svítilo slunce a rtuť teploměru se šplhala k letním hodnotám, v jedné třídě kolínské 1. základní školy v Bezručově ulici však byly zataženy rolety a redaktoři a kameramani Televize Kolín za nimi získávali další znalosti a podněty ke své práci.

Třiadvacáté Otevřeno představilo nejlepší amatérské soubory i špičkového hosta

Kolín /FOTOGALERIE/ - Již dvacátý třetí ročník festivalu Otevřeno, celostátní přehlídky pantomimy a pohybového divadla, se poslední dubnový víkend uskutečnil v kolínském Městském divadle. Jako tradičně byl jeho vrcholem sobotní Galaprogram, v němž se představily nejlepší soubory vybrané lektorským týmem a profesionální host.

FOTO: U Vodvárků hrály metalové kapely, dvě z nich se obešly bez baskytaristy

Kolín – Čtyři tvrdé kapely se představily poslední dubnový pátek v kolínském hudebním klubu U Vodvárků v rámci Ambundance in Exertion Tour, které ke stejnojmenné právě vydané desce jede pražská kapela Diligence. Ta celý metalový večírek ukončila, naopak jej otevřela domácí, starokolínská, metalová parta Elysium, kterou pak na pódiu vystřídala pražská death - black metalová skupina Secret of Darkness.

OBRAZEM: Dvě kolínské kapely zahrály v novém sídlištním prostoru

Kolín – Kapely Los utřinos a Ty, co hráli na Silvestra zahrály v pátek večer v nedávno otevřeném baru TGM nacházejícím se v bývalém „Jezevčíku“ na kolínském sídlišti.

Začínající skupina s Ondřejem Hejmou se představila v premiéře

Kolín /FOTOGALERIE/ – Již delší dobu existuje kapela Marush s lídrem skupiny Žlutý pes Ondřejem Hejmou, kytaristkou kapely Gaia Messiah i Žlutého psa Kateřiny Pelíškové a zakládajícím členem tria Marsyas Oskarem Petrem. Jenže právě Oskar se v poslední době už v tomto projektu neobjevoval, a tak se Marush poslední dubnový čtvrtek v komorním sále Městského společenského domu objevila v pozměněné sestavě.

Galerie V Zahradě rozkvetla květinami Jana Dvořáka

Kolín /FOTOGALERIE/ – Pod lakonickým názvem Obrazy vystavuje od poslední dubnové středy v kolínské Galerii V Zahradě Základní umělecké školy Františka Kmocha své květiny, krajiny či městská zátiší původně Jihočech, dnes žijící v Benešově, Jan Dvořák.

Kapela Roxor slavila třicátiny, pokřtila i vinylové dvojalbum

Kolín /FOTOGALERIE/ - Až hodinu a půl po půlnoci skončil sobotní metalový večírek v Městském společenském domě v Kolíně v režii rockové kapely Roxor, která v letošním roce slaví třicet od svého založení. K tomuto výročí si dala dárek v podobě nádherně vypraveného vinylového dvojalba nazvaného Roxor 1988 – 2018… než skončí show, které se na koncertě také rozhodla pokřtít.

Na nedělním tahu s travesti show se ocitly holky všech věkových kategorií

Kolín /FOTOGALERIE/ - Pod názvem Holky na tahu se předposlední dubnovou neděli ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně představily spojené travesti skupiny Techtle Mechtle a Kočky.

OBRAZEM: Pardubická šestka vyhrávala nejen Jirkům a Jardům

Kolín - I přes krásné letní počasí se předposlední dubnovou neděli slušně zaplnil kolínský sál Na Zámecké, kde tentokrát členům a příznivcům Klubu přátel Františka Kmocha vyhrávala kapela Pardubická šestka.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT