VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZDENĚK HEJDUK

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Předškoláci si prohlédli výstavu o životním dřív

Kolín – Děti z mateřských škol nejen z Kolína, ale i z okolí, už v úterý dopoledne zaplnily prostory Městského společenského domu v Kolíně, aby si prohlédly ještě před oficiálním zahájením letošní výstavu O životním prostředí.

OBRAZEM: Mig 21 přivezl do Kolína největší hity i proměnlivou scénu

Kolín - Zase jiný styl muziky se druhou dubnovou sobotu linul velkým sálem Městského společenského domu v Kolíně – na svém turné nazvaném Svoboda není levná věc se úplně poprvé v Kolíně zastavila popová kapela Mig 21 v čele se zpěvákem a hercem Jiřím Macháčkem.

OBRAZEM: Sběratelé se setkali nad známkami, mincemi a pohledy

Kolín - Tradičně druhou sobotu v měsíci ráno se v saloncích kolínského Městského společenského domu sešli sběratelé především známek, mincí a pohledů. Za stoly usazenými majiteli těchto artefaktů už chodí stálá klientela, aby si doplnila své sbírky. Další setkání se uskuteční dvanáctého května, následovat po ní tentokrát bude burza vinylových desek.

OBRAZEM: Plesovou sezonu ve společenském domě ukončil letecký ples s Ewou Farnou

Kolín - Tradiční tečku za letošní plesovou sezonou v Městském společenském domě v Kolíně udělal v pátek večer již sedmnáctý Reprezentační letecký ples čáslavské letecké základny, který zahájila Taneční škola Standard Klub Praha a hlavní hvězdou byla tentokrát zpěvačka Ewa Farna s kapelou bavící nejen fanynky pod pódiem, ale i tancující páry od třiadvacáté hodiny do půlnoci. 

OBRAZEM: Debut režiséra Ondřeje Havelky Hastrman se promítal v Kolíně

Kolín - Pátek třináctého dubna se stal v Kolíně šťastným pro milovníky tuzemských filmů, v Kině 99 uvedl svůj režijní filmový debut muzikant, zpěvák a divadelní režisér Ondřej Havelka. Stalo se tak týden před oficiální celostátní premiérou a doprovodil jej producent nejen tohoto filmu, ale i mnoha dalších tuzemských filmových a televizních projektů, Čestmír Kopecký.

Ivo Svatoš se rozloučil s pódiem ve velkém stylu

Kolín – Před několika dny obdržel cenu Osobnost města Kolína, poté přijal gratulace na Jarním bálu drobných podnikatelů a živnostníků, kde léta zpíval a hrával a druhou dubnovou středu se ve velkém sále Městského společenského domu ve více jak tříhodinovém koncertu zpěvák a muzikant Ivo Svatoš definitivně rozloučil se svými fanoušky.

OBRAZEM: V Galerii Města Kolína jsou k vidění fotografie Josefa Sudka

Kolín – Druhé dubnové úterý se změnila výstava v Galerii Města Kolína nacházející se v podkroví Městského divadla, její stěny teď zdobí pětatřicet černobílých fotografií kolínského rodáka Josefa Sudka.

OBRAZEM: Přátelé Františka Kmocha se opět sešli Na Zámecké

Kolín – Tentokrát po třech týdnech se opět sešli členové a příznivci Klubu přátel Františka Kmocha v sále Na Zámecké, kde jim tentokrát vyhrávala velká dechovka Starostova 12 se zpěváky Josefem Homolou a Věrou Chmelařovou. Ani tentokrát nechybělo taneční sólo pro všechny oslavence, přidal se i jeden Josef, který chyběl minule, kdy právě Pepíci v kole oslavovali. Teď už se klub vrací zase k dvoutýdenní periodicitě svých setkávání.

Společenským domem zněl poprvé rap, došlo ale i na ostřejší tóny

Kolín /FOTOGALERIE/ – Rapeři z Jihlavy říkající si Pio Squad a před tím Jižní pionýři zahájili první dubnový pátek koncert v kolínském Městském společenském domě.

Tanečníky jarního bálu pozdravil sám prezident Masaryk

Kolín /FOTOGALERIE/ - Již po dvaadvacáté se první dubnovou sobotu uskutečnil ve všech prostorách Městského společenského domu v Kolíně Jarní bál drobných podnikatelů a živnostníků.

OBRAZEM: Adéla Jonášová po koncertu přidávala i pro několik diváků

Kolín – Jen pár nejvěrnějších diváků přilákal do Komorního sálu Městského společenského domu v Kolíně první dubnovou středu koncert mladé písničkářky Adély Jonášové. I přes relativní mládí má zpěvačka a kytaristka za sebou osmileté koncertování s matkou, folkovou muzikantkou Pavlínou Jíšovou, teď se vydala na sólovou dráhu, kterou podpořilo předloni vydané CD s vlastními písničkami.

Dva velikonoční dny zápolily v domě dětí stovky mažoretek o Pohár ze Zámku

Kolín /FOTOGALERIE/ – V sobotu a v neděli se do kolínského domu dětí a mládeže sjely stovky malých i větších mažoretek, aby změřily své síly o Pohár ze Zámku v kategorii jednotlivců a dvojic.

Kapela Blue Bucks potěšila své fanoušky tentokrát ve Starých lázních

Kolín – Kapela Blue Bucks platila za nejpopulárnější kolínskou kapelu a spolehlivě plnila všechny možné sály ve městě. Teď už koncertuje méně, pořád ale jejich klasická rocková muzika s chytlavými texty s jasnými slogany láká.

Šest kapel slavilo nedožité narozeniny Františka Sahuly

Kolín – Hlavy s vyčesanými číry i zcela holé pěkně pospolu pogovaly či jen nadšením skákaly na hudebním maratonu, který na Velký pátek v sále kolínského rockového klubu U Vodvárku zorganizovala pořádající domácí kapela Jednota Kolín.

Festival Kmochův Kolín je připravený, zvaly na něj dva orchestry

Kolín /FOTOGALERIE/ – Již na padesátý pátý ročník hudebního festivalu Kmochův Kolín, který se odehraje letos v červnu, zvaly v úterní podvečer ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně již tradičně dva orchestry – Dechový orchestr Základní umělecké školy Kolín a Městská hudba Františka Kmocha Kolín.

Kapela Traktor skvěle odvedeným koncertem nadchla své nejen kolínské fanoušky

Kolín – Na hudebním turné se v Kolíně zastavila další známá kapela, předposlední březnovou sobotu do Městského společenského domu v Kolíně zavítala stále populárnější severomoravská skupina Traktor.

Kozičky a Civilní obrana roztančily sál U Vodvárků

Kolín – Čáslavská punk–rocková kapela Civilní obrana se na své jarní tour zastavila v kolínském hudebním klubu U Vodvárků, kde svými chytlavými písničkami rozparádila okolo půlnoci už tak rozjeté publikum.

Na Zámecké tančily chobotnice pod dohledem Macha a Šebestové

Kolín – Maškarní hodinu uspořádali v sále na Zámecké v Kolíně taneční mistři Pavla a Jaromír Kuprovi ve svých pokračovacích kurzech pro dospělé. A sami šli příkladem, když že oblékli do kostýmů pohádkových postav Macha a Šebestové a na parket vzali i svého jezevčíka, v tomto případě filmového Jonatána.

Film Poslední útěk Jeroným Pražského v kolínské světové premiéře

Kolín – Úplně poprvé se nový český film žánru dokudramatu Poslední útěk Jeronýma Pražského zabývající se koncem života Jeronýma Pražského, souputníka Mistra Jana Husa, promítal v pátek v kolínském Kině 99. Jeho světovou premiéru před zaplněným velkým sálem doprovodila delegace tvůrců, před kinem historickou událost avizovali členové kolínské šermířské skupiny Páni z Kolína oblečeni v dobových kostýmech.

Nejmenší tanečníci bojovali v Mateřince o postup do celostátního klání

Kolín /FOTOGALERIE/ – Dvanáct tanečních choreografií v podání devíti mateřských škol nejen z Kolína a nejbližšího okolí - to byl již sedmý ročník oblastního kola celostátní soutěže mateřských škol nazvaný Mateřinka odehrávající se v režii kolínské školy Pohádka.

Vernisáži fotografií předcházela předvernisáž zrcadla

Kolín – Nová výstava byla otevřena ve středu večer v chodbě vedoucí k toaletám Domu dětí a mládeže Na Zámecké v Kolíně. Ještě než k tomu ale došlo, odehrála se ještě jedna menší akce.

Brněnská výtvarnice Zdena Höhmová vystavuje Pod Točnou Dvě energie

Kolín – Od svátků všech Josefů se změnila výstava ve Studiové scéně divadla Kolín Pod Točnou, od devatenáctého března zde pod názvem Dvě energie své především velkoplošné obrazy vystavuje brněnská výtvarnice Zdena Höhmová.

Po americkém turné koncertovali Jan Páleníček a jeho žena Jitka v Kolíně

Kolín /FOTOGALERIE/ – Další koncert již čtyřiapadesátého cyklu Kruhu přátel hudby pokračoval v úterý koncertem violoncellisty Jana Páleníčka a jeho manželky, klavíristky Jitky Čechové – Páleníčkové.

OBRAZEM: Přátelé Kmocha slavili tancem nejen Josefy

Kolín – Kapela Kolíňanka vyhrávala tentokrát na tradičním nedělním setkání Klubu přátel Františka Kmocha, který se odehrával třetí březnovou neděli v sále Na Zámecké. Ani tentokrát nechyběla taneční sóla pro oslavence, odehrála se dokonce ve dvojím provedení, nejdříve pro ty mající a slavící narozeniny, pak pro všechny Josefy. A nakonec se v kole ocitl i Josef Kratochvíl, člen vyhrávající kapely. Vzhledem k Velikonocům a programu Na Zámecké se tentokrát přátelé a příznivci Františka Kmocha sejdou mimořádně až za tři týdny.

Testační komisaři se sešli ve společenském domě

Kolín /FOTOGALERIE/ – Od časného sobotního rána se v Městském společenském domě v Kolíně scházeli testační komisaři spadající pod Krajskou testační komisi Středočeského kraje. Po absolvování celodopoledního školení získali účastníci razítka do svých průkazů komisařů opravňující je mimo jiné i k testování historických vozů na jejich původnost nebo způsobilost k silničnímu provozu.

OBRAZEM: Pekař zakončil své Dvě duše tour v kolínských Starých lázních

Kolín - Jedenáct zastávek měla hudební šňůra kutnohorského písničkáře Petra Štolby říkajícího si Pekař, nazvaná podle posledního videoklipu Dvě duše tour.

OBRAZEM: V baru Pod Hodinama hrál a zpíval Jim Čert

Kolín - Po mnoha alternativních rockových kapelách si třetí březnový pátek v kolínském baru Pod Hodinama zahrál a zazpíval undergroundový zpěvák a harmonikář Jim Čert, vlastním jménem František Horáček, který byl první, jenž před mnoha lety vystoupil v později legendární štítarské hospodě La France.

OBRAZEM: Jeden z posledních plesů se konal v Městském společenském domě

Kolín - V Městském společenském domě Kolín vrcholí letošní plesová sezona. Po pátečním posledním studentském bále se třetí březnovou sobotu uskutečnil jeden z posledních letošních plesů, a to Oblastní nemocnice Kolín. 

OBRAZEM: Ples Základní umělecké školy nabídl pestrý, a nejen hudební program

Kolín – V kolínském hotelu Theresia se třetí březnový pátek opět sešli bývalí i současní pedagogové, žáci, rodiče a příznivci Základní umělecké školy Františka Kmocha v Kolíně.

OBRAZEM: Maturitní muže v černém uvedli malí trolové

Kolín – Tečku za letošní sezonou maturitních plesů v kolínském Městském společenském domě udělali třetí březnový pátek studenti a studentky tříd 4TA a 4TB Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Informatiky a spojů Kolín.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT