VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTIN PETŘÍK

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Z městských strážníků se pomalu stávají spíše dopravní policisté

Kolín - Strážníci Městské policie Kolín se podle statistik de facto změnili na dopravní policii. Přesto prioritou zůstává veřejný pořádek a stále je tu návrh na zavedení rajonizace.

Na Magistrále možná zmizí letité kamenné sloupy

Kolín - Architektonická zvláštnost, kterou nabízí kolínská ulice Na Magistrále, by se brzy mohla stát historií. Objevily se totiž stížnosti na to, že kvůli sloupům, které obklopují přilehlé kadeřnictví, do budovy zatéká.

V průmyslové zóně možná bude sluneční elektrárna

Kolín, Ovčáry - Pokrok nelze zastavit. Trendem posledních let se pozvolna stávají takzvané fotovoltaické elektrárny, také známé jako sluneční, které dokáží vyprodukovat elektrickou energii za využití slunečních paprsků. Tato ekologická varianta výroby elektřiny se možná vdohledné době dostane také na Kolínsko.

Křižovatky pod drobnohledem Kolínského deníku, 14. díl

Kolínsko /FOTOSERIÁL/ - Která křižovatka či kruhový objezd na Kolínsku je nejnebezpečnější? S jakými problémy se potýkají řidiči na silnicích v regionu? Kolínský deník vám přináší čtrnáctou a závěrečnou část fotoseriálu, který pravidelně mapoval silniční záludnosti nejen v samotném Kolíně.

Zimní stadion se po roce opět ukryl pod lešení

Kolín - Po roční pauze se opět rozjely opravné práce na zimním stadionu v Kolíně. Kromě již probíhající rekonstrukce restaurace započala tento týden také další z oprav samotného sportoviště.

Obavy se naplnily, staré topoly se začaly lámat

Kolín - Obyvatelé kolínské ulice Klicperova stále žijí v obavách o svůj majetek. Jejich domy jsou totiž obklopeny starými ztrouchnivělými topoly. A poslední velká bouřka jim dala za pravdu. Některé stromy se začaly rozpadat.

Kutnohorská ulice je chudší o jedno stavení

Kolín /FOTO/ - Těžká technika ipoctivá mužská síla se přihlásily oslovo vKutnohorské ulici vKolíně. Byl zde totiž svržen jeden zjiž polorozbořených objektů, který stál naproti bance.

Pod Masarykovým mostem probíhalo čištění po bouři

Kolín /FOTO/ - Nejen na ulicích, zahradách, silnicích a dalších „suchozemských“ částech Kolína jsou stále ještě na některých místech znát následky silné bouře, která se prohnala napříč takřka celou republikou. Na generální úklid se museli vydat také pracovníci Povodí Labe, kteří na své lodi brázdili vodní hladinu pod Masarykovým mostem vKolíně a odstraňovali všechny různé napadané předměty, které při své plavbě ve vodě objevili.

Jak skončilo BMW v lešení, zůstává pro svědky záhadou

Kolín /OBRAZEM/ - Vulici Radimského vKolíně se stala kuriózní nehoda. Auto sjelo zkopce a narazilo do lešení protějšíhodomu.

Následky bouře se stále odklízejí

Kolín /FOTO/ - Škody, které na městském majetku napáchala čtvrteční bouře, musejí pracovníci AVE Kolín ještě stále napravovat.

Nástupiště na vlakovém nádraží mění vzhled

Kolín /FOTOGALERIE/ - I během letních měsíců je vidět na kolínském hlavním vlakovém nádraží čilý ruch.

Občané brojí proti změně autobusové zastávky

Kolín, Sendražice - Obyvatelé Neumannovy ulice vSendražicích žijí vnejistotě kvůli možné změně zastávky autobusu již několiklet.

Tropické teploty vyhnaly lidi k vodě

Kolínsko /FOTOGALERIE/ - Přes patnáct set lidí navštívilo v pátek Vodní svět Kolín, aby si za extrémně teplého počasí, kdy se teploty bez velké námahy šplhaly na třicítku ve stínu, užilo zejména koupání na venkovní plovárně.

V Rostoklatech zabíjel vlak

Rostoklaty - Další lidský život skončil pod koly jedoucího vlaku. Ve večerních hodinách srážku nepřežil muž v Rostoklatech.

Právě jsme se narodili

Kolínsko /FOTOGALERIE/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti kolínské porodnice vám na našich stránkách přinášíme fotografie nejmladších obyvatel Kolínska. Každý týden náš fotograf zajíždí do kolínské nemocnice a fotí nově narozená miminka. Miminka z této fotogalerie najdete v sobotním vydání Kolínského deníku 18. července.

Nejroztomilejšími miminky se stali Dostálovi

Kolínsko /HLASOVALI JSTE/ - Celý týden (od pátku do pátku) hlasovali čtenáři na webu Kolínského deníku o nejroztomilejší miminko, které se narodilo v kolínské porodnici.

Trasy městských autobusů pozmění kvůli uzavírce

Kolín - Od pondělí si budou muset cestující, kteří využívají služeb městské autobusové dopravy v Kolíně zvyknout na přechodnou úpravu tras hlavních linek, která bude způsobena uzavírkou ulice Politických vězňů.

Při demolici budovy zavalila muže zeď

Kolín - Padesátiletý muž, který zůstal ležet pod zřícenou zdí, musel být převezen helikoptérou do pražské nemocnice s těžkými poraněními.

Křižovatky pod drobnohledem Kolínského deníku, 12. díl

Kolínsko /FOTOSERIÁL/ - Která křižovatka či kruhový objezd na Kolínsku je nejnebezpečnější? S jakými problémy se potýkají řidiči na silnicích v regionu? Kolínský deník vám přináší dvanáctou část nového fotoseriálu, který bude pravidelně mapovat silniční záludnosti nejen v samotném Kolíně.

Zimní stadion v Kolíně projde další rekonstrukcí

Kolín - Kvůli nové vzduchotechnice bude kuřákům definitivně odzvoněno.

Kraj potvrdil grant Kolárce, stavba má začít brzy

Kolín - Hlasováním vedení Regionálního operačního programu byl na regionální úrovni schválen projekt kolínského komunitního centra Kolárka. Zbývá už jen garance, zda centrum vydrží. Stavět se začne možná již v srpnu.

Po nájezdu nenechavého zloděje zmizel Superb neznámo kam

Velim /AKTUALIZOVÁNO/ - Pravděpodobně v noci z pondělí na úterý neznámý lump odcizil ve Velimi vozidlo Škoda Superb. Policie žádá občany o pomoc při pátrání.

Loď popluje o prázdninách do Poděbrad každou neděli

Kolín - Oblíbené prázdninové výlety do Poděbrad, kam se v letních měsících vydávají stovky Kolíňáků, budete moci absolvovat také po vodní cestě.

Práce na Třídvorské ulici zavinila havárie potrubí

Kolín - Výrazně omezený provoz na hlavní výpadovce zKolína na Tři Dvory bude pravděpodobně trvat minimálně do konce července.

Krakovany se připravovaly na festival

Krakovany /FOTOGALERIE/ - Hudební festival s názvem Krak Summer Fest 09 byl hlavní sobotní událostí v Krakovanech na Kolínsku.

Do skanzenu si našlo cestu na tisíc návštěvníků

Kouřim /FOTOGALERIE/ - Kouřimské muzeum lidových staveb opět ožilo. Tentokrát se zde konal v pořadí již 4. Trh chráněných dílen s bohatým kulturním programem. Centrum Kouřimi se během dne proměnilo v město bez bariér.

Páteční party ve Starých lázních

Kolín /FOTOGALERIE/ - Byli jste se prázdninový pátek bavit v kolínském tanečním klubu Staré lázně? Možná i vás a vaše přátele zastihl fotograf redakčním objektivem. Prohlédněte si naší fotogalerii.

Mobilní kancelář využijí také kolínští dopravní policisté

Kolín /FOTOGALERIE/ - Jedno z osmdesáti zbrusu nových vozidel Volkswagen Transporter, do kterých byla instalována nejmodernější technika, dostali také policisté v Kolíně.

OBRAZEM: Ulicí Na Magistrále se hnala velká voda

Kolín /FOTO/ - Krátce před sobotním polednem se na kolínském sídlišti v ulici Na Magistrále doslova protrhl chodník a z něj se vyvalila masa vody, která zatopila celou ulici. Na vině bylo proražení jednoho z hlavních vodovodních potrubí.

Smlouvy po TSMK chyběly, nemohlo dojít k reklamaci

Kolín - Dláždění kolínských ulic Rubešova a Pražská musí být uhrazeno nadvakrát. Původní smlouvy se totiž nenašly.

OBRAZEM: Havarovaný favorit ležel v poli několik hodin

Dobřichov - Záhadná dopravní nehoda se stala pravděpodobně vnočních hodinách uobce Dobřichov na Pečecku.

Křižovatky pod drobnohledem Kolínského deníku, 11. díl

Kolínsko /FOTOSERIÁL/ - Která křižovatka či kruhový objezd na Kolínsku je nejnebezpečnější? S jakými problémy se potýkají řidiči na silnicích v regionu? Kolínský deník vám přináší jedenáctou část nového fotoseriálu, který bude pravidelně mapovat silniční záludnosti nejen v samotném Kolíně.

Stavební práce na novém železničním mostu začínají

Kolín - Most se staletou historií, který spojuje železniční trať mezi Kolínem a Nymburkem, nahradí zbrusu nový následovník. Stavba za více než miliardu by měla stát vzimě2010.

Zanesené odvodňovací kanály představují velké riziko

Ovčáry /FOTO/ - Kanály, které zajišťují odvodňování okolí kolínské automobilky, jsou ve špatném stavu. Město zatím nezasáhlo.

Houbařskou sezonu mohou lidem znepříjemnit zloději

Kolínsko - I letos, tak jako každoročně, vyráží v letních měsících na lov do okolních lesů tisíce nadšených houbařů. Policie je však nabádá k opatrnosti. Na zaparkovaná auta totiž číhají různí nenechavci.

Povedený páreček si vyslechl výši svých trestů

Kolín - Muž a žena, kteří byli obviněni zdrogových deliktů, se proti svým trestům odvolali.

Prodloužený víkend způsobil nákupní horečku

Kolín /FOTO/ - Nadcházející první červencový víkend, který se díky státním svátkům prodlužuje ještě opondělí, vylákal stovky Kolíňáků kvycestování za hranice města vstříc letním radovánkám. Takovéto rodinné cesty však ssebou nutně přináší ivelký nákup a proto včera na parkovištích již od dopoledních hodin stály stovky automobilů a kolem se míjeli lidi splnými vozíky jako na běžícím pásu. Mnoha občanům se tak odjezd na víkend notně prodloužil, jelikož čekání upokladen se urychlit nedalo.

Topoly ohrožují občany, ti měsíce volají po nápravě

Kolín /FOTOGALERIE/ - Již notnou dobu se snaží obyvatelé ulice Klicperova vKolíně zbavit topolů, které jim doslova padají předočima.

Dopravní značky se řidičům schovávají za stromy

Kolín - Podle občanů by bezpečnosti napomohly také nové značky u přechodů, ty však u všech být ze zákona nemusí.

Mladí divadelníci se rozloučili se spolužáky hrou

Kolín - Před úterním rozdáváním vysvědčení si dramatický soubor Dráček, který funguje při 2. základní škole Kmochova, připravil pro své spolužáky divadelní hru.

Víkend ve Starých lázních v Kolíně

Kolín /FOTOGALERIE/ - Přinášíme vám fotoreportáž z víkendových tanečních akcí ve Starých lázních. Byli jste i vy nebo vaši známí mezi stovkami návštěvníků tohoto kolínského klubu? Tak se možná najdete na fotografiích.

Pejsci si dali dostaveníčko

Kouřim /FOTOGALERIE/ - Čtyřnozí nejlepší přátelé člověka si dali dostaveníčko na náměstí v Kouřimi. Celá plejáda psích plemen se promenádovala a soutěžila v roztodivných soutěžních kategoriích.

Na přejezdu srazil vlak projízdějícího favorita

Radim - Krátce po úterní šestnácté hodině se na radimském železničním přejezdu odehrál střet vlaku a vozu Škoda Favorit, za jehož volantem seděl padesátiletý řidič.

Rozkopaná silnice blokuje také městské autobusy

Kolín - Těžkou techniku spolu se stavebními dělníky je nyní možné vidět poblíž kolínského náměstí Republiky. Vzhledem krozsáhlosti celé akce bylo ovšem vposledních dnech nutné přemístit stanoviště některých autobusových linek kbývalé vojenské správě. Silnice by měla být otevřena k30.červenci.

Podvodníci zneužívají důvěry lidí v pojišťovny

Kolín - Drzost podvodníků opět narostla. Nalákají důvěřivce na fiktivní dotace a potézmizí.

FOTOGALERIE: Sobotní noc ve Starých lázních

Kolín - Přinášíme vám fotoreportáž ze sobotní akce ve Starých lázních. Byli jste i vy nebo vaši známí mezi stovkami návštěvníků tohoto kolínského klubu? Tak se možná najdete na fotografiích.

Odpovědnost za kyanidy by prý měl převzít stát

Vitice - Letitá kauza s nebezpečnými chemikáliemi v zemědělském družstvu u Vitic je v krizi. Podle názoru právníka je to ale vinou státu.

Tak nám přišlo léto. Všimli jste si toho?

Kolín /GLOSA/ - Hurá, máme za sebou první letní den. Sluníčko svítí, ptáčci zpívají, lidi z celého Kolína se sjíždí na koupaliště a k rybníkům, aby se trochu osvěžili v tom parném odpoledni… Tak přesně takto nám to v Kolíně nevypadá.

První letní den oslavili nadšenci čínským způsobem

Kolín - Ač to tak na nebi nevypadá, dnešním dnem oficiálně začíná kalendářní léto. A to se musí oslavit, jak jinak, než pohybem. Přesně takový nápad měli organizátoři akce, která se konala na Kmochově ostrově.

Hudební slavnosti opět přilákaly lidi do kostela

Kouřim /FOTO/ - Již tradiční akce zvaná Kouřimské hudební slavnosti potěšila srdce i uši všech příchozích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT