Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUCIE MAŠÍNOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Město bude výstavbu střediska platit ze své kasy

Kouřim - Zdravotní středisko v Kouřimi bylo velkým tématem letošního roku. Vedení města se rozhodovalo, zda zázemí pro lékaře vybudovat přímo na historickém náměstí nebo raději v těsné blízkosti základní školy. Vedení města a zastupitelé nakonec pro případnou výstavbu zdravotního střediska ve města zvolili variantu v ulici Čs. armády s byty.

Stávka: čekárny kolínské polikliniky zejí prázdnotou

Kolínsko - Čekárny kolínské polikliniky zejí prázdnotou. Chodby, kde jindy čekají pacienti praktických lékařů, jsou prázdné. Důvod je jediný – stávka. 

Kulturní přehled z Kolínska. Kam se vydáte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí z regionu.

Interiéry jsou hotové, pracuje se na chodnících

Kostelec n. Č. l. - Kontejnerové třídy v Kostelci nad Černými lesy jsou těsně před dokončením. „Počítám s tím, že do konce týdne dojde k převzetí stavby,“ řekl starosta města Jiří Kahoun s tím, že termín převzetí bude platit jen v případě, že se neobjeví žádné komplikace, které by převzetí stavby posunuly.

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Radim - Zámek Radim na Kolínsku je renesanční památkou, která sloužila jako sídlo střední šlechty. Zámek se pyšní ojedinělou architekturou saské renesance, která se dochovala v původním stavu.

Přednáška Ladislava Jouzy se bude zabývat osobností Štěpána Andrýska

Kolín – Osobností inženýra Štěpána Andrýska, který byl dlouholetým zájemcem o problematiku bitvy u Kolína, tereziánskou dobu a další historická témata, se bude zabývat přednáška Regionálního muzea v Kolíně.

Zítra opraví povrch vozovky v Družstevní

Zásmuky – Zítra by se v Družstevní ulici měl opravovat povrch vozovky. Vedení města Zásmuky z toho důvodu žádá obyvatele, aby v dané lokalitě a také na křižovatkách s ulicemi Za Zahrady, Spojovací a Na Průhonech neparkovali svá vozidla a neshromažďovali žádné věci, které by mohly ve výkonu opravy vozovky překážet.

Kulturní tipy z Kolínska

Kolínsko - Přinášíme vám kulturní tipy z Kolínska.

Kouřimští chystají vánoční výstavu, zapůjčte ozdoby

Kouřim – Ačkoli jsou Vánoce ještě poměrně daleko, v Kouřimi už na ně myslí. Od posledního dne v listopadu do 18. prosince se bude na kouřimské Střelnici konat výstava ozdobených vánočních stromků nazvaná Kouzlo vánočního stromečku.

Nové tabule vám poví čas dojezdu na parkoviště

Kolín – Město chystá další rozšíření systému chytrého parkování. Přibudou nové informativní dopravní tabule, na kterých řidiči získávají informaci o volné kapacitě parkovišť. A nově nejen to.

Kaple v Radimi získala ocenění v soutěži Stavba roku

Radim - Zvláštní cenu poroty pro stavbu, kterou financuje obec, získala kaple Nejsvětějšího Vykupitele v Radimi, která prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Realizace obnovy kapele je podle porotců soutěže Stavba roku Středočeského kraje 2017 příkladnou ukázkou přístupu a investování obce k ochraně kulturního dědictví a zároveň významně přispívá ke kultivaci veřejného prostoru.

Uzavírka komplikuje cestu na nádraží

Plaňany /FOTOGALERIE/ - Stavba obchvatu městyse Plaňany s sebou mimo jiné přinesla také uzavírku Pražské ulice. V první etapě je tato ulice uzavřená od železničního přejezdu až ke křižovatce na obec Radim a uzavírka v této podobně potrvá až do 5. listopadu.

Kam za kulturou a kde si užít víkend?

Kolínsko - Plánujete, kam vyrazíte o víkendu? Přečtěte si náš přehled!

Zažijte dobu vlády Marie Terezie na vlastní kůži ve Veigertovském domě

Kolín – Jedinečnou příležitost prožít období vlády Marie Terezie na vlastní kůži mají rodiče s dětmi právě dnes. Ve Veigertovském domě na Karlově náměstí je připravená doprovodná akce k výstavě nazvané Bitva u Kolína: osobnosti, dělostřelecká reforma, Vojenský řád Marie Terezie.

O parku v Pečkách by měli rozhodnout také občané

Pečky – První návrh revitalizace městského parku mají v současných dnech v rukou zastupitelé města. Ti se mohou vyjádřit k předloženému prvotnímu projektu a jejich připomínky zpracovávají zaměstnanci odboru životního prostředí. 

Kam za zábavou? Přinášíme vám přehled událostí

Kolínsko - Přečtěte si, co se děje na Kolínsku!

Kulturní tipy z Kolínska. Kam vyrazíte?

Kolínsko - Kam se chystáte za kulturou? Přinášíme vám přehled událostí z regionu!

KRÁTCE: Škola dostane tělocvičnu

Kolínsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv.

Kulturní tipy z Kolínska

Kolínsko - Přinášíme vám kulturní tipy z regionu.

KRÁTCE: Pošta mění otevírací dobu, jen na krátkou dobu

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Kardinál Duka navštívil kouřimský domov se zvláštním režimem

Kouřim /FOTOGALERIE/ - Kouřimský domov se zvláštním režimem, kde žijí převážně lidé s Alzheimerovou chorobou, navštívil kardinál Dominik Duka. "Přijel na pozvání faráře Jaroslava Líznera," vysvětlila Vendulka Harapesová, sociální pracovnice.

KRIMI MIX: Strážníci odstraňovali jehlu

Kolín - Přečtěte si přehled krimi zpráv z Kolína!

Kulturní tipy z Kolínska: kam se vydáte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních tipů z regionu.

Radimští chytali ryby a pochutnávali si na dobrotách z bůčku

Radim /FOTOGALERIE/ - Dvě akce Radimští spojili v jednu velkou. Koupaliště ožilo dvě hodiny po poledni, když začala oblíbená akce Chyť si rybu.

Sanace v Zásmukách je o krok blíž, vybírá se zhotovitel

Zásmuky - Zadávací dokumentace potřebná pro výběrové řízení na zhotovitele sanace Vlčího dolu v Zásmukách prošla kontrolou a je v pořádku. Informoval o tom starosta města Josef Krombholz. Kromě toho, že je zadávací dokumentace v pořádku ji schválila také rada města. 

Kulturní tipy z Kolínska

Kolínsko - Přinášíme vám kulturní tipy z Kolínska.

Kulturní tipy z Kolínska. Kam vyrazíte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí z regionu.

S Deníkem za zábavou

Kolínsko - Co se děje na Kolínsku?

Kácíme jen poškozené či suché dřeviny, říká radnice

Pečky - Revitalizace pečeckého parku je ve městě velkým tématem. O park a jeho budoucnost se živě zajímá například místní obyvatelka Lenka Třísková, která tvrdí, že za posledních devět měsíců bylo v parku vykáceno asi šedesát dřevin a v parku se takto kácí již 20 let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení