VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUCIE MAŠÍNOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kam za zábavou? Přečtěte si náš přehled!

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

KRIMI MIX: Lidé upozorňují na odhozené injekční stříkačky

Kolínsko - Přečtěte si krimi zprávy z regionu!

KULTURNÍ TIPY: Vánoční strom v Kolíně zazáří v neděli

Kolínsko - Kam můžete vyrazit za kulturou?

KRÁTCE: Vyrobí adventní věnce

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

AKTUALIZOVÁNO

Pohřešovaná dívka z Třebovle se našla

Kolínsko - Šťastný konec měl v pondělí příběh dívky z Třebovle nedaleko Kouřimi, kterou již od neděle hledali policisté.

Archeologické práce na obchvatu jsou přerušené

Plaňany – Archeologické práce na stavbě plaňanského obchvatu jsou v současné době přerušené. Archeologové podle stavbyvedoucího Vojtěcha Hvězdy čekají na vyjádření Středočeského kraje, který musí schválit financování prací. Archeologové navíc mohou pracovat pouze za příznivého počasí. Do kdy budou jejich práce trvat, není jasné.

V Radimi vystavovali adventní věnce

Radim - Adventní věnce, svícny nebo ozdobené perníčky si z prodejní výstavy, která se již stala tradicí, mohli odnést Radimští. Kromě vánočních dekorací byl v nabídce také med nebo levandulové kytice. Zvaní byli samozřejmě také ti, kteří chtěli vánočními dekoracemi jen potěšit své oko a nasát příjemnou atmosféru nadcházejícího adventního období.

Ratenice hostily mistrovství kříženců

Ratenice - V hale na ratenickém cvičáku se konalo mistrovství republiky kříženců v agility. Soutěže se zúčastnilo celkem 84 týmů, z toho 35 týmů v kategorii small, 15 týmů v kategorii medium a 34 v kategorii large.

OBRAZEM: Já Padouch přilákal hlavně rodiny s dětmi

Radim - Úspěšná představení v letním kině přesvědčila organizátory, aby v Radimi uspořádali také zimní představení. Tentokrát vsadili na animovaný film Já Padouch 3. Přilákali tak hlavně rodiny s dětmi. Z kulturního domu se stal rázem kinosál a nechyběl ani popcorn. Další občerstvení si mohli návštěvníci opatřit v sousední restauraci. Pořadatelé na počátku uvedli, že Radimští jsou první, kteří vidí film na zbrusu novém plátně.

Rozsvítí vánoční stromy v obcích

Kolínsko - Již tento víkend se v několika obcích rozzáří vánoční stromy. 

Na náměstí chtějí zeleň a kolostavy, parkování ne

Pečky – Pečky se chystají na obnovu Masarykova náměstí. Ještě před tím, než začal architekt pracovat na návrhu rekonstrukce si pohovořil s obyvateli města, aby si nejprve vyslechl jejich názor a případně do studie zpracoval požadavky. Jako první otevřel architekt Jan Drška otázku parkování.

Muž spáchal sebevraždu skokem pod vlak

Velký Osek - Pod koly vlaku skončil život devětasedmdesátiletého muže. Informaci potvrdila mluvčí středočeské policie Michaela Nováková. "Muž spáchal sebevraždu," řekla mluvčí. Neštěstí se stalo 150 metrů od zastávky ve Velkém Oseku.

Fanoušci pustili kapelu Klíč z pódia až po čtyřech přídavcích

Kolín – Jako každá kapela, i renesančně – folková skupina Klíč hrající předposlední listopadový čtvrtek v Městském společenském domě v Kolíně, si nechala největší hity své kariéry na závěr koncertu k pětatřicetiletému výročí jejího založení.

S průvodem světýlek souvisí uzavírka náměstí

Český Brod – Adventní průvod světýlek se uskuteční v neděli 3. prosince. S kulturní akcí, která vítá advent, souvisí uzavírka náměstí.

S Deníkem za zábavou

Kolínsko - Kam můžete vyrazit?

Řidiče museli vyprostit hasiči

Plaňany - Podvečerní nehoda nedaleko Plaňan na silnici I/12 si vyžádala těžké zranění. 

KRÁTCE: Kuchaři budou soutěži o nejlepší guláš a štrúdl

Kolínsko - Přinášíme vám přehled různých událostí na Kolínsku.

Úklidové firmy hlásí před vánočními svátky plno

Kolínsko – Vánoce mají být svátky klidu. Předchází jim však shon, který obsahuje nejen nakupování vánočních dárků, ale také velký předvánoční úklid domácností. Řešením, jak mít svůj dům či byt krásně uklizený bez práce je možnost najmout si úklidovou firmu. Ty však v současné době již hlásí plno. Na konci listopadu již není téměř možné sehnat firmu, která by měla volný termín.

OBRAZEM: Nehoda tří aut ještě víc ucpala silnici I/38 u Libenic

Kolínsko - V odpolední dopravní špičce už tak špatnou průjezdnost silnice I/38 v úseku Kolín - Čáslav zhoršila ve čtvrtek 23. listopadu 'řetězová' nehoda dvou osobních vozidel a dodávky. Auta se srazila za odbočkami na Libenice a Starý Kolín a způsobila ještě delší kolony, než bývají obvykle.

Na Třídvorské se propadla silnice

Kolín - Havárii kanalizace na Třídvorské ulici a propadlou vozovku musel řešit Městský úřad Kolín ve spolupráci s firmou Vodos a dopravní policií.

KRÁTCE: Přivezou vánoční stromek

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Starostové si stěžují na problém s odchytem psů

Kolínsko – Jdete do práce, spěcháte a v nejméně vhodnou chvíli šlápnete do psího exkrementu. Že to dobře znáte? Jistě nejste sami. S nepořádnými pejskaři se potýkají téměř v každé vesnici. Starostové si však stěžují spíše na problémy s odchytem zatoulaných pejsků.

Silnici uzavře v prosinci oprava

Pečky/ Ratenice – Od 7. prosince bude uzavřená silnice třetí třídy vedoucí z Peček na Ratenice. Důvodem je oprava povrchu této silnice v celé její šíři. Uzavírka bude tedy úplná a je stanovená objízdná trasa, kterou mohou řidiči směřující z Peček na Ratenice využívat.

Dobročinným pečením přivítají vánoční čas

Kostelec n. Č. l. – Černokostelečtí chtějí před nejkrásnějším obdobím v roce pomáhat. V rámci adventního trhu, který je naplánovaný na 2. prosince od 13.30 hodin, se uskuteční Dobročinné pečení.

Advent zahájí ve čtvrtek v centru města

Kouřim – Na výstavu ozdobených vánočních stromečků se mohou těšit Kouřimští již příští čtvrtek od 16 do 19 hodin. V rámci zahájení adventu nebude chybět ani průvod adventních světýlek od základní školy Miloše Šolleho v 16.45 hodin. 

KRIMI MIX: Silonky chtěl ukrást mladý muž

Kolínsko - Přečtěte si krimi zprávy z regionu.

Obchvat zatím nebude, opraví průtah městem

Pečky – Rekonstrukce hlavního tahu přes centrum města čeká Pečecké. Cílem je zklidnit dopravu ve městě. „Projekt oprav je úplně v plenkách, jsme na začátku,“ řekl na úvod starosta města Milan Urban s tím, že vedení města v současné době jedná se zpracovatelem projektové dokumentace ohledně přípojek vedlejších komunikací.

KRÁTCE: Adventní večer zakončí ve školní tělocvičně

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Aukce podpoří sociální služby

Český Brod – V pátek se koná 6. ročník Benefice pro Leccos, který tentokrát podpoří aktivity neziskové organizace i malou aukcí. Benefice pro LECCOS se stala oblíbenou společenskou událostí v Českém Brodě, především pro místní obyvatele, příznivce organizace a filantropně založené podnikatele. Hlavním programem večera je tichá aukce, při které návštěvníci anonymně draží různé předměty, které organizátoři získali darem. 

Rekonstrukce ve škole má zelenou

Kostelec n. Č. l. – Příprava a předfinancování projektu rekonstrukce specializovaných učeben v černokostelecké škole dostala od radnice zelenou. Rada města schválila rozpočet projektu, ve kterém by měli ve škole vzniknout nové učebny praktických činností. Projekt by měl celkově vyjít na 1,5 milionu korun. 

Pachové ohradníky mají pomoci ochránit zvěř

Kolínsko /FOTOGALERIE/ - Nedávno se u silnice I/2 mezi obcemi Přítoky a Miskovice u Kutné Hory objevily trubky s pěnou. Mnozí řidiči, kteří tudy denně projíždí, začali pátrat po tom, o co se vlastně jedná, jiní věděli dobře. Jde o tak zvané pachové nebo také chemické ohradníky, tedy metodu, která má minimalizovat počty lesní zvěře hynoucí pod koly automobilů, ale zároveň ochránit řidiče před tragickými následky srážky. Brzy se začnou podobné instalace objevovat i na Kolínsku.

KRÁTCE: David Koller zahraje v rámci Acoustic Tour v Kolíně

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kolínska.

Miroslava Jouzová: Nejvíce mě baví spojovat

Kolín - Město Kolín má spoustu židovských památek, o které se stará městská knihovna. Jednou z těch, kteří se židovskou problematikou ve městě zabývají je i knihovnice a historička Miroslava Jouzová. 

KRÁTCE: Na radary si dejte pozor také o víkendu

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

První etapa rekonstrukce Pražské ulice je ukončená

Kolín – První etapa rekonstrukce vodovodního řadu v úseku ulic Úzká a Kmochova je ukončená. Tato část ulice je nyní otevřená pro veřejnost. Zároveň však započala další část rekonstrukce v Pražské ulici. Ta se týká vodovodního řadu v úseku ulic Kmochova a Sluneční.

Z Kostelce na Prahu možná povedou koleje

Kostelec n. Č. l. – Zlepšit dopravní dostupnost v okolí hlavního města chce Středočeský kraj. O projektu, díky kterému by měly do Kostelce nad Černými lesy a dalších obcí v okolí Prahy vést koleje, nyní hovořilo vedení Kostelce.

AKTUALIZOVÁNO

Čtyřiapadesátiletá žena zemřela při nehodě u Českého Brodu

Českobrodsko /FOTOGALERIE/ - Život čtyřiapadesátileté řidičky si vyžádal čelní střet dvou osobních automobilů. Nehoda se podle mluvčí středočeské policie Michaely Richterové odehrála krátce před půl pátou odpoledne na hlavním tahu z Kolína do Prahy u odbočky na Bylany.

OBRAZEM: Lampiony štěstí vzlétly nad Radim

Radim - Stejně jako v minulém roce, i letos Radimští zakončili lampionový průvod na fotbalovém hřišti, kde vypouštěli lampiony štěstí. Ještě předtím však osvětlený průvod prošel několika ulicemi obce. Děti se svými rodiči i ostatní zájemci vyšli od zdejší základní školy, prošli Karlínem a poté se podél Výrovky dostali na hlavní silnici směrem na Pečky. Novými ulicemi pak prošli právě na fotbalové hřiště, kde průvod končil.

Ozdobičky můžete nosit na radnici do soboty

Kouřim – Kouřimští připravují výstavu ozdobených vánočních stromečků nazvanou Kouzlo vánočního stromečku. K tomu, aby výstavu mohli uskutečnit, však potřebují pomoc občanů. Ti, kteří mají doma ozdobičky, které nepoužívají, je mohou donést na radnici nebo do městské knihovny. Ozdoby je možné nosit do soboty 25. listopadu.

Kam na Kolínsku za zábavou?

Kolínsko - Co se děje v regionu?

Kouřimští ošetřují stromy

Kouřim – V současné době odborná firma pracuje na realizaci projektu Ošetření zeleně ve městě Kouřim. V rámci ní budou ošetřené vzrostlé stromy na veřejných prostranstvích města. Město na realizaci projektu získalo z dotačního programu 200 tisíc korun.

Cirkus Jo-Joo zve na představení

Již od středy mohli Kolíňáci i lidé z okolí navštívit cirkus JO-Joo, který se do města vrátil po dvou letech. Další představení můžete navštívit již dnes od 14 hodin. Poslední možnost pak mají zájemci v neděli od 11 hodin.

Pomozte najít Arga a Lety

Kolínsko - Již v sobotu se mladé rodinně z Volárny ztratili dva zvířecí členové, bez kterých však není rodina úplná. Neviděli jste Arga a Lety? Jde o americké stafordšírské teriéry. Jeden z nich je dobrobílý, druhý zlatobílý. Majitelé za nalezení domácích mazlíčků vypsali odměnu 10 tisíc korun.

Do průmyslové zóny přibyl investor

Kolín - Nové obchodní centrum by mělo v blízké budoucnosti vzniknout v průmyslové zóně v Ovčárech. Součástí nákupního centra, které by mělo být otevřené za rok, bude supermarket, lékárna, drogerie a čerpací stanice včetně myčky.

Letos vedou jednoduché šaty i úprava vlasů

Kolínsko – Plesová sezona roku začíná. Řeší ji především dámy, které si rády oblečou slavnostní róbu a na hlavě si nechají za pomoci své, kamarádek nebo kadeřnice vytvořit všední i nevšední účes.

Kulturní tipy z Kolínska: Lampionový průvod vyjde do setmělých ulic obce

Kolínsko - Přečtěte si kulturní tipy z regionu.

KRÁTCE: Policie hledá svědky nehody

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Část obce je pro dopravu uzavřená kvůli opravám

Černé Voděrady – Od křižovatky U zrcadla po poslední stavení v ulici Střímelická směrem ke hřbitovu se pracuje a tato část je proto pro dopravu uzavřená.

KRÁTCE: Soutěž prověří IT znalosti

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT