VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA MARTINKOVÁ

Jana Martinková / Kolínský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ani napodruhé nevybrali firmu na práce u polikliniky

Kolín – Město stále hledá stavební firmu, která upraví prostranství před budovou polikliniky ve Smetanově ulici. Už dvakrát radnice vypsala veřejnou soutěž, ale vždycky přišla jen jedna nabídka, kterou nebylo s čím porovnat.

O radnice bojují starostové, ale i ekonomové a lékaři

Kolínsko – Volby do zastupitelstev města a obcí se blíží. O hlasy voličů bude na začátku října na Kolínsku bojovat přes dva tisíce kandidátů. A jde o velmi rozmanitou směsici ve smyslu věku i zaměstnání.

KRÁTCE: Informační centrum slavnostně otvírá

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

Policie pátrá po dvou mladých lidech

Kolínsko – Policie pátrá po dvou mladých lidech a žádá veřejnost o případnou informaci, pokud by je někdo viděl.

Na své zahrádky jsme zvyklí. Nechceme o ně přijít, říkají zahrádkáři

Kolín – Územní studii na velkou zahrádkářskou kolonii u vodárny chystá nyní město. „Oslovili jsme tři architekty, za jejichž odbornost ručí městský architekt a mají prokazatelně dobré reference, co se územních studií týče,“ předeslal starosta Vít Rakušan.

Z Kolína jsou výluky na trati na obě strany

Kolínsko – Do 8. září musí ještě cestující železniční dopravou počítat s omezením v úseku Velký Osek – Hradec Králové.

Na sportovištích jsou nově defibrilátory

Kolín /FOTOGALERIE/ – Ve Vodním světě Kolín, na zimním stadionu, na atletickém stadionu a na Kmochově ostrově jsou nově umístěny defibrilátory, které byly pořízeny z grantového programu TPCA pro Kolínsko.

Chytrá klíčenka půjde do dalších kolínských škol

Kolín – Kolínská chytrá klíčenka bude od příštího týdne, tedy od začátku nového školního roku k dispozici pro žáky všech sedmi kolínských základních škol.

V pondělí poprvé vyjede Senior taxi

Český Brod – Od pondělí 3. září se ve městě rozjíždí nová služba pro seniory a zdravotně postižené, tzv. Senior taxi.

Někde kandiduje deset subjektů, jinde jen jediný

Kolínsko - Kandidátní listiny do podzimních komunálních voleb jsou uzavřené, ti nejrychlejší z kandidujících už roznášejí obyvatelům do schránek první letáky s volebními programy, na ulicích už lze potkat usměvavé tváře rozdávající balónky, bonbóny, pastelky a další propagační materiály politických strana a sdružení.

U Futura se srazily škodovky

Kolín /FOTOGALERIE/ – Dopravní nehoda dvou osobních vozidel komplikovala ve čtvrtek dopoledne dopravu na křižovatce ulic U Křižovatky a Kutnohorská, tedy u obchodního centra Futurum. Srazily se tam Škoda Octavia a Škoda Felicia.

V cyklověži si budete moci s kolem nechat klidně i nákup

Kolín – Nová odjezdová stání pod zastřešením na aktuálně modernizovaném autobusovém nádraží už fungují v ostrém, plném provozu. Práce pokračují v ulici Dukelských hrdinů, která je nyní v úseku těsně u autobusového nádraží uzavřená. Opravuje se tam kanalizace, plynovod, chodníky, povrch silnice. Co nejdříve by měla navázat poslední etapa prací. Tou bude dlouho očekávané parkoviště pro osobní auta. Kompletně hotovo by mělo být do konce roku.

Velká rekonstrukce koupaliště začne po prázdninách

Úvaly – Příští léto už by lidé v Úvalech mohli trávit u nově zrekonstruovaného koupaliště.

S náměstím Republiky toho radnice moc nezmůže

Kolín - Po skončení rekonstrukce Pražské ulice, jež by měla být hotová letos do zimy, by se mělo pokračovat v opravách dál v širším centru města. To představuje ulici Politických vězňů a náměstí Republiky. Jenže to není úplně jednoduché.

Nejen Kolíňáci poslali vodárně přes 1400 hlasů

Kolín – Kolínská vodárna zabodovala v soutěži Náš evropský projekt. I když úplně nevyhrála, získala absolutně nejvíc hlasů ze všech jednadvaceti projektů financovaných z evropských fondů.

Kolíňáci mají ještě jednu šanci požádat si o nádobu na plasty

Kolín – Radnice naposledy prodloužila termín, do kdy si obyvatelé mohou požádat o popelnici na třídění plastů. Aktuálně už ve výběrovém řízení vybrala firmu z Leštiny u Havlíčkova Brodu, která bude 240litrové žluté popelnice rozvážet lidem až domů.

Sedmá letní Otevřená ulice se spojila s Blešákem na vzduchu

Kolín /FOTOGALERIE/ - Otevřené ulice se po celý srpen konají každý týden v Komenského parku. Letošní sedmá letní byla spojená s oblíbeným Blešákem na vzduchu, nechyběla opět hudba, tanec, výstava fotografií tentokrát na téma nevšední příroda, dospělí s dětmi stavěli lego a byly zde třeba i jazykové minikurzy.

Co dýcháme? Kolín už to měří ve dvou ulicích

Kolín – Město Kolín aktuálně spustilo ve svých ulicích novinku, a to monitorování kvality ovzduší. Zatím tedy jen ve dvou ulicích, ale rozjíždějící se projekt se samozřejmě může do budoucna rozšířit a dost pravděpodobně k tomu i dojde.

V Benešově ulici se srazil osobák s motorkou

Kolín – Ke srážce osobního vozidla a motocyklu došlo v pátek odpoledne v Benešově ulici.

Vstupu do do lesoparku Borky by se měla vrátit noblesa

Kolín – Vstup do lesoparku Borky, vyhledávaného místa Kolíňáků pro procházky i sportovní vyžití, by se měl změnit. Či přesněji řečeno dostat zčásti zpět svou prvorepublikovou podobu, atmosféru. „Nebylo by to finančně tak náročné,“ předesílá starosta Vít Rakušan.

Nákladní vozidla osladila silnici

Nová Ves I – K nehodě dvou nákladních vozidel došlo ve středu odpoledne na silnici mezi Novou Vsí I a Osečkem.

Po soše Lenina je v Kolíně stále prázdné místo

Kolín – Úpravy a opravy hned několika prostranství ve městě zbrzdily či stále ještě brzdí výkupy pozemků. Jedním z příkladů může být ulice Míru. „Ta je opravdu příšerná,“ konstatoval starosta Vít Rakušan.

KRÁTCE: V Cerhenicích vznikají nové byty

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

Tanky a transportéry se valily ze Zálabí přes most a dál podél trati

Kolín – Už od noci z 20. na 21. srpna 1968 poslouchali mnozí obyvatelé Kolína Československý rozhlas, který vysílal odmítavé stanovisko k invazi vojsk Sovětského svazu, Polska, Maďarska, Německé demokratické republiky a Bulharska do naší země. Lidé, kteří vstávali mezi prvními do práce, se začali shromažďovat na ulicích.

Parkování u nádraží zůstane placené. Zařadí ho do chytrého systému

Kolín – Velká rekonstrukce autobusového nádraží v Kolíně se blíží ke svému zdárnému konci. Místostarosta Kolína Michael Kašpar oznámil, že nyní jako poslední etapu stavební firma dodělává kanalizaci a ulici Dukelských hrdinů, včetně samotného parkoviště.

Z Komenského parku nebude Disneyland, ujišťuje starosta

Kolín – Radnice aktuálně otevřela obálky s architektonickými návrhy, jak by se měl revitalizovat Komenského park. 

OBRAZEM: Poutní slavnost ve Velimi přilákala stovky lidí

Velim - Že pouť v pravém slova smyslu neznamená jen kolotoče, střelnice a houpačky, dokázali o víkendu ve Velimi. Římskokatolická farnost Kolín a Farní společenství ve Velimi uspořádaly u kostela sv. Vavřince poutní slavnost. 

OBRAZEM: Voničková sobota ve skanzenu prozradila kouzla bylinek

Kouřim – Krásné letní počasí, nikoli ubíjející žár, vykouzlila příroda na poslední díl z letošního cyklu Pohádkového řemeslného léta. Tím byla Voničková sobota, která příchozím prozradila prakticky vše o bylinkách. Nechybělo povídání o mariánských bylinách, čtení pohádek jak jinak než o bylinkářství a bylinách, praktické ukázky podoby a vůně bylin atd.

Po půlnoci budou lampy svítit jen z poloviny

Kolín – Město pokračuje v úpravách veřejného osvětlení. Ty by měly přinést úsporu energie, menší poruchovost i omezení světelného smogu.

Většina starostů měst bude na podzim obhajovat své posty

Kolínsko – Komunální volby se kvapem blíží, politické strany a seskupení již mají uzavřené kandidátní listiny. Ve většině měst Kolínska budou starostové opět u voličů obhajovat své posty.

KRÁTCE: Chystá se další jednání kvůli budově bývalé Okresní vojenské správy

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

Sucho a spalující žár. Lidé vybírají i vodu z vany

Kolínsko /FOTOGALERIE/ – Vyprahlá pole, žluté spálené louky, usychající stromy, vzduch, který se ani nepohne, nesnesitelné horko a pálící slunce. Tak vypadá většina Kolínska. S redakčním fotoaparátem vyrážíme do jedné z nejvíce postižených oblastí – do okolí Vrátkova, Přišimas, Štíhlic, Doubravčic.

Nový autobusový terminál je pěkný, ale špinavý a plný odpadků

Kolín /FOTOGALERIE/ – Práce na rekonstrukci autobusového nádraží běží dobře. Pracuje se v ulici Dukelských hrdinů, která je toho času z poloviny směrem k nádraží uzavřená, vjet tam mohou jen autobusy. Osobní auta se k nádraží dostávají směrem od Futura, tedy Rorejcovou ulicí. Výsledkem prací by mělo být konečně nové parkoviště. Zastřešený terminál už je v provozu a ani s ním se neobjevily žádné potíže.

Kolín začal restaurovat svůj chrámový poklad

Kolín – Ve zvonici chrámu sv. Bartoloměje bude vystavený tzv. chrámový poklad. V rámci další etapy revitalizace areálu chrámu se nyní přistoupilo k jeho nutnému restaurování.

Po opravě páteřního vodovodu vytvoří jen provizorní povrch

Kolín – Už zhruba do poloviny tohoto měsíce by mělo být hotové aktuálně budované parkoviště v Březinově ulici. Vyjde přibližně na dva miliony korun a ve značně vytížené sídlištní lokalitě přidá 34 nových parkovacích míst. V příštím roce by se podle slov starosty Víta Rakušana měla v této oblasti rozeběhnout celková rekonstrukce až k ulici Na Magistrále, kde se nyní opravuje vodovod.

Cyklostezka půjde podél celé výpadovky z Kolína

Kolín – O tom, že vznikne bezpečná cyklostezka podél Havlíčkovy ulice, se hovoří už dlouho, její vybudování ale není úplně jednoduché. Ani ne tak kvůli terénu jako kvůli vlastnickým vztahům.

Snoubenci se berou ve sklepení, nad rybníkem i mezi fotbalovými brankami

Kolínsko – Je libo svatbu na ostrově nebo ve sklepení? A třeba i v pěkném termínu se spoustou osmiček, o kterém se čistě teoreticky dá předpokládat, že ho mužská polovina páru po pár letech nezapomene? K obojímu je teď příhodná doba. Osmičková data jsou už v dohledu a o svatby je zvýšený zájem.

Do ulic nově půjdou jen určité druhy svítidel

Kolínsko – Závazné standardy pro veřejné osvětlení města vydala v těchto dnech kolínská radnice. Tato pravidla stanovují základní podmínky pro výstavbu, obnovu a údržbu lamp a jsou předpisem pro projektanty, investory, zhotovitele i pro správce veřejného osvětlení.

KRÁTCE: Ovčáreckou ulici čeká ještě jednou uzavírka

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

Sucho si vybírá daň, hasiči jezdí jak o závod

Kolínsko – Horko, sucho, požár. Bohužel jednoduchá rovnice, s jejímž výsledkem se nyní potýkají hasiči ve všech koutech regionu a samozřejmě také ti, kterým plameny způsobily újmu.

V obcích přibývají mladé rodiny, stávající školky nestačí

Kolínsko – Řadě obcí v regionu dlouhodobě chybí dostatečná kapacita mateřských škol. Prázdniny se tak staly obdobím, kdy se rozjelo nebo už finišuje budování nástaveb a přístaveb školek nebo i zcela nových objektů.

Veřejnost se seznámí se studií rekonstrukce historické sýpky

Plaňany – Sýpka Mírkovské tvrze zažila za téměř půl tisíciletí své historie doby rozkvětu i úpadku, ovšem časy, kdy jí hrozilo srovnání se zemí, nebyly, jak by se mohlo zdát, jen za dob středověkých válek.

Na silnici od Ovčár se dělá nový povrch

Kolínsko - Na silnici číslo 328 od kruhového objezdu u Ovčár směrem k dálnici musejí řidiči počítat s dopravním omezení na osmikilometrovém úseku. Finišuje tam pokládka nového povrchu, rychlost je omezená na 50 km/hod., platí zákaz předjíždění, na několika místech je provoz převeden do protisměru, dopravu řídí pracovníci stavby.

OBRAZEM: Polnochrčickou neckiádu uspořádali ve stylu westernu

Polní Chrčice – Neckiády i neckyády patří dnes k tradičním a oblíbeným letním radovánkám a pořádají se ve všech koutech regionu i republiky. Ta polnochrčická se však řadí přímo k zakladatelkám této tradice. V sobotu v obci uspořádali už úctyhodný 32. ročník.

OBRAZEM: Na řepařské drážce jezdila parní lokomotiva

Kolín - Parno a parní jízdy. To byla sobota na Kolínské řepařské drážce. Není divu, že kdo mohl, zchladil se, jak to jen šlo. Sebe i kamarády. Parní jízdy pokračují na drážce i v neděli a každý víkend, během prázdnin přibyly do jízdního řádu ještě dieselové středy.

Skanzen chystá dožínky i opravu střechy cenného domu

Kouřim – Letní sezóna muzea lidových staveb je v plném proudu. Vloni ho navštívilo téměř 30 tisíc lidí a podle současných statistik to vypadá, že letos bude návštěvnost stejná, možný vyšší.

Do letních kin v regionu míří stovky diváků

Kolínsko – Prázdniny se pomalu blíží ke své polovině a s nimi i typická letní zábava, kterou je promítání pod širým nebem.

KRÁTCE: Hasiči z Mančic slaví 130 let

Kolínsko - Kam vyrazit za kulturou a zábavou?

Chatu za půl milionu seženete v regionu jen stěží

Kolínsko /INFOGRAFIKA/ – Rekreační sezóna je v plném proudu. Obyvatelé regionu zamířili za odpočinkem do dovolenkových destinací nebo na své chaty a chalupy. Tedy ti, kteří je mají. Ti, kteří o koupi ještě uvažují, si budou muset na pořízení rekreační nemovitosti v regionu připravit částku od tři čtvrtě milionu až třeba do tří milionů. Dají se sehnat chatky i kolem půl milionu, ale není jich mnoho a samozřejmě částce odpovídá stav a velikost nemovitosti.

Příměstské tábory už mají jen poslední volná místa

Kolín - Kdo z rodičů volí pro prázdninové vyžití svých dětí příměstské tábory, nemá už na přihlášení na srpnové turnusy mnoho příležitostí. Dost často jsou už plně obsazené a pokud ne, zbývají už na každý jen zhruba jedno až tři poslední volná místa.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT