VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA MARTINKOVÁ

Jana Martinková / Kolínský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

KRÁTCE: V Cerhenicích vznikají nové byty

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

Tanky a transportéry se valily ze Zálabí přes most a dál podél trati

Kolín – Už od noci z 20. na 21. srpna 1968 poslouchali mnozí obyvatelé Kolína Československý rozhlas, který vysílal odmítavé stanovisko k invazi vojsk Sovětského svazu, Polska, Maďarska, Německé demokratické republiky a Bulharska do naší země. Lidé, kteří vstávali mezi prvními do práce, se začali shromažďovat na ulicích.

Parkování u nádraží zůstane placené. Zařadí ho do chytrého systému

Kolín – Velká rekonstrukce autobusového nádraží v Kolíně se blíží ke svému zdárnému konci. Místostarosta Kolína Michael Kašpar oznámil, že nyní jako poslední etapu stavební firma dodělává kanalizaci a ulici Dukelských hrdinů, včetně samotného parkoviště.

Z Komenského parku nebude Disneyland, ujišťuje starosta

Kolín – Radnice aktuálně otevřela obálky s architektonickými návrhy, jak by se měl revitalizovat Komenského park. 

OBRAZEM: Poutní slavnost ve Velimi přilákala stovky lidí

Velim - Že pouť v pravém slova smyslu neznamená jen kolotoče, střelnice a houpačky, dokázali o víkendu ve Velimi. Římskokatolická farnost Kolín a Farní společenství ve Velimi uspořádaly u kostela sv. Vavřince poutní slavnost. 

OBRAZEM: Voničková sobota ve skanzenu prozradila kouzla bylinek

Kouřim – Krásné letní počasí, nikoli ubíjející žár, vykouzlila příroda na poslední díl z letošního cyklu Pohádkového řemeslného léta. Tím byla Voničková sobota, která příchozím prozradila prakticky vše o bylinkách. Nechybělo povídání o mariánských bylinách, čtení pohádek jak jinak než o bylinkářství a bylinách, praktické ukázky podoby a vůně bylin atd.

Po půlnoci budou lampy svítit jen z poloviny

Kolín – Město pokračuje v úpravách veřejného osvětlení. Ty by měly přinést úsporu energie, menší poruchovost i omezení světelného smogu.

Většina starostů měst bude na podzim obhajovat své posty

Kolínsko – Komunální volby se kvapem blíží, politické strany a seskupení již mají uzavřené kandidátní listiny. Ve většině měst Kolínska budou starostové opět u voličů obhajovat své posty.

KRÁTCE: Chystá se další jednání kvůli budově bývalé Okresní vojenské správy

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

Sucho a spalující žár. Lidé vybírají i vodu z vany

Kolínsko /FOTOGALERIE/ – Vyprahlá pole, žluté spálené louky, usychající stromy, vzduch, který se ani nepohne, nesnesitelné horko a pálící slunce. Tak vypadá většina Kolínska. S redakčním fotoaparátem vyrážíme do jedné z nejvíce postižených oblastí – do okolí Vrátkova, Přišimas, Štíhlic, Doubravčic.

Nový autobusový terminál je pěkný, ale špinavý a plný odpadků

Kolín /FOTOGALERIE/ – Práce na rekonstrukci autobusového nádraží běží dobře. Pracuje se v ulici Dukelských hrdinů, která je toho času z poloviny směrem k nádraží uzavřená, vjet tam mohou jen autobusy. Osobní auta se k nádraží dostávají směrem od Futura, tedy Rorejcovou ulicí. Výsledkem prací by mělo být konečně nové parkoviště. Zastřešený terminál už je v provozu a ani s ním se neobjevily žádné potíže.

Kolín začal restaurovat svůj chrámový poklad

Kolín – Ve zvonici chrámu sv. Bartoloměje bude vystavený tzv. chrámový poklad. V rámci další etapy revitalizace areálu chrámu se nyní přistoupilo k jeho nutnému restaurování.

Po opravě páteřního vodovodu vytvoří jen provizorní povrch

Kolín – Už zhruba do poloviny tohoto měsíce by mělo být hotové aktuálně budované parkoviště v Březinově ulici. Vyjde přibližně na dva miliony korun a ve značně vytížené sídlištní lokalitě přidá 34 nových parkovacích míst. V příštím roce by se podle slov starosty Víta Rakušana měla v této oblasti rozeběhnout celková rekonstrukce až k ulici Na Magistrále, kde se nyní opravuje vodovod.

Cyklostezka půjde podél celé výpadovky z Kolína

Kolín – O tom, že vznikne bezpečná cyklostezka podél Havlíčkovy ulice, se hovoří už dlouho, její vybudování ale není úplně jednoduché. Ani ne tak kvůli terénu jako kvůli vlastnickým vztahům.

Snoubenci se berou ve sklepení, nad rybníkem i mezi fotbalovými brankami

Kolínsko – Je libo svatbu na ostrově nebo ve sklepení? A třeba i v pěkném termínu se spoustou osmiček, o kterém se čistě teoreticky dá předpokládat, že ho mužská polovina páru po pár letech nezapomene? K obojímu je teď příhodná doba. Osmičková data jsou už v dohledu a o svatby je zvýšený zájem.

Do ulic nově půjdou jen určité druhy svítidel

Kolínsko – Závazné standardy pro veřejné osvětlení města vydala v těchto dnech kolínská radnice. Tato pravidla stanovují základní podmínky pro výstavbu, obnovu a údržbu lamp a jsou předpisem pro projektanty, investory, zhotovitele i pro správce veřejného osvětlení.

KRÁTCE: Ovčáreckou ulici čeká ještě jednou uzavírka

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

Sucho si vybírá daň, hasiči jezdí jak o závod

Kolínsko – Horko, sucho, požár. Bohužel jednoduchá rovnice, s jejímž výsledkem se nyní potýkají hasiči ve všech koutech regionu a samozřejmě také ti, kterým plameny způsobily újmu.

V obcích přibývají mladé rodiny, stávající školky nestačí

Kolínsko – Řadě obcí v regionu dlouhodobě chybí dostatečná kapacita mateřských škol. Prázdniny se tak staly obdobím, kdy se rozjelo nebo už finišuje budování nástaveb a přístaveb školek nebo i zcela nových objektů.

Veřejnost se seznámí se studií rekonstrukce historické sýpky

Plaňany – Sýpka Mírkovské tvrze zažila za téměř půl tisíciletí své historie doby rozkvětu i úpadku, ovšem časy, kdy jí hrozilo srovnání se zemí, nebyly, jak by se mohlo zdát, jen za dob středověkých válek.

Na silnici od Ovčár se dělá nový povrch

Kolínsko - Na silnici číslo 328 od kruhového objezdu u Ovčár směrem k dálnici musejí řidiči počítat s dopravním omezení na osmikilometrovém úseku. Finišuje tam pokládka nového povrchu, rychlost je omezená na 50 km/hod., platí zákaz předjíždění, na několika místech je provoz převeden do protisměru, dopravu řídí pracovníci stavby.

OBRAZEM: Polnochrčickou neckiádu uspořádali ve stylu westernu

Polní Chrčice – Neckiády i neckyády patří dnes k tradičním a oblíbeným letním radovánkám a pořádají se ve všech koutech regionu i republiky. Ta polnochrčická se však řadí přímo k zakladatelkám této tradice. V sobotu v obci uspořádali už úctyhodný 32. ročník.

OBRAZEM: Na řepařské drážce jezdila parní lokomotiva

Kolín - Parno a parní jízdy. To byla sobota na Kolínské řepařské drážce. Není divu, že kdo mohl, zchladil se, jak to jen šlo. Sebe i kamarády. Parní jízdy pokračují na drážce i v neděli a každý víkend, během prázdnin přibyly do jízdního řádu ještě dieselové středy.

Skanzen chystá dožínky i opravu střechy cenného domu

Kouřim – Letní sezóna muzea lidových staveb je v plném proudu. Vloni ho navštívilo téměř 30 tisíc lidí a podle současných statistik to vypadá, že letos bude návštěvnost stejná, možný vyšší.

Do letních kin v regionu míří stovky diváků

Kolínsko – Prázdniny se pomalu blíží ke své polovině a s nimi i typická letní zábava, kterou je promítání pod širým nebem.

KRÁTCE: Hasiči z Mančic slaví 130 let

Kolínsko - Kam vyrazit za kulturou a zábavou?

Chatu za půl milionu seženete v regionu jen stěží

Kolínsko /INFOGRAFIKA/ – Rekreační sezóna je v plném proudu. Obyvatelé regionu zamířili za odpočinkem do dovolenkových destinací nebo na své chaty a chalupy. Tedy ti, kteří je mají. Ti, kteří o koupi ještě uvažují, si budou muset na pořízení rekreační nemovitosti v regionu připravit částku od tři čtvrtě milionu až třeba do tří milionů. Dají se sehnat chatky i kolem půl milionu, ale není jich mnoho a samozřejmě částce odpovídá stav a velikost nemovitosti.

Příměstské tábory už mají jen poslední volná místa

Kolín - Kdo z rodičů volí pro prázdninové vyžití svých dětí příměstské tábory, nemá už na přihlášení na srpnové turnusy mnoho příležitostí. Dost často jsou už plně obsazené a pokud ne, zbývají už na každý jen zhruba jedno až tři poslední volná místa.

KRÁTCE: Na TPCA Beat Festivalu zahrají Pekař, Žlutý pes či No Name

Kolínsko - Kam vyrazit za kulturou a zábavou?

Kolínsko našlo spoustu lip svobody a další vysadí

Kolínsko – Celkem 15 lip srdčitých a malolistých přihlásilo do současné doby Kolínsko do projektu Stromy svobody. Do vyhledávání stromů vysazených při vzniku republiky, při výročích a dalších příležitostech se zapojila města a obce, spolky, informační centra, ale i jednotlivci včetně čtenářů Kolínského deníku. Další lípy svobody se budou v regionu ještě vysazovat při příležitosti stého výročí republiky, města a obce chystají doprovodné programy.

Aplikace Kolín v mobilu nově upozorňuje na čištění ulic

Kolín – Aplikace Kolín v mobilu, která je jednou ze součástí rozsáhlého projektu Smart City Kolín, prošla obnovou, přibyly v ní nové funkce. Verze 3.7 je již ke stažení na webových stránkách města Kolína nebo prostřednictvím Obchod Play, AppStore nebo případně Windows Store.

KRÁTCE: Pokročily přípravy na rozšíření skateparku

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

Jedno gymnázium už je pod lešením, druhé čeká na smlouvu

Kolín/Český Brod – Krásné historické budovy gymnázií se chystají na rekonstrukce. V Kolíně už je gymnázium pod lešením, českobrodské gymnázium čeká už jen na podpis smlouvy se stavební firmou a mělo by se co nejdříve začít.

V zamčeném bytě nalezli mrtvého muže

Kolín - Hasiči museli v pátek večer otevřít dveře bytu v Jateční ulici v Kolíně poté, co bylo podezření na možnost úmrtí. Podezření se bohužel potvrdilo, uvnitř byl nalezen mrtvý muž. Podle předběžných informací, jak potvrdila policie, se jednalo o přirozené úmrtí bez cizího zavinění.

Práce kolem chrámu pokračují, dlažba bude nakonec v rovině

Kolín /FOTOGALERIE/ – Práce na rekonstrukci areálu chrámu sv. Bartoloměje pokročily do další fáze.

Vody není moc, obce hledají další zdroje

Kolínsko /INFOGRAFIKA/ – Na to, že je půlka prázdnin, je to s vodou letos zatím docela dobré. Na tom se shodují starostové z Kolínska. Dobře ale vědí, že může být hůř, a obyvatelé některých obcí to už také na vlastní kůži zažili.

Na odbory dopravy se nahrnul několikanásobek žadatelů

Kolínsko - Třetí týden platnosti má za sebou novela zákona, podle níž si nově mohou lidé podat žádost o vydání řidičského průkazu u kteréhokoliv obecního úřadu s rozšířenou působností, tedy nikoliv nutně tam, kde mají trvalé bydliště. Pro tyto obce, tedy v případě našeho regionu Městské úřady v Kolíně a Českém Brodě, to přineslo několikanásobné navýšení počtu klientů, podobně jsou na tom i v Říčanech.

Největší věřitel stále Kolínu dohlíží na rozpočet

Kolín - Změna smlouvy s Českou spořitelnou na největší z úvěrů, které v současné době město Kolín má, je oficiálně podepsaná. Výsledky jsou takové, jaké město předpokládalo.

KRÁTCE: V Českém Brodě začali likvidovat plevel jinak

Český Brod – Technické služby Český Brod začaly používat novou metodu likvidace plevele. Jde o likvidaci horkou vodou, která je ekologicky šetrnější než jedovaté chemické prostředky, které jsou nebezpečné pro své okolí.

Nehoda v Pňově si vyžádala dvě těžká zranění

Pňov – K těžké dopravní nehodě došlo v pondělí odpoledne v Pňově. Podle prvotních informací se tam srazila dvě osobní auta. 

KRÁTCE: Českobrodsko má nová protipovodňová opatření

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

Oprava Zlaté uličky startuje, hotovo by mělo být v září

Kolín – Několikrát odkládaná kompletní rekonstrukce Zlaté uličky, po které obyvatelé volají už několik let, startuje v pondělí předáním staveniště vybrané firmě. Opravovat ji bude nakonec AVE Kolín.

Autobusy s průjezdem terminálu nemají problém

Kolín /FOTOGALERIE/ – Ostrý provoz nově vybudovaného zastřešeného terminálu na rekonstruovaném autobusovém nádraží jede první čtyři dny. Autobusy tam v pořádku fungují.

Místo zchátralého cukrovaru bude nový parkovací dům

Cerhenice /VIZUALIZACE/ – První parkovací dům v širokém regionu vznikne v Cerhenicích. Podle slov starosty Marka Semeráda by se měl začít stavět už příští rok. Měl by vyrůst v areálu bývalého cukrovaru, který dlouho patřil mezi tzv. brownfieldy. 

AKTUALIZOVÁNO

Obchvat Kolína uzavřela hromadná autonehoda

Kolín /FOTOGALERIE/ – Na obchvatu Kolína ve směru ze Šťáralky na Kutnou Horu došlo ve čtvrtek kolem 14. hodiny k hromadné dopravní nehodě čtyř aut. 

Policie žádá o pomoc při objasnění dopravní nehody

Ovčáry – Policie se obrací na veřejnost s prosbou o pomoc při objasnění dopravní nehody z 2. července. Došlo k ní v Ovčárech kolem 15:45 hodin.

Prostor před poliklinikou se razantně změní

Kolín – Polikliniku za čas možná příchozí nepoznají. Chystá se totiž velká přeměna její tváře, konkrétně čelního vstupu ve směru ze Smetanovy ulice.

Podchod se zřejmě začne stavět nejdříve v roce 2021

Kolín – Projekt Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) na vybudování podchodu pod kolínským nádražím dostal zelenou. Nyní se začalo projektovat.

TPCA Beat festival pomůže postižené dívce

Kolín – Přípravy na jednu z největších kulturních akcí regionu takřka finišují. V sobotu 28. července roztančí Kmochův ostrov už pojedenácté TPCA Beat festival – tradiční dostaveníčko regionálních kapel okořeněné plejádou hudebních hvězd.

Zastřešený autobusový terminál najíždí na ostrý provoz

Kolín – Odjezdová stanoviště na aktuálně modernizovaném autobusovém terminálu se stěhují na novou plochu pod již kompletně dokončené zastřešení. Stavba je předána do předčasného užívání, na ostrý provoz se najíždí ve středu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT