VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA MARTINKOVÁ

Jana Martinková / Kolínský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kam za zábavou i poučením?

Kolínsko - Co se děje v regionu?

Projekt společnosti Post Bellum spojuje mladou generaci s pamětníky totality

Kolínsko – Zajímavý projekt uskutečňuje v současné době na Kolínsku obecně prospěšná společnost Post Bellum. Základní myšlenkou projektu, který získal podporu z grantového programu TPCA pro Kolínsko, je fakt, že současná mladá generace už nemá žádnou osobní zkušenost s nedemokratickými režimy, které v naší zemi panovaly téměř půl století. Neví, jaké svobody a práva byly jejím dědečkům a pradědečkům brány, jak za ně bojovali, jakých nespravedlností se stali svědky i oběťmi. 

OBRAZEM: Cerhenicemi prošel lampionový průvod

Cerhenice – I přes chladné a deštivé počasí si výročí 17. listopadu připomněly v Cerhenicích lampionovým průvodem na dvě stovky lidí. Součástí pochodu světlušek byl také křest nového kalendáře s fotografiemi městyse.

OBRAZEM: Ve Starém Kolíně vyráběli adventní věnce

Starý Kolín – Že advent klepe na dveře, není jistě třeba připomínat. Vědomi si toho jsou i členové Českého zahrádkářského svazu ve Starém Kolíně, kteří na sobotní odpoledne připravili milé tvoření adventních věnců pod vedením aranžérky Hany Nesvadbové z Velkého Oseka. Naučit se zajímavým technikám a vyrobit si něco hezkého na dokreslení sváteční atmosféry přišli malí i velcí, převažovaly samozřejmě dámy.

Startuje oprava sídlištní magistrály

Kolín - Oprava Masarykovy ulice, alias sídlištní magistrály startuje. Plánovaný termín zahájení rekonstrukce je od úterý 14. listopadu. Pracovat by se mělo do 3. prosince.

Kolín si připomene Borise Volka

Kolín – U pamětní desky Borise Volka budově Střední průmyslové školy strojírenské v Heverově ulici v Kolíně, si členové konfederace politických vězňů připomenou 65. výročí smrti tohoto někdejší studenta kolínské průmyslovky. Boris Volek byl popraven komunistickým režimem ve svých 24 letech 11. listopadu 1952.

Kolín bude školit poslance v oblasti chytrých řešení

Kolín – Certifikát, stvrzující hlavní cenu v prvním ročníku soutěže Chytrá radnice, má už čestné místo na stěně kolínského městského řadu. Tato kategorie hodnotila komplexnost nabízených chytrých řešení. Kolín byl nominován i dalších kategoriích, jednu dílčí (životní prostředí) vyhrál. „Dlouhodobě propagujeme filosofii, že řešení mají být účelná, nikoli samoúčelná. Zkrátka nechceme řešení jen na efekt,“ shrnul starosta Vít Rakušan.

Na lávce přes Labe začínají přibývat zámky lásky

Kolín /FOTOGALERIE/ – Projdete-li se po visuté lávce přes Labe, nelze si nevšimnout zhruba pěti desítek připevněných zámečků s křestními jmény, srdíčky, monogramy spojenými znamínkem plus a občas i s daty umístění.

Kolín sčítá škody po vichřici

Kolín – Město postupně likviduje škody po vichřici. A tím pádem i sumarizuje. Výsledek vidí místostarosta Michael Kašpar jako velmi dobrý a jako důsledek projektu Stromy pod kontrolou. „Zkrátka stromy ve městě jsou posuzovány a průběžně se ty, které by mohly spadnout, kácí, i když se to někomu nelíbí,“ předeslal místostarosta.

Zlatá ulička se letos neopraví, nenašel se nikdo, kdo by to udělal

Kolín - Ještě letos do zimy chtělo město stihnout opravu krásné a zároveň odpudivé Zlaté uličky. Tedy zejména staré kanalizace, která se umí dost nesympaticky dostávat i na povrch. Jenže radnice musí vyhlásit nové výběrové řízení na firmu. Ne že by to první bylo špatně, ale nikdo se do něj nepřihlásit. Ani jedna jediná firma. 

Kam za kulturou a zábavou: v domě dětí se bude nejen dýňově soutěžit a strašit

Kolínsko - Přinášíme vám přehled událostí z Kolínska.

Bytové domy budou možná nižší

Kolín – Na pozemku vedle Futura, kde jsou dnes už drahnou dobu jen rozbourané zídky, původně developer plánoval výstavbu vysokých bytových domů. Nyní se ale situace mění. V přízemí objektů měla být pasáž s obchody podobná jako nově ve Václavské ulici a nahoře byty. Začínat měly první nižší částí o čtyřech patrech, další byty měly být v šesti i dokonce sedmi poschodích. Na tento projekt je stále platné územní rozhodnutí.

Autobusové nádraží v Kouřimi se rozzáří

Kouřim - Autobusové nádraží v Kouřimi začíná zářit květy. Zatím jsou jen z papíru, na jaře to ale bude jinak. Byl zde totiž zahájen projekt Rozzářené kouřimské nádraží, na který město získalo podporu z grantového programu automobilky TPCA.

V Kolíně vzniká unikátní linie teras nad řekou

Kolín – Kolín má tu smůlu, že nemůže mít u historického centra promenádu kolem řeky, jako to mají v jiných městech. Těsně u Labe totiž vede trať. Co se však zdá být jasně neřešitelné, někdy oklikou východisko má. Kolín to postupně řeší otvíráním teras za domy na náměstí, jež jsou zadními částmi situovány nad řeku. Vzniká tak vlastně unikátní linie teras na skále nad Labem.

Kamion se zasekl pod závorou

Úvaly – Na železničním přejezdu v Husově ulici uvízl pod závorami kamion. „Na kabinu nákladního vozu spadla závora,“ potvrdila policejní mluvčí Eva Hašlová.

Kriminalisté pátrali na golfu

Kouřim - Okolí golfového hřiště v Molitorově u Kouřimi, kde byl v neděli nalezen mrtvý předseda golfového klubu, ve čtvrtek prohledával tým kriminalistů.

Rekonstrukce sídlištní magistrály je za dveřmi, řidičům přinese omezení

Kolín – Plánované práce na rekonstrukci kolínské sídlištní magistrály, tedy Masarykovy ulice by měly začít 14. listopadu. „Ulice bude zcela uzavřená. Objízdná trasa bude vedena ulicemi Tyršova a Družstevní,“ uvedla mluvčí radnice Iva Blümelová.

Místo vraždy je pusté a ponuré

Kouřim - Město Kouřim a jeho občané se vzpamatovávají ze strašlivé události, ke které zde v uplynulých dnech došlo. Mrtvého muže tam našli podle informací Kolínského deníku na parkovišti mezi dvěma auty u golfového areálu v Molitorově. Provedená pitva následně potvrdila, že zemřel násilnou smrtí.

Konečně v Praze dostali rozum, říkají v Cerhenicích

Kolínsko – Krajský výkonný výbor pražské ČSSD souhlasil s opětovným vstupem bývalého premiéra a někdejšího předsedy sociální demokracie Jiřího Paroubka zpět do strany.

AKTUALIZOVÁNO

Pitva potvrdila, že v Kouřimi se nejspíš vraždilo

Kouřim - Muže, jehož tělo bylo nalezeno v neděli v Kouřimi – Molitorově u golfového klubu, nejspíš někdo zavraždil. „Výsledky soudní pitvy jsou již hotové, pravděpodobně se jednalo o násilnou smrt,“ potvrdila policejní mluvčí Jana Štajnerová.

Žáci deseti škol staví závodní auta

Kolínsko – Základní školy Pečky, Český Brod, Poříčany, Cerhenice, Velim, Starý Kolín, Zásmuky, Kutná Hora, 6. ZŠ Kolín a Uhlířské Janovice se zapojily do projektu Cadet Grand Prix Kolín.

Dobrovolníci začali s výsadbou

Kolínsko - Nově vysazené stromky začaly zapouštět kořeny v Křečhoři, Hořanech, Červených Pečkách nebo Pňově. Dobrovolníci, školy, spolky, obce se zapojily do projektu Tisíc stromů pro Podlipansko, který získal podporu z aktuálního ročníku grantového programu TPCA pro Kolínsko. Sázet se bude ještě ve Vrbčanech, Třebovli, Bečvárech, Osečku, Drahobudicích či Lošanech.

Kolín získal první místo v soutěži Chytrá radnice

Kolín /FOTOGALERIE/ – Hned dvě ocenění během čtrnácti dnů si odnesl Kolín za své smart projekty v různých oblastech. S chytrou klíčenkou získal první místo v kategorii Zákaznická zkušenost na mezinárodní konference IDC IOT, kde porazil tři desítky nominovaných projektů. Vítězem se stal také v právě zakončeném prvním ročníku klání Chytrá radnice, které pořádal úřad vlády.

Dušičky za dveřmi a lidé se nedostali na hřbitov

Kolín /OBRAZEM/ - Desítky a desítky rozmrzelých a naštvaných lidí před cedulí informující o uzavření hřbitova kvůli kalamitnímu stavu po silném větru. Tak vypadalo pondělí před zavřenými vraty kolínského centrálního hřbitova.

V Kolíně přibude více než sto parkovacích míst

Kolín – Město se snaží nalézt další možnosti na parkovací místa. Jak potvrdil místostarosta Tomáš Růžička, schválen je už na návrh na oslovení firem na projektovou dokumentaci na nová parkovací místa na sídlišti, konkrétně v ulicích Funkeho, Tyršova, Dělnická a Bezručova. „Dokumentace nám poví přesný počet parkovacích míst, která bude možné v příštím roce vytvořit. Mohlo by se jednat až o pět desítek míst,“ odhadl místostarosta.

Bartoloměj bude stát o 30 milionů méně

Kolín – Město má konečně schválený výsledek zadávacího řízení na obří revitalizaci areálu sv. Bartoloměje. Už se jen čeká, zda se někdo neodvolá, a také na vyjádření Centra regionálního rozvoje co do posouzení zadávacího řízení. I to už je ale otázkou opravdu jen několika dnů.

Jak se volilo na Kolínsku, aneb starosta Kolína je ve sněmovně

Kolínsko – Volební výsledky do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR na Kolínsku vesměs kopírují celorepublikové. Ve většině měst a obcí vyhrálo hnutí ANO, našly se ale i drobné výjimky.

Mezinárodní den archeologie přilákal malé i velké

Kolín /FOTOGALERIE/ - Regionální muzeum v Kolíně připravilo na sobotu zajímavý program při příležitosti Mezinárodního dne archeologie. Něco zajímavého pro sebe si v něm našli malí i velcí, fundovaní průvodci dokázali vždy přizpůsobit svůj výklad věku návštěvníků nebo třeba regionu, odkud do kolínského muzea přijeli.

Před volebními místnostmi stály někde i fronty

Kolínsko – Nečekaný zájem voličů zaznamenali ve volebních místnostech na Kolínsku. Aby lidé mohli dát hlas svým kandidátům do poslanecké sněmovny, vyrazili k volbám ještě dříve, než se volební místnosti otevřely.

ANKETA: Půjdete k volbám?

Kolínsko - Ptali jsme se obyvatel Kolínska, zda půjdou volit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT