VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA MARTINKOVÁ

Jana Martinková / Kolínský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Lidé od 70 let budou jezdit po Kolíně zdarma

Kolín – Od prvního dne letních prázdniny začne v Kolíně platit nový ceník jízdného v městské autobusové dopravě. Shodli se na tom po delších jednáních zástupci vedení města a provozovatele městské dopravy, společnost Arriva východní Čechy. Změna se týká jízdného pro seniory.

Majitel bývalé OVS přiveze do Kolína architekta

kolín - Sem tam vysklená okna, občas utržený okap, tedy tam, kde ještě zbyl po působení větru, opadávající kusy omítky atd. Tak už dlouho vypadá rozlehlý objekt bývalé okresní vojenské správy na náměstí Republiky.

Velké stavby v Kolíně budou pod dohledem kamery

Kolín – Radnice v těchto dnech přichází s trochu nezvyklým krokem. Město umístilo kameru, která bude dvacet čtyři hodin denně sledovat stavební dění při rekonstrukci Pražské ulice. Takto by se to mělo dít i u dalších větších investic.

Nebovidy oslavily 750 let od první zmínky o obci

Nebovidy – V obci si v sobotu za krásného letního počasí připomněli 750 let od první písemné zmínky. Tato zmínka je o tom, že v roce 1268 měl v Nebovidech majetek Kunata z Nebovid.

Válka v krajkách ovládla Křečhoř

Křečhoř – Příjemné letní počasí s mírným větrem na návrší u památníku provázelo sobotní program Bitvy v krajkách – tradiční třídenní vzpomínkové akce na slavnou Bitvu u Kolína v roce 1757.

KRÁTCE: oprava nádraží, schůzka s radními či Piráti ve volbách

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu. 

Začíná výměna vodovodu, který zásobuje celé sídliště

Kolín – Několik let plánovaná rozsáhlá rekonstrukce vodovodu v ulici Na Magistrále startuje v pondělí. Jedná se o páteřní řad, který zásobuje celé staré i nové sídliště na této straně Kolína.

Kdo chce nádobu na plasty, má dnes poslední možnost

Kolín – Poslední termín, kdy si obyvatelé města mohou na radnici požádat o 240 litrovou nádobu na třídění plastů, je dnes. Popelnici firma, kterou město na distribuci vysoutěžilo, doveze lidem až domů a je zdarma, město na pořízení nádob získalo dotaci.

KRÁTCE: K některým hrobům se nikdo nehlásí už patnáct let

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

KRÁTCE: Startuje letní kino na tvrzi

Kolínsko - Kam vyrazit za kulturou a zábavou?

Podnapilí cyklisté si nejčastěji způsobí úraz sami

Kolínsko – Podnapilý cyklista. Jeden z největších strašáků většiny řidičů. Bohužel tyto problémy se nevyhýbají ani silnicím na Kolínsku.

KRÁTCE: Poslední kruhový objezd v Masarykově ulici je hotový

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

V Kolíně přibývají parkovací místa

Kolín – Po městě postupně přibývají parkovací místa. Buduje se jedno nové parkoviště, chystá se rozšíření stávajícího na sídlišti, ale objevují se i nová oficiální stání třeba jen po pár místech, ovšem v lokalitě hodně pomohou.

KRÁTCE: Další silnice čeká zanedlouho rekonstrukce

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

KRÁTCE: V Pražské ulici by se mělo začít kopat opět příští týden

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

Práce na nádraží si vyžádaly uzavírku rušné křižovatky

Kolín /FOTOGALERIE/ – Práce na modernizaci autobusového nádraží si aktuálně vyžádaly uzavírku křižovatky ulic Rorejcova, Dukelských hrdinů a Pod Hroby. Pokládá se totiž nový živičný povrch. Práce by měly být hotové do příštího pondělí, tedy do 18. června. Zastávky autobusů městské dopravy z podélného zálivu v Rorejcově ulici jsou dočasně přesunuté na plochu provizorního autobusového nádraží v ulici Dukelských hrdinů.

V Cerhenicích chystají speciální školku pro autistické děti

Cerhenice – Unikátní mateřská škola, jež nemá v republice obdobu, se otevře od letošního září v Cerhenicích. Speciální soukromá školka, která je již registrovaná v rejstříku ministerstva školství, se bude jmenovat ABA školka a jejím zřizovatelem je spolek Vulnus curare.

KRÁTCE: Další ulice dostaly nový kabát

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

Kmochův Kolín startuje. Vystoupí Václav Neckář, Jaroslav Uhlíř i Tomáš Klus

Kolín – Startuje mezinárodní festival dechových hudeb Kmochův Kolín. Letos je polojubilejní – pětapadesátý. Začne již ve čtvrtek procházkou se starostou a malým koncertem na Kmochově ostrově, pokračovat bude tradičně až do neděle. 

KRÁTCE: Vlaky jezdí odklonem přes Poříčany

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

Maminky potřebují jesle, pomůže nový pavilon školky

Kolín - Město řeší kapacitu mateřských škol a také jeslí, po jejich službách je ve městě značná poptávka.

Budova gymnázia se už brzy chystá pod lešení

Kolín – Na rozlehlé budově gymnázia se co nevidět objeví lešení. Zhruba v polovině měsíce by už totiž stavební firma chtěla zahájit práce na obnově fasády. Město na druhý pokus vysoutěžilo firmu z pražských Vinohrad, která se do práce pustí ve spolupráci s památkáři. Nejvíc práce se samozřejmě plánuje na letní prázdniny.

KRÁTCE: Zastupitelé proberou byty i přidělení peněz organizacím

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

Města těžko shání stavební firmy, hrozí jim i vracení dotací

Kolínsko – Opakovaná výběrová řízení, odkládání oprav, obavy z vracení dotací. To v poslední době trápí leckterá města a obce v regionu. Stavební firmy mají totiž často plno, do výběrových řízení se radnicím občas nepřihlásí vůbec nikdo.

Pravidelným potopám v části sídliště by měl brzy nastat konec

Kolín – Obyvatelé Benešovy ulice a ulice Na Magistrále, zdá se, přijdou o svůj vodní evergreen. Vadit jim to ale s velkou pravděpodobností nebude. 

KRÁTCE: Blíží se Kmochův Kolín, město čeká omezení dopravy

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

Další desítky rodin už nebudou žít v průvanu

Kolín – Město chystá rekonstrukce dalších bytů. Bytový fond města prochází dlouhodobě postupnými opravami, mnohé z bytových domů jsou totiž už staršího data a po modernizaci vysloveně volají.

I po roce protikuřácký zákon stále dělí společnost

Kolínsko – Protikuřácký zákon bude platit 31. května už celý rok a stále je poněkud ožehavým tématem, který většinou lidi polarizuje do dvou skupin. Někteří s ním naprosto nesympatizují, jiní si ho nemůžou vynachválit. Jen malé skupině lidí je otázka zákazu kouření takzvaně jedno.

KRÁTCE: Cyklotour Na kole dětem dorazí i do Českého Brodu

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

Kolín chce do konce roku zavřít záchytku

Kolín – Do konce roku chce město zrušit protialkoholní záchytnou stanici. Přestože legislativa ukládá povinnost provozovat záchytku krajům, nikoli městům a obcím, Kolín ji provozuje vlastně už takříkajíc historicky. Ale už dál nechce. 

Kvůli podezření na bombu policie evakuovala cestující z nádraží

Kolín - Nepříliš vítané pozdvižení zažili v sobotu odpoledne cestující na hlavním vlakovém nádraží. Příčinou bylo podezřelé zavazadlo a obava, že by se mohlo jednat o výbušninu.

KRÁTCE: Bývalá fara prochází opravou

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

Blešák na vzduchu májový déšť minul

Kolín /FOTOGALERIE/ – Další z Blešáků na vzduchu, akcí v Komenského parku, které si získávají na čím dál větší oblibě u prodávajících i kupujících, se uskutečnil během příjemného květnového počasí. Přesně na začátek akce to vypadalo na pěknou bouřku, ale dešťové kapky se jako na objednávku Kolínu vyhnuly. A tak si mohli prodejci v klidu rozložit zboží na deku na trávu, oblečení na sušák na prádlo nebo na šňůru nataženou mezi stromy, na stolečky, lavičky a někteří si přivezli i malý stáneček.

Strany a hnutí už finišují s kandidátkami do komunálních voleb

Kolín – Na začátku října půjdou voliči opět k hlasovacím urnám vybírat ty, kteří další čtyři roky povedou jejich města a obce. Politické strany a hnutí už tedy mají nejvyšší čas na sestavení seznamu lidí, kteří se budou o důvěru voličů ucházet. Z velké většiny už mají kandidátky takřka hotové a dolaďují detaily.

KRÁTCE: Tradiční keramický den a Setkání Kostelců uzavře náměstí a okolí

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

Jsou města na Kolínsku zelená? Rozdíly jsou propastné

Kolínsko /INFOGRAFIKA, ANKETA/ – Dá se městům v regionu říkat zelená? Jak kterým. Mezi podílem zelených ploch na celkové výměře jsou mezi městy propastné rozdíly.

V areálu zámku bude poprvé po letech osvětlení

Kolín – Areál kolínského zámku se po dlouhých letech dočká osvětlení. „Po pravdě řečeno, nějak si nevybavuji, že by tam vůbec kdy bylo osvětlení kromě takové velké lampy jak ve vjezdu do JZD. Možná tam bylo osvětlení v dobách, kdy ještě lampy chodil rozsvěcet ponocný. Ale ty jsem nezažil,“ směje se Kolíňák Filip Dřískal.

Nahá žena se koupala ve fontáně. Po policistech házela oblečení

Kolín – Pozdvižení na Karlově náměstí způsobila v úterý těsně před polednem žena, která se jala osvěžit ve fontáně v rouše Evině. Na místo se sjely osádky záchranné služby, městské i státní policie.

KRÁTCE: Na trati Praha – Kolín – Česká Třebová jsou výluky

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy regionu.

KRÁTCE: V aplikaci Řídím Kolín přibylo hlasování o kvalitě života

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy regionu.

O termínu opravy Nového mostu zatím není jasno

Kolín - Plánovaná rekonstrukce Nového mostu, který je v majetku kraje, vyvolala ve městě řadu otázek a nejasností. Nejzásadnější jsou, kdy oprava začne a zda bude celková, nebo jen částečná uzavírka. V obou případech lze očekávat obří dopravní komplikace.

OBRAZEM: V Pečkách se sešla stovka členů rodu Hrubešů

Pečky – Premiéru měl v sobotu odpoledne v pečeckém kulturním středisku sraz rodu Hrubešů. Zorganizoval ho Vladimír Hrubeš, původně rodák z Kolína, který na tvorbě rodokmenu pracoval plných sedm let. Výsledkem bylo vystopování celé rodové linie od, jak sám říká, „praotce Hrubeše“ až ve 14. století a v sále kulturního střediska stovka jeho potomků od 0,5 do 92 let.

OBRAZEM: Děti si užily den u Labe

Hradišťko I – Příjemný celodenní program si užily děti v sobotu v Přístavu U Dvou vorvaňů. Připravena byla spousta soutěží, ke zhlédnutí byly ukázky práce záchranářských složek nebo třeba nadšenců modelářů na suchu, ve vodě i ve vzduchu a samozřejmě nemohly chybět neodmyslitelné sladké odměny. Výtěžek akce poputuje nadačnímu fondu Šance onkoláčkům.

OBRAZEM: Cena města Kolína se odehrála na jízdárně

Kolín - Předposlední květnový víkend patřil na kolínské jízdárně jarní Ceně města Kolína, prvním letošním skokovým závodům. Sjelo se kolem stovky koní a jezdců z celé republiky i sousedního Slovenska. Letos se nejednalo o závody v rámci seriálu Český skokový pohár známé jako Velká cena Kolína, ale o základ nové tradice se jménem Cena města Kolína.

Na Melanomový den přišlo 75 pacientů různého věku

Kolín – Každoroční květnovou preventivní akci Melanomový den uspořádalo letos opět kožní oddělení Oblastní nemocnice Kolín. Cílem  je upozornit širokou veřejnost na nebezpečně vzrůstající výskyt maligního melanomu a informovat o varovných signálech, které by měly pacienta vést k návštěvě dermatologa.

Oprava budovy vlakového nádraží by mohla začít v červnu

Kolín – Rekonstrukce autobusového a vlakového nádraží nebude hotová současně, jak se o tom ještě před pár měsíci hovořilo. „Vždycky jsme o tom trochu pochybovali,“ říká starosta Vít Rakušan.

Vítězné stavby roku dostaly certifikáty

Kolín /FOTOGALERIE/ – Generální obřad udílení certifikátů výročního klání Stavba roku středních Čech, které organizuje Obchodní grémium Kolín, se uskutečnilo v prostorách Obchodních tiskáren Kolín (OTK). Generální ředitel společnosti Pavel Klimuškin při této příležitosti převzal vydání městské encyklopedie Kolínské pojmy, v níž OTK získaly samostatné heslo. Hlavním gratulantem byl gynekolog a porodník Jiří Dvořák, úřadující Osobnost roku Kolína, jehož imatrikulační ceremoniál se nedávno uskutečnil v historickém sále podnikatelského inkubátoru Cerop.

Blešáky na vzduchu získávají čím dál víc na oblibě

Kolín – V pořadí už šestý Blešák na vzduchu se uskuteční ve čtvrtek 24. května v Komenského parku v Kolíně. Po úspěšném zahájení sezony před pár týdny organizátoři opět doufají v hojnou účast.

KRÁTCE: Bezdomovci okupují dům ve Školské ulici

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy regionu.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT