VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA MARTINKOVÁ

Jana Martinková / Kolínský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Dřeviny z Kolínska usilují o titul Strom svobody

Kolínsko – Města a obce v regionu se připojují k akci Stromy svobody a vyhledávají stromy symbolizují vznik Československé republiky. V letech 1918 a 1919 jich lidé vysadili tisíce. A sázely se i v pozdějších letech (1928, 1945, 1968) vždy, když si lidé chtěli připomenout a oslavit význam svobody a demokracie.

KRÁTCE: Ve společenském domě vymění klimatizaci

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kolínska.

Po zloději pátral vrtulník

Velim – Policejní vrtulník s termokamerou propátrával v noci na neděli široké okolí Velimi. Policie se totiž snažila nalézt muže, kterého řidič přistihl při krádeži nafty ze zaparkovaného auta. Pachatel se dal na útěk a nedaleko bylo nalezeno jiné vozidlo, které je hlášené jako odcizené.

Ambulance pohotovosti pro dospělé se přemístí

Kolín – Z důvodu plánovaných stavebních úprav v budově CH – modernizace chirurgické ambulance – v areálu Oblastní nemocnici Kolín bude od 1. února ambulance lékařské pohotovostní služby pro dospělé přemístěna do prostor revmatologické ambulance v budově K.

Supermarket ve velké průmyslové zóně otevře do letošních Vánoc

Kolín – Supermarket v průmyslové zóně Kolín – Ovčáry by měl stát (a otevřít) do letošních Vánoc. Potvrdila to s odvoláním na developera kolínská radnice. Jaký obchodní řetězec zde bude své zboží nabízet, je ale stále tajemstvím. Prozradit by se mělo snad zhruba během týdne.

Lidé v regionu Kolínska volili velmi rozdílně

Kolínsko - Volební výsledky na Kolínsku se příliš neliší od celorepublikových, o něco více hlasů, než je celorepublikový průměr, dali lidé z Kolínska Miloši Zemanovi. Rodné město Miloše Zemana – Kolín – dalo svému rodákovi 40,54 procenta. Jeho soupeř pro druhé kolo Jiří Drahoš získal od Kolíňáků 26,05 procenta. 

KRÁTCE: Zvýší kontroly nebezpečného parkování

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

Petice zabrala, Sendražice budou mít brzy vlastní rozhlas

Kolín/Sendražice – Zhruba měsíc poté, co obyvatelé Sendražic předali vedení města petici za zprovoznění separátního pracoviště pro hlášení oddělených lokálních zpráv pro tuto příměstskou část, jim odešla oficiální odpověď.

Obyvatele Vinice tyranizují řidiči terénních aut

Kolín /INFOGRAFIKA/ – Závažný nešvar sev poslední době rozmohl v lokalitě Vinice. I přes zdejší zákaz vjezdu si místo oblíbili majitelé terénních aut a čtyřkolek. Rekultivovaná někdejší skládka, tedy pěkný kopec, jim dává pro dovádění v bahně ideální podmínky. Nadšení jsou z toho ale patrně jen oni. „Baví je, že to hrabe, lítá bahno a ještě se u toho fotí,“ popsal jeden z obyvatel Vinice.

Dětské hřiště by nebylo od věci

Kolín - Obyvatelé Kolína by podle podnětů, které se našly v bedně přání, tradičně už řadu let umístěné pod vánočním stromem na Karlově náměstí, uvítali nové dětské hřišti v blízkosti takzvaného kojeneckého ústavu, tedy Dětského centra Kolín v Tylově ulici.

Kolíňáci poslali radnici přes Ježíška 75 dopisů

Kolín – Celkem 75 dopisů obsahovala bedna přání, která je tradičně už řadu let umístěná pod vánočním stromem na Karlově náměstí a poslední roky ji většinou v období kolem Tří králů vedení města otevírá.

Poslali peníze dětským domovům

Veltruby - Podporu pro domovy dětí, sociální zařízení a pečovatelské služby schválilo zastupitelstvo obce Veltruby.

Útulkem prošlo 182 psích ztracenců

Kolín – V roce 2017 přijal psí útulek celkem 182 psů. Toto číslo je na chlup stejně jako v roce 2016. „Z toho jsme 81 hafíků vydali původním majitelům, 94 psíků do náhradní péče a na konci roku v útulku bydlelo šest pejsků,“ upřesnila vedoucí útulku Alice Vlková. Stejně jako v roce 2016 nemuseli v útulku žádného pejska nechat uspat. „Za to jsme úplně nejvděčnější,“ říká Alice Vlková. Bohužel jedna fenka, která byla účastníkem autonehody, umřela během přepravy do útulku.

Kolín se co do zadlužení dostal z rizikových čísel

Kolín – S rekordně vysokým rozpočtem více než 1,2 miliardy korun vstoupilo do nového roku město Kolín. Je tomu tak i přesto, že Kolín má stále ještě velký dluh – přes 480 milionů korun. „Ten se za posledních sedm let podařilo snížit o více než 500 milionů. Stále ovšem v roce 2018 zaplatíme na dluhové službě 77 milionů korun,“ shrnul situaci místostarosta Michael Kašpar.

Klub přátel Františka Kmocha rozjíždí taneční odpoledne

Kolín – V prvním měsíci nového roku opět začínají pravidelná nedělní taneční odpoledne na Zámecké, která organizuje za podpory města Kolín Klub přátel Františka Kmocha (KPFK).

Plesová sezóna v Kolíně startuje už v pátek

Kolín – Sotva skončily Vánoce a oslavy příchodu nového roku, už tu je hlavní plesová sezóna. Letos si pospíšila, plesů je hodně, a tak se tóny prvního z nich z nich rozeznějí ještě před svátkem Tří králů. Konkrétně začne již v pátek v Městském společenském domě Kolín.

Zámek povstal z ruin, dnes patří k vyhledávaným cílům

Škvorec - Pokud dnes navštívíte Savoia Castle ve Škvorci, neuvěříte, že ještě před deseti lety tu nebyl zámek, ale ruina se zříceným mostem, propadlými stropy, k nebi se nezřídka smutně zvedaly jen rozpadající se zdi a na to, co nespadlo samo, si už brousily zuby bagry pod hlavičkou platného demoličního výměru. Osud někdejší středověké pevnosti a oblíbeného sídla Marie Terezie Savojské byl už téměř zpečetěn.

Nemocnice dostala dvě ocenění

Kolín - Oblastní nemocnice Kolín obdržela za rok 2017 dvě ocenění v kategorii Bezpečnost a spokojenost zaměstnanců. V této kategorii byla Oblastní nemocnice Kolín vyhodnocena Nejlepší nemocnicí kraje a nemocnice Kutná Hora získala třetí místo v kraji.

Následky Silvestra trpí někteří lidé doteď!

Kolínsko – Následky silvestrovského a novoročního veselí. Dnes si to ještě pamatujeme a říkáme si „ano, ano, je potřeba na to dát pozor“. A za rok to opět většina zapomene. Ale třeba ne úplně všichni. Třeba se najde někdo, kdo si vzpomene na tradiční věty, jak záchranáři opět zažili jeden z nejnáročnějších dnů své služby v roce.

Vedení města a nemocnice přivítalo první kolínské miminko

Kolín - Mamince letošního prvního kolínského miminka přišli ve středu do kolínské porodnice pogratulovat starosta Vít Rakušan s místostarostou Michaelem Kašparem a ředitelem nemocnice Petrem Chudomelem.

Jiří Šafařík převzal imatrikulační certifikát

Kolín – Samotný závěr roku zvolili organizátoři ze Spolkové rady Kolín pro imatrikulační ceremoniál v pořadí 26. laureáta Osobnosti Kolína, stavitele a kapelníka Jiřího Šafaříka. Na slavnosti v salónku v nejvyšším patře hotelu Theresia se sešli členové spolkové rady, přátelé Jiřího Šafaříka, samozřejmě rodina a další gratulanti.

Kam na Kolínsku za zábavou a kulturou

Kolínsko - Kam můžete vyrazit za kulturou a zábavou? Přečtěte si náš přehled.

Kam za kulturou a zábavou

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních a sportovních událostí.

Rozjela se aplikace Řídím Kolín. Stačí se zaregistrovat

Kolín – Novou aplikaci právě spustila kolínská radnice. Má názvem Řídím Kolín a umožňuje větší zapojení veřejnosti do rozhodování o dění ve městě. „Cílem projektu, do kterého se lze zaregistrovat na webových stránkách www.ridimkolin.cz, je přiblížit radnici občanům a získat jejich názor na různé aktivity města. Aplikace bude využívána pro všechny ankety nebo průzkumy,“ uvedla mluvčí radnice Iva Blümelová.

U nádraží na čas ubyde 70 parkovacích míst

Kolín – Na sedm desítek parkovacích míst dočasně ubyde u autobusového nádraží, kde postupuje jeho přestavba na moderní zastřešený terminál. Řidiči z toho samozřejmě nejsou nadšení, ale chápou, že jinak to vyřešit nelze.

Kam na Kolínsku v lednu za kulturou?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Město modernizuje kamerový systém

Český Brod – Celý letošní rok procházel městský kamerový systém zásadní modernizací. Místo zastaralého bezpečnostního programu byl pořízen moderní monitorovací software, dále byl systém doplněn o nový záznamový rekordér se záznamovou kapacitou 36 TB. „Systém je nyní možno rozšířit až na 64 kamerových bodů,“ upřesnil informatik, správce IT Tomáš Hor.

OBRAZEM: Živý betlém přivítal stovky lidí

Kolín - Závěrečnou oddílovou akcí TK Arnika je každý rok už tradičně Živý betlém. Letos se opět konal na Boží hod v Komenského parku a byl navíc jubilejní - desátý. "Je snad nejvíc lidí ze všechny ročníky," prohodili mezi sebou organizátoři z Arniky.

Z Kolína zmizí padesát reklamních laviček, nahradí je nové

Kolín - Nevzhledné lavičky s poškozenými opěradly a otrhanými starými polepy by měly být v Kolíně brzy minulostí. Na jaře dojde k postupné výměně 53 laviček. „Výměnu laviček schválila rada města Kolína v polovině prosince, kdy bylo zároveň jednomyslně schváleno vypovězení smlouvy provozovateli reklamního mobiliáře,“ potvrdila mluvčí radnice Iva Blümelová.

OBRAZEM: Děti vánočně muzicírovaly se seniory

Kolín – Milé setkání krátce před Štědrým dnem se uskutečnilo v městském domově důchodců. Za obyvateli přišly děti z kolínské Školky v lese. A nepřišly s prázdnou. Přinesly s sebou spoustu upřímných úsměvů, chuť připomenout si spolu se seniory vánoční zvyky i společně zahrát na hudební nástroje, jež byly dárkem pro obyvatele domova. Společné muzicírování dětí a seniorů není v domově důchodců prvním, tentokrát se ale neslo ve slavnostním svátečním duchu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>