VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA MARTINKOVÁ

Jana Martinková / Kolínský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kompletní přeměna Pražské ulice vyjde na více než 40 milionů

Kolín /VIZUALIZACE/ – V nejbližších dnech by se mělo rozjet pokračování velké rekonstrukce Pražské ulice, která je jakousi vstupní branou do středu města a dnes rozhodně nevypadá vábně.

Studenti gymnázií vyšli s výzvou před školy

Kolín/Český Brod – Ke čtvrteční studentské stávce na obranu ústavních hodnot v ČR se připojili také studenti Gymnázia Kolín a Gymnázia Český Brod.

Kam za zábavou a poučením v regionu?

Kolínsko - Přinášíme vám tipy na kulturní a vzdělávací akce v regionu. Nabídka je široká. 

V zamčeném bytě našli mrtvou ženu

Kolín – Policejní a hasičské majáky, záchranka, násilné otevření bytu a pak bohužel i vozidlo pohřební služby.

KRÁTCE: Kolín se připojí k tradiční akci Ukliďme Česko

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.  

Schody do nebe přijdou na řadu po opravě okolí chrámu

Kolín – Mezi Kolíňáky se opět začalo celkem hojně mluvit o plánovaných takzvaných schodech do nebe. Budou, nebudou? Platí ještě vůbec tento záměr?

Sendražice mají opět svůj rozhlas

Kolín – Problém s nefunkčností separátního rozhlasu v městské části Sendražice, kvůli kterému vznikla i petice tamních občanů, je vyřešen, rozhlas je nyní už nainstalovaný. Potvrdil to starosta Vít Rakušan.

Zejména starším lidem chybí autobusová zastávka

Kolín – Kvůli opravě Masarykovy ulice jsou uzavřené dvě zastávky městské autobusové dopravy. Zejména starším lidem to způsobilo potíže.

Kam za kulturou a zábavou na Kolínsku?

Kolínsko - Kam můžete vyrazit v regionu? Přečtěte si náš přehled!

KRÁTCE: Dostavují poslední křídlo mateřské školy

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Kam na Kolínsku za kulturou a poznáním? Nabídka je široká

Kolínsko - Přinášíme vám kulturní tipy, kam v regionu vyrazit v nejbližší době. 

Budova gymnázia dostane omítku vytvořenou původní metodou

Kolín /INFOGRAFIKA/ - Po dlouhých přípravách, které obsahovaly například průzkumy z dronů nebo chemické rozbory u Národního památkového ústavu, město vyhlašuje výběrové řízení na rekonstrukci fasád budovy gymnázia. Vyjde na 11 milionů korun.

KRÁTCE: blokové čištění ulic, nová mola na Labi

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu. 

KRÁTCE: Vlaky na trati Pečky – Kouřim nahradí autobusy

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

OBRAZEM. Rekonstrukce Kouřimské ulice pokračuje

Kolín – Velká rekonstrukce Kouřimské ulice pokračuje. Hotovo by mělo být do konce května. Pokud by nepřálo počasí, mohou se práce protáhnout, každopádně ale chce mít radnice Kouřimskou ulici hotovou do Kmochova Kolína.

Zámek dostane další část fasády

Kolín – S příchodem jarního počasí se rozjíždí práce na rekonstrukci fasád kolínského zámku, později pivovaru. Část je hotová už od loňska, nyní se pokračuje na další straně Žerotínského paláce. Město chce poté s úpravami v areálu pokračovat, řeší zejména hmotovou studii nad původními ječnými půdami. Pod nimi jsou velké sklepy, do kterých se dá jít z podnikatelského inkubátoru.

Kolíňáci dostanou nádoby na plast a kompostéry

Kolín /INFOGRAFIKA/ – Během jarních měsíců dostanou obyvatelé Kolína popelnice na plast. Město konečně vyhlásilo výběrové řízení na firmu, která je dodá. Dlouho předtím se komunikovalo s ministerstvem ohledně zadávacích podmínek v rámci dotace, nyní už ale výběr firmy běží a jarní termín by se měl stihnout.

V Ženevě se představilo nové Aygo

Ženeva /FOTOGALERIE/ – Ve světové premiéře se představila v úterý 6. března na ženevském autosalonu nová Toyota Aygo, jedno z trojčat vyráběných v kolínské automobilce TPCA.

KRÁTCE: Mráz zbrzdil práce v Třídvorské ulici

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Kolín se soudí o pozemek v malé zóně

Kolín – Na úterní dopoledne je u kolínského soudu naplánované první jednání ve sporu města Kolína a společnosti Kos. Ta před více než osmi lety koupila pozemek v malé průmyslové zóně na Šťáralce. Při koupi však za místostarostování Romana Pekárka figuroval milionový úplatek. Ani po letech není jasné, komu dodnes nezastavěná plocha patří – zda městu, nebo firmě, jež ho tehdy koupila.

Chytré parkování se brzy rozšíří i na Obecní dvůr

Kolín – Městská rada bude dnes odpoledne projednávat další rozšiřování systému chytrého parkování v Kolíně. Schvalovat má nový projekt pro parkoviště na Obecním dvoře.

Odbahnění Haltýře začne na jaře

Kolín – Po původním zdržení už město vyhlásilo výběrové řízení na firmu, která odstraní bahno z rybníku Haltýř v městské části Sendražice. Zdržení zapříčinilo sondování, při kterém se zjistilo, že rybník má nepropustné dno a tak připomíná spíš velkou louži. Město proto nechalo přepracovat projektovou dokumentaci a celá akce bude nakonec draží. Dno se upraví, aby bylo propustné, opraví se břehy i okolí rybníku a vyčištěno bude koryto potoka, který do Haltýře vtéká.

KRÁTCE: V Českém Brodě budou opět střílet divoké holuby

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Na autobusovém nádraží už roste nové zastřešení

Kolín – Modernizace kolínského autobusového nádraží pokročila k výstavbě nového zastřešení. „Doteď se tak nějak pořád z velké části jenom kopalo a viditelné byly změny nejvíc asi z letadla. Teď už se to rýsuje velmi pěkně. Vypadá to, že to bude velikánské,“ popsala včera dopoledne cestující Irena Kutílková.

OBRAZEM: Labe v Kolíně zamrzá

Kolín – Už několik dní trvající mrazy, kdy ani přes den nevystoupí rtuť teploměru nad nulu, způsobily, že na některých místech začalo zamrzat i Labe. Někde jsou to jen plující ledy, jinde souvislá vrstva od jednoho břehu k druhému.

Do aplikace Řídím Kolín se zatím přihlásilo 500 lidí

Kolín – Kolem pěti set obyvatel se do současné doby přihlásilo v nové aplikaci Řídím Kolín. Tu město spustilo na sklonku loňského roku s cílem umožnit větší zapojení veřejnosti do rozhodování o dění ve městě.

Chytrou klíčenku dostanou všichni školáci v Kolíně

Kolín – Od nového školního roku plánuje radnice vybavit všechny žáky kolínských základních škol chytrou klíčenkou, první svého druhu v republice i Evropě.

KRÁTCE: Po zimní přestávce se opět rozjedou práce v Pražské ulici

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Komenského park by se měl změnit v roce 2020

Kolín – Architektonicko-krajinářské řešení Komenského parku. To je oficiální název, pod kterým komora architektů zanese architektonickou soutěž na kompletní přeměnu parku uprostřed Kolína.

Brzy odstartují opravy v Třídvorské ulici

Kolín – Od prvního březnového dne se chystá částečná uzavírka frekventované Třídvorské ulice. Bude se tam opravovat vodovod. Hned poté naváže rekonstrukce kanalizace, která už si vyžádá úplnou uzavírku. Kvůli tomu, že výkopy budou muset být dost hluboké. Kanalizace by měla přijít na řadu zhruba od začátku dubna a práce potrvají odhadem něco přes měsíc.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT