VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAKUB ŠŤÁSTKA

Jakub Šťástka / Kolínský deník

Zuřivý reportér

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Skautům se daří, potřebují najít ale novou klubovnu. Zájem veřejnosti bude

Kolín – Se školním rokem začal i ten skautský; dveře mnoha oddílů jsou dětem otevřené. Pokud se chtějí přidat do oddílu a zažívat skautská dobrodružství, neměl by být problém najít v oddílu místo.

Vedle zdravotní péče potřebují lidé i psychickou podporu

Kolín /ROZHOVOR/ - Pavlína Havlíková působí jako vrchní sestra oddělení domácí péče v Oblastní nemocnici Kolín. Podle ní v České republice chybí síť hospiců pro paliativní péči.

Musejí si umět poradit se vším. Sestry pro domácí péči leckde chybí

Kolínsko - O domácí péči zájem je: budou ale lidé, kteří by ji pacientům poskytovali? Charita České republiky, která službu v mnoha okresech poskytuje, je ve stávkové pohotovosti.

KRÁTCE: Parkoviště u 'autobusáku' se blíží k dokončení

Kolín - Nemůžete se dočkat, až se v Kolíně objeví nová parkovací místa? Pak byste mohli mít radost z brzkého dodělání další fáze rekonstrukce autobusového nádraží v Kolíně. Následovat by totiž mělo dokončení velké části ulice Dukelských hrdinů a samostatné parkoviště pro automobily. To nabídne zhruba sto parkovacích míst.

Rok poté: Fotbalový kuchař, který nadchl šéfa Pohlreicha, už neživoří

V Dymokurech na Nymbursku mají na fotbalovém hřišti raritu. Hospoda se chlubí známou nálepkou od televizního kuchaře Zdeňka Pohlreicha, která láká hosty k návštěvě. 

Kolín dokončuje dostavbu pavilonu školky, chce rozšířit městské jesle

Kolín - Dobrá zpráva pro rodiče malých ratolestí! Více dětí by v Kolíně mohlo najít místo ve školce. Rozšíření kapacity by se měla dočkat mateřinka v Chelčického ulici v Kolíně.

Do Kolína míří kompostéry, zmizet by mohly velké kontejnery na plasty

Kolín – Kompostéry brzy zamíří ke kolínským domům. Vedení města schválilo smlouvu pro pořízení kompostérů v rámci dotace. Tisícovka jich tedy zamíří nejen k majitelům rodinných domů, ale třeba i zahrádek. Podmínka je jenom jedna: musí se jednat o katastrální území města.

INFOGRAFIKA: Hnutí a strany jdou do voleb i s neotřelými názvy

Střední Čechy /INFOGRAFIKA/ – Možná to znáte sami, možná jste to slyšeli ve svém okolí. Lidé se o politiku nechtějí zajímat, protože jim nepřijde moc zábavná. Možná je nudí. Nebaví je sledovat dlouhá zasedání jejich zastupitelstva, nebo z nich číst zápisy. Ale to by byla velká chyba.

Pamlskovou vyhlášku čeká zmírnění. Zrušené školní bufety ale obnovení nečeká

Kolínsko – Se začátkem školního roku se dostavilo zmírnění tzv. pamlskové vyhlášky. Ta regulovala, co si žáci mohou koupit ve školních bufetech. Týkala se žáků, kteří ještě nesplnili povinnou školní docházku.

Neexistuje obor, který by předurčoval dobrého starostu, říká politolog Srb

Střední Čechy /ROZHOVOR/ – Na politiku musíte mít talent, povolání vás k postu starosty nepředurčuje; takový názor má politolog Vladimír Srb, který působí jako prorektor Vysoké školy politických a společenských věd v Kutné Hoře. Jaké jsou podle něj předpoklady dobrého starosty?

Podnikatelé, učitelé, lékaři. Taková povolání jsou na kandidátkách často

Kolínsko – Komunální volby již klepou na dveře – za měsíc budeme vybírat nové vedení měst a obcí. Profese lidí na kandidátních listinách jsou skutečně rozmanité, ať už se to týká věku, nebo povolání. Některé politické strany říkají, že chtěly pestrou skladbou oslovit co nejvíce voličů, jiné říkají, že složení kandidátky co do různých profesí byla náhoda.

Už nejen autem. Strážníci i úředníci vyjedou na elektrokolech

Kolín - Městští strážníci se na jaře dočkají tří elektrokol. Podle vedení městské policie budou mobilnější a budou dostupnější pro okrajové části Kolína jako Šťáralka, Štítary, Sendražice či Borky. Jedno z elektrokol budou moci využívat i úředníci, třeba když vyrážejí na kontrolní den.

Soused – vězeň? Přicházejí monitorovací náramky

Střední Čechy - Elektronické náramky pro trest domácího vězení by měly být do konce letošního roku realitou podle probační a mediační služby. Ty umožní lepší monitorování výkonu trestu. Začnou jej kvůli tomu soudy udělovat častěji?

Nejlepší sezona koupaliště. Na plavecký stadion si našly cestu davy lidí

Kolín – Léto je definitivně za námi a kolínský bazén a další sportoviště se dočkají posezónních oprav. Některé jsou přitom už v plném proudu. Nejedná se ale o velké opravy, spíše o větší množství menších, řekl Jan Širc, ředitel Správy městských sportovišť Kolín.

Politolog: Okupaci plánovali Sověti několik měsíců dopředu, naznačují informace

Střední Čechy /ROZHOVOR/ – Události srpna 1968, kdy na území Československa vstoupila sovětská armáda, jsou dobře známé. Co ale říká na vojenskou stránku okupace politolog a historik Vladimír Srb, který je prorektorem Vysoké školy společenských věd v Kutné Hoře? Jak dlouho vznikaly plány na okupaci? Byla invaze finančně náročná pro Sovětský svaz? Nejen na to jsme se ho zeptali v našem rozhovoru.

Pečecký park čeká vykácení. Kvůli kůrovci, ničí stromy

Pečky – Pečecký park mizí, v těchto dnech se v něm odehrává kácení. Důvodem je kůrovec. Ten napadl stromy v parku a nyní je čeká pád k zemi. Lidé volají po nových stromech – uvědomují si ale, že to bude trvat, než dorostou do úctyhodných rozměrů těch, které napadl brouk-škůdce.

Sucho a horko se podepisuje na městské zeleni. Z horka začínají stromy opadávat

Kolín – Dlouhotrvající sucho a horko městskou zeleň vyloženě decimuje; o tom se nedá nijak pochybovat. Že je situace vážná, co se týká sucha, dokládají také výzkumníci z webu intersucho.cz, který se problematice věnuje.

Cestování na kole by mohlo být brzy snazší

Kolín – Rádi byste vyrazili do práce, nebo třeba jen tak do města, případně se chystáte někam jet vlakem, ale nechce se vám vytahovat auto a nechávat ho někde celý den někde stát? Řešením bude možná cestování na jízdním kole. Vedení města totiž připravuje pro své obyvatele možnosti, jak mohou svá kola v případě potřeby zaparkovat.

Parkování u nádraží zůstane placené. Zařadí ho do chytrého systému

Kolín – Velká rekonstrukce autobusového nádraží v Kolíně se blíží ke svému zdárnému konci. Místostarosta Kolína Michael Kašpar oznámil, že nyní jako poslední etapu stavební firma dodělává kanalizaci a ulici Dukelských hrdinů, včetně samotného parkoviště.

V Kolíně bude kandidovat do voleb deset stran a hnutí

Kolín – Komunální volby se blíží mílovými kroky, do čela měst a obcí budeme letos své představitele volit 5. a 6. října. Včerejší den však politické strany a hnutí získala registraci svých kandidátních listin, které Kolínský deník získal od odboru správních činností a přestupků.

Pálenky z ovoce: na Kolínsku vedou jablka a hrušky. Zájem je i o třešně

Kolínsko – Ovoce je spousta, lidé začínají chodit o měsíc dříve, říká Pavel Drahota z církvické palírny. Právě do této palírny poblíž Zásmuk zájemci přijíždí se svým ovocem, které se má stát pálenkou.

Boj s ohněm na Karlově skončil. Příčina požáru je zatím neznámá

Kutná Hora /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Hasiči v kutnohorské městské části Karlov dohasili požár odpadu, který vypukl v neděli odpoledne.

Sinice na koupalištích: teplo situaci nezlepší

Střední Čechy – Vzhledem k extrémně teplému a suchému počasí se nedá očekávat zlepšení. Takový verdikt vynesli hygienici po opakovaném zkoumání vod, které v minulém týdnu ohodnotili stupněm 3 – tedy zhoršená kvalita vody.

Návrat do školy se blíží. Kdy začít s přípravou?

Střední Čechy – Škola daleko, do září spousta času! Nebo snad ne? Měly by se děti na školní docházku už začít zvolna připravovat po polovině prázdnin? Mezi rodiči panuje na toto téma spousta názorů; stejně tak jako mezi samotnými školáky.

Sucho a horko ovlivňuje dodávky pitné vody

Střední Čechy – Extrémní teplo a sucho si začínají vybírat svoji daň. Společně s nedostatkem srážek ovlivňují totiž na některých místech dodávky pitné vody. 

Třináct soutěžících se utká v anketě Stavba roku. Hlasovat může i veřejnost

Střední Čechy – Už popáté se bude konat anketa Stavba roku Středočeského kraje. V letošním ročníku se o titul utká třináct staveb. Letos bude moci hlasovat také veřejnost, svůj hlas bude moci dát různým typům staveb, naznačilo vedení Středočeského kraje.

Aktivita klíšťat nyní klesá. Je to i kvůli počasí

Střední Čechy – Podle předpovědi aktivity klíšťat bychom měli být nyní na stupni čtyři z deseti; to znamená mírné riziko. Ještě před pár týdny ale předpověď expertů atakovala nejvyšší stupně této rizikové škály.

Teplé počasí si do konce srpna ještě užijeme

Střední Čechy – Léto je v plném proudu. Při pohledu na teploměr o tom skutečně nelze pochybovat. Pokud se však těšíte na nějaké ochlazení, pak budete muset ještě nějaký čas počkat. Podle meteorologů si teplého počasí ještě užijeme.

Léto ještě zdaleka nekončí, kam můžete vyrazit v kraji za zábavou a kulturou?

Střední Čechy – Léto máme všichni spojené s dovolenými, volnem, kulturními a sportovními událostmi. Třebaže polovina prázdnin je pryč, léto rozhodně nekončí. Kam můžete vyrazit příští týden v rámci středních Čech?

Speciální mapa zaujme nejen fanoušky počítačové hry

Střední Čechy – Kovář Jindřich bude postava známá hráčům počítačových her; vždyť hra na hrdiny Kingdom Come: Deliverance z dílny českého vývojářského studia Warhorse Studios slaví celosvětový úspěch.

Industriální turistika láká. Daří se jí i ve středních Čechách

Střední Čechy – Vyrazit na výlet nemusí nutně znamenat jenom návštěvu zámků, hradů nebo přírody. Naopak, můžete se vydat úplně jinam a navštívit třeba elektrárnu.

Dnes je Světový den hepatitidy. Loni v kraji bylo 196 případů žloutenky

Střední Čechy – Na dnešní den připadá Světový den hepatitidy; každý rok je tak příležitost zaměřit se na posílení prevence, screening a kontrolu virové hepatitidy a souvisejících onemocnění, zvýšit pokrytí očkováním proti hepatitidě B a koordinovat globální reakci na tuto nemoc.

Pozor! Vysoké teploty se podepsaly na kvalitě vody

Střední Čechy – Víkend před námi! Chystáte se vyrazit někam k vodě? Pak byste měli rozhodně zpozornět.

Hygienici zkontrolovali letos 1364 provozoven

Střední Čechy – Jaké byly nejčastější prohřešku provozovatelů stravovacích služeb?

Pozor na peněženku v autě

Praha-západ – Nechat si peněženku v automobilu se vám rozhodně nemusí vyplatit. Někdo si totiž počíhal na osobní automobil, který byl zaparkovaný před obchodním domem.

Jel bez řidičáku, ale s dvěma promile

Praha-východ – Nadýchal přes dvě promile alkoholu a neměl řidičské oprávnění. Takový byl výsledek silniční kontroly před šestou ráno.

U velkého požáru zasahoval také armádní vrtulník se speciálním bambi vakem

Zdiby /FOTOGALERIE/ – Začalo to jako požár na území 10 x 10 metrů; brzy se ale rozšířil na 300 x 300 metrů. Tak by se dal zhodnotit požár u obce Zdiby, u kterého musel dokonce zasahovat armádní vrtulník s bambi vakem.

Cizí muž se jim posadil u stolku na dvorku

Střední Čechy – Šest měsíců až tři roky. Takový trest hrozí muži, kterému policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody.

Zákaz řízení ji nezastavil

Střední Čechy – Zákaz řízení ženu nezastavil, museli až policisté. Tak by se dal shrnout případ, kdy úvalští policisté zadrželi v pondělí 23. července řidičku, která usedla za volant přes vyslovený zákaz řízení. Při řízení ji ale chytila hlídka.

Doporučení pro horké dny: pít vodu, ne alkohol

Střední Čechy – Extrémní vedra, kdy rtuť teploměru zcela s přehledem vyšplhá i nad hranici 30 stupňů, nejsou v posledních dnech ničím výjimečným.

Blíží se Evropská noc pro netopýry. Podpoří ochranu těchto savců

Střední Čechy – Věděli jste, že netopýři jsou jediní savci, kteří dokážou létat? Že nejsou slepí, jak si mnozí lidé nesprávně myslí? A že někteří netopýři dokonce migrují podobně jako ptáci?

Omezte fyzickou zátěž kvůli vysokým teplotám, radí meteorologové

Střední Čechy – Varování stále trvá; nyní ne pro celý kraj, ale „pouze“ jeho část. Ovšem ne nijak malou. Řeč je o výstraze kvůli nebezpečí požárů a vysokým teplotám.

Přístav i kynologické hřiště vyroste ve středních Čechách

Střední Čechy – Pejskaři a lodivodi se mohou radovat. Povedl se totiž další krok k tomu, aby se měli kde věnovat svým koníčkům, ba co více, možná aby ke svému koníčku přivedli další lidi.

Usmrcených i těžce zraněných při dopravních nehodách v kraji přibylo

Střední Čechy – Je to smutná bilance. Více nehod, více mrtvých, více těžkých zranění. Takové je meziroční srovnání, co se týká dopravních nehod ve Středočeském kraji. Co se týká počtu zemřelých, tak jsou na tom střední Čechy zdaleka nejhůře.

Tenis na travnatém povrchu jako na Wimbledonu? Překážkou je cena

Střední Čechy – Nejprestižnější tenisový turnaj Wimbledon je v plném proudu. Nejstarší tenisové klání se hraje na travnatém povrchu; pokud byste si ale i vy chtěli zahrát tenis na tomto typu povrchu, nejspíše by vám trvalo velmi dlouho, než byste takový kurt našli – pokud vůbec.

TPCA mění strategii. Nabírá pracovníky mezi kmenové zaměstnance

Kolín – Novou náborovou strategii oznámila kolínská automobilka TPCA. Nové zaměstnance na pozice operátorů výroby nabírá nejen pomocí personálních agentur, ale také přímo jako kmenové zaměstnance.

Nadace Jedličkova ústavu slaví 28 let od svého založení. Pomáhá postiženým

Střední Čechy /ROZHOVOR/ - Nadaci Jedličkova ústavu nejspíše nebude potřeba příliš zdlouhavě představovat. Dlouhodobě pomáhá dětem a mladým lidem s postiženým, konkrétně s jejich integrací do společnosti, vysvětluje Irena Fodorová, která působí jako výkonná ředitelka Nadace Jedličkova ústavu. Jak konkrétně lidem Nadace pomáhá a jak se neziskovým společnostem v dnešní době žije, nám řekla v našem rozhovoru.

Co rozhodovalo o založení vesnice? Úrodnost i typ terénu

Střední Čechy /INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ – V nejstarších dobách se osídlení soustředilo v nížinách, v úrodných oblastech, které bylo možné zemědělsky využívat, vysvětluje původ lidských sídel ředitel Regionálního muzea Kolín Vladimír Rišlink.

Žonglování jako cvičení motoriky. Senioři tak tráví čas i s vnoučaty

Střední Čechy - Artists 4 Children je nezisková společnost, která sdružuje herce, muzikanty a žongléry. „S nimi jezdíme pravidelně dělat hudební, žonglérské nebo loutkové workshopy do sociálně vyloučených lokalit v Čechách a s handicapovanými dětmi v Chennai, na jihu Indie tam jezdíme již 10 let,“ řekla Renata Králová z neziskové společnosti.

Četba na dovolenou? Lidé sahají po osvědčených knihách

Kolínsko – Máte sbalená zavazadla, lékárničku a přemýšlíte, co s sebou dalšího na dovolenou? Pokud plánujete spíše odpočívat a polehávat na pláži, nebo u rybníka, namísto aktivní, až sportovní dovolené, nejspíše se neobejdete bez nějakého toho čtiva.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT