VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DANA ZÁŘECKÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Sloužit jako policista na obvodním oddělení v Pečkách? To chce pořádnou dávku odvahy.

Kolín - A od sudiček dostat do vínku také štědrou porci trpělivosti, umění vycházet s lidmi a dokonale se naučit sebeobraně. A možná být povahou tak trochu i dobrodruhem a pro okolí možná i bláznem. Vždyť se nejen po Kolínsku vyprávějí legendy o tom, jak se to v Pečkách a v okolí hemží drogami a kriminálními živly. Především ve zdejší početné romské komunitě.

OBRAZEM: Kolínský soud osvobodil expolicistu, který prostřelil hlavu prchajícímu Romovi

Kolín - Kulka z jeho služební zbraně připravila o zrak mladého Roma. Do vězení však kvůli tomu zatím nemusí. Kolínský soud bývalého policistu z obvodního oddělení v Pečkách Ondřeje Venturu ve středu zprostil obžaloby. Rozsudek ještě není pravomocný.

Žena se nedostala na porodní sál včas. Bylo důvodem natáčení seriálu?

Kolín – Jako lavina se šíří Kolínem oficiálně nepotvrzená informace, že kvůli pátečnímu natáčení Ordinace v růžové zahradě v areálu kolínské nemocnice nepustil vrátný dovnitř auto s rodičkou.

Josef Strouhal je přesvědčen, že není možné vydělávat peníze bez práce. A tak ho ve Felicitě najdete pořád

Vyžlovka - Josef Strouhal není v podnikání žádným nováčkem. Vždyť bodoval i v soutěži středočeských podnikatelů roku. Za rok 2007 obsadil bronzovou příčku.

FOTO: Senior dům Felicita garantuje lidem péči, kterou potřebují. Majitelé jinou cestu nemají

Vyžlovka - Stáří a červenožlutá barva? Proč ne? Ten, kdo si představuje sklonek života jako ponurý úsek života s absencí radosti, je na Vyžlovcev Senior domě Felicita vedle jak ta jedle. V zahradě posazený moderní patrový domek přímo vybízí k návštěvě. Neváhejte a vstupte. Čeká vás pohoda, teploučko, útulno, klid a příjemní lidé.

Dobrovolní hasiči mohou získat nové zásahové obleky

Kolínsko - Starostové obcí jen musí zareagovat na mail, vyplnit smlouvu a domluvit způsob předání. Profesionálové se vším pomohou.

Není H jako H. Nově Bus míří na Háje místo na původní Hostivař

Kostelec nad Č. l. - Práce v Praze? Pro Kostelečáky žádná výjimka. Spíš pravidlo. A že řada z nich využívá příměstskou autobusovou dopravu je realita. Lidé si na linku začínající trojkou zvykli. A ve špičkách bývá docela přeplněná. Takže si každý pasažér autobusu oddychne, když přestoupí na metro. Od prosince však autobus nejezdí na Depo Hostivař, ale končí na Hájích.

FOTOGALERIE: Amfiteátr se stal stavbou roku

Kolín - Pozemní stavba převálcovala ty dopravní. V úterý 17.2. téměř třicetičlenná porota na kolínské radnici volila z devíti nominovaných stavbu roku.

FOTOGALERIE: Začalo jednání ministra Kocába s účastníky kulatého stolu

Kolín - Na pondělním podvečerním jednání u kulatého stolu na kolínské radnici zasedli několik minut po šesté hodině večerní dva zástupci organizátorů demonstrace společně s ministrem pro lidská práva Michalem Kocábem, představiteli radnice, kolínských Romů a policie.

FOTOGALERIE, ANKETA: Jezdíte vlakem či busem?

Kolín - Využíváte při cestě do práce, do školy, za nákupy hromadné dopravní prostředky? A jak si krátíte čekání?

FOTOGALERIE: Kuriozní dopravní nehoda v Kolíně

Kolín - Auto jako by vyjíždělo z garáže. Ale na první pohled je zřejmé, že plechy dostaly zabrat.

FOTO, ANKETA: Řidiči si stěžují na některá nebezpečná místa v Kolíně

Kolín - O komentář k problematickým křižovatkám a přechodům jsme požádali vedoucího kolínského odboru dopravy Jiřího Jeřábka

U policie na Kolínsku prý vítězí osobní zájmy

Kolín - Kontroverzní Jan Virgala odpovídal na šestici aktuálních otázek

Šotek zabloudil i do dnešního hlášení městského rozhlasu v Kolíně

Kolín - „Zveme vás na Mistrovství ČR v cyklokrosu, které se koná tuto sobotu 10. ledna v lesoparku Borky,“ neslo se dneska odpoledne v hlášení městského rozhlasu. Lidé pozorní.

Pokuta pro každého, kdo se nepřipojí na kanalizaci

Plaňany - Plaňanská radnice usiluje o stoprocentní využití veřejné kanalizace. Chce tak zamezit i znečišťování potoka a podzemních vod.

FOTO: Stopy po bujarých oslavách v ulicích? Jen přetékající kontejnery

Kolín - Posilvestrovský úklid není otázkou jednoho dne. I po Novém roce je co dělat. Náročný je svoz odpadků

Zloději ze hřbitovů budou mít utrum. Sběrny nesmí vykoupit urny či desky

Kolínsko - Ministerstvo životního prostředí vydalo vyhlášku, která od Nového roku zakazuje například vykupovat předměty pietníhoa bohoslužebného charakteru

Na dopravce stála fronta jako na banány. Poslední dva úřední dny v roce to bude podobné

Kolín - Leckomu ze starších fronta čítající několik desítek lidí na kolínském odboru dopravy mohla připomínat situaciz předlistopadové éry, kdy se čekalo na jižní ovoce.

OBRAZEM: Dívka skočila ze střechy domu, vrtulník ji transportoval do nemocnice

Český Brod - Sedmadvacetiletá žena skočila před očima sousedky v sobotu před polednem ze střechy třípodlažní obecní bytovky v českobrodské Štolmířské ulici.

FOTO: Jak to bylo při požáru Parama

Kolín - Kromě zasloužených pochval na adresu hasičů, kteří likvidovali minulou sobotu požár v kolínském Paramu, se na našem webu www.kolinsky.denik.cz objevil kritický hlas o malé informovanosti lidí ze Sendražic. Byl oprávněný? A jak to vůbec u požárů tohoto typu chodí, jsme se zeptali Jana Bradny, ředitele územního odboru hasičů.

FOTOGALERIE: Kroky mnohých mířily na Štědrý den do kostela

Kolín, Ovčáry - Vánoce jsou nerozlučně spojeny s náboženstvím. I mnozí nevěřící zamíří během svátečních dnů do kostela, aby se zastavili po celoročním spěchu, vychutnali si poklid a atmosféru.

FOTOGALERIE: Hoj, ty Štědrý večere, s kapříkem, salátem a stromečkem

Kolín - "Ne, toho vlevo, toho šupináče mi vylovte," diriguje energicky čtyřicátnice muže u kádí. Řeč je o symbolu českých Vánoc - o kaprovi.

FOTO: Na dopravce stála fronta jak na banány

Kolín - Leckomu ze starších fronta čítající několil desítek lidí na odboru dopravy mohla připomínat situaci z předlistopadové éry, kdy se čekalo na jižní ovoce.

FOTO: V 21. století nezaujmete nikoho vyprávěním o páce. Doba je jinde

Kolín - Školní třída zaplněná do posledního místečka. Ještě pár žídlí vzadu, aby si mohli příchozí sednout. Tolik natěšených dětí? Kdepak. Učebna je plná kantorů,

FOTO, VIDEO: Tradice a přesto novinka. Vánočním jarmarkem zněly zpívané koledy

Plaňany - „Ježíšku, panáčku“, rozléhá se nejen v původních prostorách plaňanského kostela Československé církve husitské, ale i na prostranství před ním. Tam se navíc mísí s pokřikem dětských prodejců a hlasy desítek obdivovatelů vánočních dekorací.

FOTOGALERIE: Šofér si spletl Kolín s Brnem, navigovala ho prý GPS

Kolín - Ke kuriózní dopravní nehodě došlo v Kolíně. Řidič nákladního vozu s bulharskou poznávací značkou zabočil do Rubešovy ulice a chtěl projet směrem ke Karlovu náměstí.

Řeči náctiletých často starší generace nerozumí

Kolínsko - Spěch, rychlost, angličtina. To jsou nejčastější atributy současné doby. A ty se promítly do života všech. V komunikaci lidí to znamená zkratky a zkratky. Používají je běžně už i padesátníci.

O smrčky moc zájem není. Škoda

Kolínsko - Živý nebo umělý stromek? Otázka, kterou si každoročně před Vánoci pokládá řada rodin.

FOTOGALERIE: Královnou krásy Kolínska pro rok 2008 se stala Michaela Pecková

Kolín - Sympatická okatá tmavovláska, studentka vysoké školy. Tak vypadá Miss Kolínska pro rok 2008. Ve finále osmého ročníku tradiční soutěže Michaela Pecková z Havlíčkova Brodu zvítězila nad ostatními devíti soupeřkami. První vícemiss se stala Veronika Hlaváčková a bronzovou příčku obsadila Martina Karkošová.

FOTO: Z chodníku se stalo kluziště, které nikdo neposypal. Ale dispečeři nespí

Kolín - Začátek zimy a chodník Masarykova mostu takřka neschůdný. Led po celé délce. A to i přesto, že dispečeři AVE stav chodníků hlídají. Rozhodnutí je však jen na nich…

FOTOGALERIE: Žáci putovali časem zpět až do starověkého Egypta

Kolín - Mumie. Naučný stejnojmenný film stál u zrodu projektu na 5. ZŠ Kolín.

FOTOGALERIE: Z chodníku na kolínském mostě se stalo kluziště, nikdo ho neposypal

Kolín - Náledí na některých komunikacích v Kolíně značně ztížilo chůzi.

OBRAZEM: Vrah doslova popravil podnikatele z Vinařic na terase domu

Vinařice - /AKTUALIZOVÁNO/ Obětí se stal jednašedesátiletý muž, který v obci přibližně před rokem koupil rozestavěný dům.

NOVÍ SENÁTOŘI: Hlasy lidí z 2. kola senátních voleb rozhodly. Kolín má jasno.

Kolín - Novým senátorem za Kolínsko se stává Pavel Lebeda (ČSSD). V druhém kole senátních voleb porazil Jiřího Buřiče (ODS).

VIDEO, FOTO: Tribunu a kabiny AFK Kolín pohltily plameny, klub to prý nepoloží

Kolín - /AKTUALIZOVÁNO / V noci na pátek 24. října vypukl požár pod tribunou AFK Kolín. Fobalový klub bude muset podzimní kola dohrát pouze venku.

OBRAZEM: Tragická dopravní nehoda u Českého Brodu zablokovala hlavní silnici na Prahu

Český Brod - V pondělí krátce po jedné hodině odpolední došlo k tragické dopravní nehodě na hlavní silnici I/12 u českobrodských vysílačů, při níž jeden člověk zahynul a další utrpěl vážná zranění. Vrtulníkem byl transportován do jedné z pražských nemocnic.

FOTOGALERIE: Štrúdlování s 30 finalisty

Bříství - Vůně skořice, jablek a svařáku se prolínala se slunečními paprsky a vytvořila dokonalou atmosféru 8. ročníku Štrúdlování v Bříství. Na Žertův statek se v sobotu odpoledne sjelo množství lidí, aby podpořili svého favorita v soutěži o tu nej dobrůtku či si jen užili pohody.

OBRAZEM: Kvůli dopravní nehodě byla odkláněna doprava z hlavní silnice - Kolín - Čáslav

Kolín - V kolínské Havlíčkově ulici došlo krátce před šestou hodinou ranní k dopravní nehodě, která zablokovala celou silnici I/38

AUDIO, DISKUZE: Tři různí exhibicionisté ukazovali v Kolíně penis malým školačkám

Kolín - Celkem tři exhibicionisté se v poslední době objevili v Kolíně.

Přišli jste o svůj mobil?

Kolínsko - Nepříjemnost. Hmátnete do kapsy či kabelky a mobil nikde. Nejenom, že jste přišli o přístroj jako takový, ale mnohdy o množství důležitých kontaktů. Řešili jste podobnou situaci? Jakým způsobem? Využili jste možnosti telefon zablokovat? Podělte se s námi o svoje zkušenosti.

FOTOGALERIE: Třicet milionů spolyká v Ratenicích první etapa budování splaškové kanalizace

Ratenice - V obci se konečně dočkali. Po několika letech čekání se začala budovat splašková kanalizace

DISKUZE: Jakou volíte raději restauraci? Kuřáckou, či nekuřáckou?

Kolínsko - Jdete si posedět s přáteli nebo jen na skok na oběd a můžete volit. Do jakého prostředí zavítáte? Tam, kde se smí kouřit? Nebo je pro vás podstatnější úplně jiné kritérium? Podělte se s námi o váš názor.

OBRAZEM: Zavinil nehodu a z místa utekl

Kolín - Divoká jízda skončila nárazem do energetických přípojek, plameny a poškozením aut v autosalonu

Anonym hrozil kolínské bance bombovým výbuchem

Kolínsko - Avizovaný výbuch v některé z poboček Komerčních bank přinutil policisty, aby z bezpečnostních důvodů na půl hodinu uzavřeli pobočkyv regionu

Aktivity na kolínském letišti narůstají

Kolín - Slunečný víkend a desítky barevných padáků na obloze. Milovníci adrenalinu a vůně leteckého benzinu si užívají. Patříte k obdivovatelům parašutismu, či vás zvýšený víkendový provoz na letišti obtěžuje? Pište svoje názory a postřehy.

Foto: Děti mohly řádit na plaňanském Hemžení

Plaňany - Už po deváté si mohly v Plaňanech děti vyzkoušet řadu tradičních i méně obvyklých her.

FOTOGALERIE: Dračí lodě ovládly na celou sobotu Labe. Pohár už má majitele

Kolín - Na Labi v Kolíně se v sobotu pořádal druhý ročník Závodu dračích lodí o pohár starosty města Kolína. Pohár si odnesla posádka SK Fortuna Kolín. Loňský vítěz Dragons team skončil až desátý.

Měli by pacienti platit za odvoz sanitkou?

Kolínsko - Od Nového roku možná budou všichni pacienti, kteří nejsou v ohrožení života, a tedy akutními případy, platit za sanitku jako za taxíka. Co si o tomto návrhu myslíte vy? Diskutujte a pište svoje názory.

FOTO, VIDEO: Proč v místě nálezu mrtvoly zůstaly použité rukavice?

Ratboř - Zapáchající hygienické pomůcky jsou připravené k „obdivu“ každému kolemjdoucímu

Má mít i pětileté dítě svůj mobilní telefon?

Kolínsko - Diskutujte. Podle průzkumu našeho Deníku ve Středočeském kraji má vlastní mobil sedm dětí ze sta. V kolika letech jste pořídili mobil svému dítěti? A proč? Podělte se o názor.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT