Co si vybavíte, když se řekne Kolínsko?
Vybavím si Labe, lužní lesy, rovinu, pískovny, nejteplejší část Čech, chrám sv. Bartoloměje, synagogu, rabína Federa, Františka Kmocha, malíře Radimského a Rykra, fotografa Josefa Sudka, mé rodiče, kteří sem odešli ze zatopených Dolních Kralovic, protože tatínek zde studoval strojní průmyslovku. Je toho samozřejmě více, ale rychle od boku asi tak.

Jaké je Vaše nejoblíbenější místo v regionu?
Nejoblíbenější místo nemám, ale je mi hezky například při jízdě na kole podél Labe „až kam se mi chce" - užívám si krásné veduty během jízdy. Baví mne nové zážitky a pocity, a to není podmíněno konkrétním místem - zkrátka náhody a překvapení.

Kdo je Váš životní vzor?
Životní vzor v jedné osobě nemám. Obdivuji každého, kdo je odvážný, chytrý a jde za svým nápadem či zájmem - nejen tady u nás, ale do světa. Vážím si každého, kdo je pevný, tolerantní, vzdělaný a používá selský rozum. Mám ráda lidi se smyslem pro vlídný humor.

Jaká jste byla studentka?
Premiant - jeden z několika - nikoli Krhounek - takový rozvolněný a veselý. Měla jsem štěstí, že jsem opravdu studovala obor, který jsem měla moc ráda a studovat chtěla, od toho se vše odvíjelo. Fakt dobrý roky - navíc v Hradci Králové.

Ambasadorka Kolínského deníku Alice Vlková.

Kde jste potkala svého životního partnera?
Po maturitě v polovině prázdnin na letním parketu v Ratboři - v parku současného hotelu Chateau Kotěra. Na první pohled - vysoký, hezký, chytrý a vtipný.

Kde jinde než tady, byste chtěla žít?
Mám kořeny v kraji zatopených Dolních Kralovic - u Želivky - tam je mi skvěle. Máme tam malou „pařezovou chaloupku" a za pár minut jsme v lese, na louce, u vody - a je tam ticho, přátelé z dětství - moje prázdniny. K nezaplacení.

Máte nějaké motto, kterým se v životě řídíte?
Jedno mě provází od základní školy a občas mi vytane na mysl - od G. B. Shawa: „Hleď, abys dosáhl toho, co se ti líbí, nebo shledáš, že jsi nucen mít zálibu v tom, čeho jsi dosáhl“. Asi to opět souvisí s mým přesvědčením, že nikomu jinému než zvířeně sloužit nebudu. Stále aktuální, nadčasové.

Proč čtete Kolínský deník?
Obecně ráda čtu, a Kolínský deník proto, že mi udržuje přehled o regionu, ve kterém přebývám.