VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žáci se utkali na školní olympiádě

Český Brod /FOTOGALERIE/ -Zimní olympiáda začala. Nikoliv ale ve Vancouveru, tam startuje až za několik dní, ale tentokrát na českobrodské základní a praktické škole.

6.2.2010
SDÍLEJ:

Žáci se utkali ve školní olympiáděFoto: Martin Šnajdr

Na žákovská družstva čekaly disciplíny jako ze skutečných olympijských her.

„Družstva proběhla celou trať, plnila zadané úkoly a snažila se předvést co nejlepší sportovní i estetický výkon,“ prozradil hlavní organizátor školních soutěží Jaroslav Kulich.

Na družstva tak čekaly disciplíny jako například slalom, hokej, biatlon, boby, běh v boulích, ale i sjezd.

„Všichni sportovci si jsou vědomi olympijské myšlenky, bojují čestně a se smyslem pro legraci a Fair-Play,“ líčil Kulich hlavní myšlenku celé akce.

Všechna družstva se kromě svých výkonů prezentovala vlastnoručně vyrobenou vlajkou. Mezi sedmičkou družstev, která se klání zúčastnila, se objevily týmy s názvy Jamajčani, Bubáci, nebo třeba i Frajeři, kteří se nakonec radovali z celkového vítězství.

Během zahajovacího ceremoniálu děti předaly organizátorům her šek z výtěžkem sbírky na pomoc zemětřesením zpustošeného Haiti, kterou uspořádali žáci nejvyšších ročníků.

„V televizi nejen naši žáci viděli zprávy o velkém neštěstí, které postihlo ostrovní stát Haiti. V hodinách výchovy k občanství jsme se o této pohromě bavili. Víme, že tato země je od nás velmi daleko, ale osud lidí, kteří tam žijí, by nám neměl být lhostejný. Nejstarší žáci naší školy se rozhodli rozhýbat ostatní spolužáky, ale třeba i učitele a vyhlásili tak sbírku pro Haiti,“ tlumočil výzvu žáků nejvyššího ročníku Jaroslav Kulich.

Vybrané necelé tři tisíce tak v nejbližších dnech poputují na účet nadace Člověk v tísni, která sbírku pro Haiti zastřešuje.

Martin Šnajdr

Místo události:
6.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dopravní nehoda u Jestřabí Lhoty

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Radim - Zámek Radim na Kolínsku je renesanční památkou, která sloužila jako sídlo střední šlechty. Zámek se pyšní ojedinělou architekturou saské renesance, která se dochovala v původním stavu.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Přednáška Ladislava Jouzy se bude zabývat osobností Štěpána Andrýska

Kolín – Osobností inženýra Štěpána Andrýska, který byl dlouholetým zájemcem o problematiku bitvy u Kolína, tereziánskou dobu a další historická témata, se bude zabývat přednáška Regionálního muzea v Kolíně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení