VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žáci ze „sedmičky“ si povídali s kolínskými basketbalisty

Kolín - Plná tělocvična dětí a před nimi sedí dvě kolínské sportovní hvězdy Bryan Hammond a Richard Field. To na 7. základní škole v Kolíně právě začínala beseda v rámci Evropského dne jazyků. Ačkoli by se mohlo zdát, že děti se nebudou těšit vzhledem k jazyku, kterým se bude hovořit, opak byl pravdou.

29.9.2014
SDÍLEJ:

Žáci hovořili anglicky s basketbalistyFoto: Kolínský deník

„Jsem zvědavá, co budou říkat. Něčemu rozumím, něčemu ne," řekla nám Ladislava, která chodí do páté třídy. Její spolužačka Laura se na basketbalisty také těšila. „Znám je, chodí na plavečák jíst," prozradila a dodala, že angličtina jí docela jde, takže se nebojí, že by nerozuměla.

Třetí z kamarádek Bára se také hodně těšila. Sama prý pět let hrála basketbal.

Čtvrťačka Sára měla jasno v tom, co se dozví: „Řeknou, jak se jmenují a číslo svého dresu." Její spolužák Jakub věděl, že hovořit se bude o basketbalu a doufal, že bude rozumět. Stejně na tom byl i jeho kamarád Ondřej, který stejně jako Jakub seděl v první řadě.

Všechny z dotázaných dětí měly pravdu. Každý z hráčů se nejprve představil a pak řekl něco málo o sobě. Děti se tak dozvěděly, že zatímco Bryan je v Kolíně teprve dva měsíce, Richard tu žije už čtyři roky. Oba sportovci také řekli, že pochází ze Spojených států amerických. Nezapomněli říct, co mají rádi k jídlu, jaké je jejich oblíbené pití nebo jakou mají oblíbenou barvu.

Děti si mezitím na připravené listy všechny informace zapisovaly. Bryan i Richard se snažili mluvit pomalu a srozumitelně. Pokud to bylo nutné, slovo zopakovali.

Pak přišla řada na dotazy žáků. Pokud by si někdo myslel, že se z počátku nezvedla jediná ruka, mýlil by se.

Ihned po pokynu se zvedlo několik dětských rukou. Žáci po jednom chodili ke sportovcům a kladli anglicky různé dotazy. Padla tak otázka na oblíbený basketbalový klub, na oblíbené zvíře, druhý nejoblíbenější sport nebo otázka na to, kde bydlí. Jedna z paní učitelek se tázala na evropské země, které basketbalisté navštívili a ve kterých hráli basketbal. Smích všem přivodila otázka na to, zda Richard a Bryan navštěvují místní diskotéky. A odpověď? V té se sportovci shodli: „Občas." Když došly dotazy, přišla na řadu autogramiáda. Ještě než byly děti vyzvané, stála jich řada okolo sportovců.

Proto si musely jít opět sednou a teprve na povel se seřadit. Každý chtěl být první, každý už chtěl mít podpisové karty a volnou vstupenku na basketbalové utkání. Ačkoli by se žáci mohli uchlácholit tím, že na každého se dostane, nebyla to tak docela pravda. Podpisové karty došly ve chvíli, kdy řada ještě zdaleka nekončila.

Zbytek dětí tak získal podpis na ruce nebo na papír. Řada se však ani tak netenčila. Podpisy bez fotografií měly úspěch taktéž. Nakonec přeci jen zazněl příslib, že každý se pak s Richardem a Bryanem může vyfotografovat.

Autor: Redakce

29.9.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Starosta Zálezlic Jiří Čížek.
61

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Chybí desítky míst v jeslích, pomůže dostavba

Kolín – Zhruba v měsíci říjnu by měla začít výstavba nového pavilonu Mateřské školy Pohádka v Kolíně. Tím se městu řeší problém s kapacitou jeslí.

Knihovna zabalí učebnice

Kolín - Zajímavou službu připravila kolínská knihovna pro školáky a vlastně i jejich rodiče. Školákům a studentům zabalí jejich učebnice do kvalitní pevné fólie, kterou používá na balení vlastních titulů a má zkušenost, že skutečně vydrží.

Kvůli spoustě uzavírek začne oprava Pražské ulice déle

Kolín /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ – Radnice slibovala, že ještě letos začne velká revitalizace Pražské ulice. Ta je směrem od Prahy jakousi vstupní bránou do centra města a dnes Kolínu dělá spíše ostudu než pěknou vizitku. Zanedlouho se budou školáci chystat po prázdninách zpět do lavic a v Pražské ulici se ještě ani nehráblo. Proč? Kdy velká přeměna začne?

Zažijte dožínky ve skanzenu

Kouřim - Dožínky můžete v sobotu od 10 do 18 hodin hodin zažít ve skanzenu v Kouřimi. připomenete si tak slavnost předkřesťanského původu po ukončení žní, díkuvzdání za úrodu a původně přinášení oběti pohanskému božstvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení