VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTOGALERIE: Prvňáčci přebírali vysvědčení

Kolín - Vysvědčení. Pro mnohé doklad o jejich pilnosti, pro jiné svědectví o jejich lajdáctví. Byla tu však skupina dětí, které tento okamžik zažili poprvé. Prvňáčci.

28.1.2010
SDÍLEJ:

Prvňákům z 1. Základní školy v Kolíně předávali vysvědčení kolínští basketbalisté.Foto: Deník/Michal Bílek

Snad kvůli nedostatku zkušeností s celou ceremonií to byly hlavně děti v prvních třídách základních škol, které se na předávání vysvědčení těšili. Učitelky jim naznačovaly, že to je odměna za všechno, co se ve škole zatím naučily. Oceněna byla i snaha. „Také vám gratuluji za to, jak vám to šlo!“ chválily své žáky.

Co se vlastně první pololetí první třídy probíralo? „Naučili jsme se počítat do sedmi, skoro všechno přečíst, psát, zpívat, malovat a cvičit,“ vyjmenovávala paní učitelka Zuzana Adamcová. Tím však výčet nových dovedností nekončí. „Učíme se také pracovní činnosti a prvouku. A protože nám to jde dobře, rozdávám dnes samé hezké známky,“ promluvila k dětem Zuzana Adamcová, třídní učitelka 1.D logopedické třídy ve 3. Základní škole v Kolíně.

Teprve poté začala nedočkavým dětem rozdávat vysvědčení, ke kterému ještě děti dostali pochvalu v žákovské knížce.

Stejné napětí i očekávání bylo vidět v očích dětí z 1. třídy 6. Základní školy v Kolíně v Ovčárecké ulici. „Dnes by to měl být, hned po prvním září, váš nejslavnostnější den. Stali se z vás školáci a dnes dostáváte odměnu ve formě známek, které jste si po právu zasloužili,“ řekla třídní učitelka Ludmila Novotná, než přistoupila k slavnostnímu předávání. K vysvědčení ještě děti dostaly obrázek se čtyřmi fotografiemi, na kterých byly vyfoceny 1. září, když poprvé nastoupily do školy.

Pochváleni však nebyli úplně všichni. Jeden prvňáček totiž dostal dvojku z anglického jazyka. Paní učitelka ihned vysvětlovala proč. „Málo dáváš pozor a když zpíváme, tak nezpíváš,“ hubovala ho učitelka. Jestli to začínajícího angličtináře motivovalo k lepším výkonům, se uvidí.

Vysvědčení nebrali všichni prvňáčci stejně vážně. Zatímco někteří napjatě očekávali své ohodnocení, další jej využívali k zajímavým hrám. Několik žáků si začalo z desek připravených na úřední listinu vyrábět improvizované čepice. Po pololetí práce na mnohé čekala doma odměna. „Rodiče mi slíbili, že když přinesu jedničky, tak půjdeme všichni do restaurace,“ těšil se prvňáček.

Na první Základní škole přišli předat vysvědčení prvňákům basketbalisti z BC Kolín.

28.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dožínky v kouřimském skanzenu
84

V kouřimském skanzenu oslavili dožínky

Rekonstrukce fasád kolínského zámku, srpen 2017
6

V areálu zámku pokračuje rekonstrukce fasád

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Chybí desítky míst v jeslích, pomůže dostavba

Kolín – Zhruba v měsíci říjnu by měla začít výstavba nového pavilonu Mateřské školy Pohádka v Kolíně. Tím se městu řeší problém s kapacitou jeslí.

Knihovna zabalí učebnice

Kolín - Zajímavou službu připravila kolínská knihovna pro školáky a vlastně i jejich rodiče. Školákům a studentům zabalí jejich učebnice do kvalitní pevné fólie, kterou používá na balení vlastních titulů a má zkušenost, že skutečně vydrží.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení