VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Všímavost se vyplácí i finančně

Český Brod – Nebýt lhostejný ke svému okolí. Všímat si. Neříkat si „nehas, co tě nepálí, proč se starat třeba o tom, že na městském pozemku vzniká černá skládka, když moje zahrada to přece není?"K tomu se snaží motivovat své obyvatele českobrodská radnice spolu s technickými službami. A snaha má výsledky pro všechny.

21.2.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Věra Pajková

Například fakt, že město a technické služby právě za pomoci občanů vyhledávají a ihned likvidují černé skládky, přispívá k tomu, že se v Českém Brodě nezvyšoval poplatek za svoz odpadu.

„Všímavost lidí se v poslední době velmi zlepšila. Je to samozřejmě také o dobré práci městské a státní policie," chválí ředitel technických služeb Miroslav Kruliš. „Informace o problémech se ke mně dostávají velmi brzy, ať už o vandalismu nebo o černých skládkách," dodává. Například v těchto dnech dostal zprávu přímo na svůj mobilní telefon a černou skládku bylo možné zlikvidovat hned v počátcích, než se rozroste do obřích rozměrů.

„Už se nám podařilo odhalit původce skládky a věc řešit v přestupkovém řízení," doplňuje ředitel další konkrétní výsledky.

Díky všímavosti obyvatel města se také například nedávno podařilo dopátrat účastníka dopravní nehody, při které byl poškozen sloup veřejného osvětlení v Palackého ulici.

Nebo řidiče kamionu, který si zkracoval cestu ulicemi Pod Velkým Vrchem a Bulharskou a poškodil přitom chodník. Řidič se snažil z místa ujet, ale kolemjdoucí žena si zapsala poznávací značku kamionu a informovala městskou policii.

Řidič byl vyzván k zaplacení vzniklé škody a chodník již technické služby opravily. „Chtěl bych touto cestou poděkovat zúčastněné ženě, která svou rychlou reakcí ušetřila peníze městu i technickým službám," doplnil Miroslav Kruliš.

Své poznatky mohou lidé nově psát také na webové stránky města do sekce Lepší místo.

Autor: Jana Martinková

21.2.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků
96

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků

I přes déšť obsypali břeh řeky Svitavy diváci. Mladí, starší i rodiny s dětmi se přišli podívat na letošní ročník Neckyády, která byla součástí festivalu Překročme řeku.

Tatecká fošna láká na soutěže na vodě i hudbu

AKTUALIZOVÁNO

Vítězem prvního kola Tip ligy se stal Jaroslav Vedral

Kolín - Vítězem prvního podzimního kola Tip ligy se stal Jaroslav Vedral ze Žabonos, který jako jediný získal 16 bodů.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Domácí chléb a jiné dobroty bylo možné ochutnat ve Štolmíři

Český Brod /FOTOGALERIE/ - Ve Štolmíři proběhl již tradiční Restaurant day, který byl spojený s veřejným pečením. Akci pořádalo Občanské sdružení M’AM’ALOCA, které svůj vznik datuje od roku 2004. Restaurant day je celosvětová akce, která se koná čtyřikrát do roka a to v únoru, květnu, srpnu a listopadu.

Festival Brod 1995 se definitivně vrátil do místa vzniku Rock for People

Český Brod /FOTOGALERIE/ – Původně to měla být před třemi lety jen oslava dvacetin festivalu Rock for People, který se na českobrodském hřišti Na Kutilce zrodil, když ale areál přestal stačit, přestěhovali jej pořadatelé do Hradce Králové. Nakonec se ale zrodila tradice – vzpomínkový festivalový den za rok nahradil koncert kapely Stromboli a další rok opět festival.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení