VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve vodě nežijí jen vodníci. V úterý si to děti ověří

Kolín – Kolínští rybáři připravili na 27. září od 8,30 hodin akci Středočeského územního svazu v Praze. Dozvíte se díky ní, že ve vodě nežijí jen vodníci. Akce je zaměřená na propagaci rybářství, na ochranu přírody a efektivní využití volného času dětí předškolního věku a prvního stupně základní školy.

25.9.2016
SDÍLEJ:

Navracení mníka jednovousého do vod v okolí KolínaFoto: DENÍK/ Jana Martinková

Především dětem z prvních a druhých tříd základních škol chtějí rybáři ukázat možnost trávení volného času u vody, v přírodě, dát jim možnost navštěvovat rybářské kroužky.

Akce konaná za podpory Středočeského kraje je koncipovaná jako dopolední program pro děti v rámci jejich výuky přímo u rybářského revíru na Legerově rameni. V Kolíně se tento projekt pořádá poprvé a pozvání na něj přijala 1. základní škola Kolín. Do přírody by mělo vyrazit až 120 dětí. Česká na ně bohatý program na jednotlivých stanovištích, kde budou moci soutěžit a rozšířit si povědomí o tom, co žije ve vodě a kolem ní, seznámit se s jednotlivými druhy našich ryb nebo si vyzkoušet i chytání ryb.

„Snahou je probudit v dětech zájem o rybářství a přírodu tak, aby si následně mohli zvolit za mimoškolní aktivitu rybářský kroužek MO ČRS Kolín nebo jiné místní organizace ČRS nejblíže svému bydlišti. Je to způsob, jak nasměrovat děti k pozitivnímu vztahu k přírodě a k životu ve vodě již v tomto věku," říká říká místopředseda Českého rybářského svazu v Kolíně Jiří Krouza s tím, že akce tak ukáže dětem, že lze trávit volný čas i jinak než vysedáváním u televize, počítače či v nákupních centrech.

Český rybářský svaz tímto projektem nabízí alternativu pobytu dětí v přírodě, u vody, možnost zažít vzrušení ze sportovního rybaření, ale i to, jak přírodu chránit, jak se chovat šetrně k vodním živočichům a nejen k nim.

Na jednotlivých stanovištích se děti budou moci seznámit kromě vodních živočichů a rostlin také s lovem ryb a ukázkou rybolovných technik, budou moci soutěžit, čeká je ukázka vybavení záchranných složek IZS a nejšikovnější děti se budou moci svézt na lodi po Labi.

Dále proběhne slavnostní vysazení dalších mníků jednovousých. To naváže na letošní návrat vzácného tohoto druhu do vod Labe a Cidliny, jež se podařil díky podpoře z grantového programu TPCA pro Kolínsko. Děti si tento vzácný druh ryby budou moci vypustit přímo do Labe. Pro všechny dětské účastníky bude připraveno občerstvení. Děti, které se této události zúčastní, dostanou od ČRS pamětní diplom a drobné tématické dárečky včetně kontaktu na dětský rybářský kroužek v Kolíně.

Autor: Redakce

25.9.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Okoř 2017. Eddie Stoilow
11

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Kolínská radnice.

Radní budou diskutovat s obyvateli sídliště

V kouřimském skanzenu oslavili dožínky

Kouřim /FOTOGALERIE/ - Jako téměř každou sobotu o těchto prázdninách, i tentokrát nechyběl ve skanzenu v Kouřimi zajímavý program pro všechny. Tnetorkát se slavily Dožínky - slavnost, která se koná vždy po ukončení žní.

V areálu zámku pokračuje rekonstrukce fasád

Kolín /FOTOGALERIE/ – Rekonstrukce fasád kolínského zámku podle starosty Víta Rakušana nemá skluz. „Pokud vám to přijde pomalé, je třeba říct, že jdeo práce pod dohledem památkářů, dělá se nová omítka, speciální technologií, žádná rychlá sériová výroba.

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení