VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve středu se Kolíňákům představí vize autobusového nádraží

Kolín – Veřejné slyšení k autobusovému nádraží, respektive jeho nákladné a dlouho očekávané rekonstrukci, se odehraje již tento týden, konkrétně tuto středu 25. listopadu 2015 od 17 hodin v konferenčním sálu podnikatelského inkubátoru.

23.11.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Attila Racek

Představení projektu se odehraje za účasti vedení města Kolína, zástupců dotčených odborů Městského úřadu Kolín a hlavního projektanta.
Samotné rekonstrukci autobusového nádraží by již nemělo nic bránit. Ministerstvo práce a sociálních věcí se vzdalo blokace jednoho z pozemků. „Přišel nám dopis od náměstka, že v této lokalitě svoji investici neplánují. Je to krok k tomu, aby České dráhy mohly dát razítko pod naši žádost o stavební povolení," vysvětlil.

Otazník však visí nad vypsáním dotačních titulů, stejně jako nad tím, zda se městu podaří peníze získat. A také jakou částku dotace pokryje. Pokud by město dotaci nezískalo a muselo by platit rekonstrukci autobusového nádraží samo, městská kasa by nezvládla další investice. „Předesílám, že potom by jiné investice ve městě byly zásadně omezeny," poznamenal starosta Vít Rakušan.

Autor: Jakub Šťástka

23.11.2015
SDÍLEJ:
Dopravní nehoda u Jestřabí Lhoty

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Radim - Zámek Radim na Kolínsku je renesanční památkou, která sloužila jako sídlo střední šlechty. Zámek se pyšní ojedinělou architekturou saské renesance, která se dochovala v původním stavu.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Přednáška Ladislava Jouzy se bude zabývat osobností Štěpána Andrýska

Kolín – Osobností inženýra Štěpána Andrýska, který byl dlouholetým zájemcem o problematiku bitvy u Kolína, tereziánskou dobu a další historická témata, se bude zabývat přednáška Regionálního muzea v Kolíně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení