VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V replice staré pece upečete 20 chlebů. Roztopit ale musíte den předem

Štolmíř – Letošní třetí veřejné pečení kváskového chleba v replice gotické pece se uskutečnilo v sobotu v kulturně environmentálním centru, jež pod hlavičkou sdružení M´am´aloca postupně rozvíjí své aktivity ve Štolmíři.

25.10.2014
SDÍLEJ:

Pečení chleba v replice gotické pece ve ŠtolmířiFoto: DENÍK/ Jana Martinková

„Pec už je provozu, za což jsem moc rád. Zbývají ještě terénní úpravy, například dlažba kolem pece a navýšení terénu, aby se do pece pekař snáz dostal s lopatou," popsal předseda sdružení Jiří Stuchl.

Pečení v takové historické peci není zrovna rychlá záležitost. „Začali jsme vytápět už v předvečer, přikládali celou noc," smál se Jiří Stuchl. Když je pec dostatečně nahřátá, je třeba ji vymést, vyčistit (i vlhkým hadrem), mírně namokřit, aby se zapařila, a pak se sází vykynuté chleby. Do štolmířská pece, kterou nenajdete uvnitř objektu, ale přímo venku před domem, se vejde 20 bochníků a pečou se 35 až 40 minut.

Sobotní pečení bylo letošní třetí, čtvrté by se mělo uskutečnit 15. listopadu, pokud už ovšem nebude sníh. Příští rok se začne zase v dubnu a péct se bude každý měsíc, sedmkrát do roka.

Ačkoli je možné si výborný chléb z repliky historické pece zakoupit (nebo si z doneseného kvásku zdarma upéct vlastní), není pec podle Jiřího Stuchla určená k tomu, aby produkovala tisíce bochníků měsíčně. „Je to o setkávání a spolupráci, což se už povedlo, jeden moučnil lopatu, další sázel, další nosili. Veřejné pečení je i společenská událost, kdy utužujeme sousedské vztahy," vysvětlil předseda sdružení M´am´aloca.

Kvalitní pec dokáže postavit jen několik lidí v republice

V České republice je dnes kamnářů, kteří jsou schopní repliku historické pece postavit, že by je na prstech jedné ruky spočítal. Ve Štolmíři pracoval mistr až z Aše a skutečně striktně zachovával původní postupy. V peci například nenajdete žádný šamot. Používají se staré cihly zvonilky, které mají specifické vlastnosti.

„Neakumulují teplo, ale sálají ho. Základ pece je klasický cihlový, ale to hlavní, tedy topeniště, je obehnané dvojitou klenbou. První je ze zvonilek, pak je vrstva skleněných střepů a nakonec vrstva klasických cihel. Když pec dobře topí, poznáte to tak, že nikde nesálá. Zvenku je jen vlažná," vysvětlil předseda sdružení M´am´aloca Jiří Stuchl.

Kdyby se vám zdálo, že je přece jen asi někde chyba, protože pec je na jednom místě prasklá, je to trochu jinak. Sám mistr pecař řekl, že až se pec zprovozní, musí prasknout. Ne ovšem na klenbě, ale pod podlahou.

Už od kostela vás vítají dřevěné sochy, na zahradě za budovou pak ráj pro dětské dovádění v přírodě

Na veřejné pečení navazují v kulturně environmentálním centru ve Štolmíři i další aktivity. „Chceme připravit něco jako cestu chleba. Zkrátka dílničky pro děti i dospělé. Během několika hodin si příchozí projdou všechny úkony a meziprodukty chleba. Vezmou cep, zkusí si vymlátit obilí, pak jej semlít, vše na původních zařízeních. Poté uvidí, jak se zakládá kvásek, zadělává těsto, zkusí si udělat bochníček a odejdou s upečeným chlebem," popsal Jiří Stuchl.

K nedávným aktivitám patří například zářijové umělecké sympozium, jehož výsledky si může každý prohlédnout v parčíku u kostela a před centrem v podobě dřevěných soch. Několik z nich se bude ještě dodělávat. „Plánujeme řezbářské kurzy, keramiku, grafické techniky atd," předeslal Jiří Stuchl.

Za budovou centra je nádherná velká zahrada, kterou členové sdružení postupně dávají dohromady. Ze starých pařezů vzniklo krásné sezení, chystá se muzeum s nejen zemědělskými nástroji, v němž byste, věřte, občas neuhodli, na co se ten či onen předmět používal. Třeba stará dřevěná pračka s klikou. Oblíbený je zahradní rákosový domeček, ve kterém děti tuze rády dovádějí i nocují.

Na zahradě našla útočiště i spousta živočichů, zejména v části, která se záměrně neseká. Takže tu mají domov ještěrky hnědé, ještěrky zelené, spousta ježků a další zvířata.

Autor: Jana Martinková

Místo události:
25.10.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Restaurant Day a pečení chleba ve Štolmíři
31

Domácí chléb a jiné dobroty bylo možné ochutnat ve Štolmíři

Na slavná léta festivalu Rock for People zavzpomínali v sobotu v areálu českobrodského stadionu Na Kutilce, kam se alespoň na jeden den opět vrátilo festivalové dění.
96

Festival Brod 1995 se definitivně vrátil do místa vzniku Rock for People

OBRAZEM: Festival Exploration si užily tisíce fanoušků

Benešov - Dlouho očekávaný festival elektronické hudby v Táborských kasárnách v Benešově skončil. Exploration za uplynulé dva dny ale navštívilo tisíce lidí. Mezi fanoušky byla slyšet jak čeština, tak i angličtina, němčina, francouzština nebo maďarština.

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Střední Čechy /OBRAZEM/ - Miro Žbirka, MIG 21, Václav Neckář, No Name, Marek Ztracený & Marta Jandová, Eddie Stoilow, Vypsaná fiXa - legendy české populární hudby vystoupily v sobotu na louce pod hradem Okoř. Konal se zde oblíbený letní hudební festival.

Radní budou diskutovat s obyvateli sídliště

Kolín – Výjezdní zasedání městské rady se už nekonají jen v příměstských částech Kolína.

V kouřimském skanzenu oslavili dožínky

Kouřim /FOTOGALERIE/ - Jako téměř každou sobotu o těchto prázdninách, i tentokrát nechyběl ve skanzenu v Kouřimi zajímavý program pro všechny. Tnetorkát se slavily Dožínky - slavnost, která se koná vždy po ukončení žní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení